forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - WŁASNE STUDIO FOTO

bobas2006 - Wto 08 Maj, 2007
Temat postu: WŁASNE STUDIO FOTO
Chciałem zapytać sie czy redaktorzy optycznego... moga poradzić cos apropo własnego studia domowego.. co jest niezbędne.. a co nie.. i ewentualnie jakiś sprzęt.. jaka drukarka fotograficzna... i ogolny wyglad jaki winien byc
:)

Rusek - Wto 22 Maj, 2007

a co bedziesz fotografowal w tym studio? na poczatek kup sobie 2 lampy elinchrom style RX 600, 2 style RX 300 do tego 4 statywy manfrotto 004B - sa wytrzymale i wysokie - czyli uniwersalne (troche ciezkie). Kup sobie jeden soft box 100X100 cm, jeden 50X130 cm, kilka nakladek na lampy generujace rozne strumienie swiatla - waskie, szerokie, kontrolowane kierunkowo. Kup sobie tez duzy parasol zloto-srebrny - przydaje sie na wyjazdach - jest lekki a rozlozenie zajmuje malo czasu. Do tego kupic trzeba eksponometer, polecam firme sekonic lub minolte.

no i aparat fotograficzny + wyzwalacz blyskow - moze byc radiowy lub przez kabel synchro.

pozdrawiam

Allan - Wto 19 Cze, 2007

Zapomniales jeszcze "wspomniec" o koncowej cenie tych drobiazgow :lol:
MC - Wto 19 Cze, 2007

Oj, wydaje mi sie, ze najpierw duuuzo wiedzy powinienes przyswoic, a dopiero potem brac sie za tworzenie studia foto... Duze pieniadze zainwestujesz w sprzet, ale jesli ludziom nie beda sie podobaly zdjecia, to poprostu nikt do Ciebie nie przyjdzie
Allan - Pią 22 Cze, 2007

Chyba troche zbyt szybko wyciagnales wnioski. Czy trzeba sie znac na sprzecie aby byc dobrym fotografem? Dla mnie to nie ma ze soba nic wspolnego. Spostrzegawczosc, refleks, insteligencja, intuicja, artystyczne widzenie etc nie ma nic wspolnego z wyuczonymi informacjami na temat sprzetu. Owszem pomaga ale to wszystko, tylko pomaga :)
MM - Pią 22 Cze, 2007

Allan ma całkowitą rację. Bez "nosa i oka" możemy zapomnieć o świetnych zdjęciach. Wiedza o sprzęcie to tylko może ułatwić i znacząco przyspieszyć efekt końcowy, ewentualnie pomóc dokonać bez zastanowienia dobrego wyboru (zamiast uczyć się na błędach). Samych dobrych zdjęć taką wiedzą się nie zrobi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group