forum.optyczne.pl

Lornetki - Minox czy Zeiss?

hunter - Pią 11 Maj, 2007
Temat postu: Minox czy Zeiss?
    Witam wszystkich forumowiczów. Zamierzam nabyć lornetkę o parametrach 10x50 (do celów łowieckich). Zastanawiam się nad Minoxem HG 10x52 BR oraz Zeissem Conquest 10x50 (jednym z kryteriów jest niezbyt duża waga). Czy ktoś zna te modele i może podzielić się spostrzeżeniami?

Jacek74 - Sro 23 Lut, 2011

Nie chcę zakładać nowego wątku, dlatego podczepię się pod ten prehistoryczny. Interesują mnie opinię użytkowników MINOX'a HG 8,5x52 BR albo innego HG o średnicy 52, a jeszcze lepiej, gdyby ktoś miał porównanie z innymi produktami z tej półki cenowej.
Gottfried - Sro 23 Lut, 2011

Miałem Minoxa Hg i Zeissa Conquest, z całą odpowiedzialnością mogę Ci polecić Minoxa HG 8,5x52, ale tego najnowszego wyprodukowanego w Niemczech. Świetna jakość wykonania i własności optyczne.
Jacek74 - Czw 24 Lut, 2011

Gottfried, dziękuję za odpowiedź. Jeszcze małe pytanie laika: najnowszy wyprodukowany w Niemczech Minox, to tak mniej więcej od kiedy (rok, dwa)?
Gottfried - Czw 24 Lut, 2011

Od ok.1,5roku. HG produkowany w Niemczech ma napis na pokrętle od ostrości Made in Germany, natomiast ten z Japonii w tym samym miejscu ma informacje Aspheric Lenses Technology.
Arek - Czw 24 Lut, 2011

No i modele MIG mają większe pola widzenia.
Jacek74 - Czw 24 Lut, 2011

Dziękuję raz jeszcze. Wskazówka okazała się bardzo cenna.
Czy te starsze, japońskie modele znacząco odstają od nowszych "made in germany" (bo mam właśnie propozycje nabycia "japończyka").

Gottfried - Czw 24 Lut, 2011

Nie tak bardzo, trochę wąskie pole widzenia, ale kontrast, ostrość i transmisja na wysokim poziomie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group