Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Statyw do macro
Autor Wiadomość
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007   Statyw do macro

Szukam statywu do macro. Chodzi mi przede wszystkim o :
1. Możliwość jak najniższego ustawienia aparatu (macro w plenerze - robale, roślinki itp.)
2. Dosyć duże obciążenie - obecnie 1,8kg, ale chciałbym jakąś rezerwę na przyszłość (np 3-3,5kg)
3. Waga nie ma większego znaczenia, ale nie ołowiany (nie jestem strongmenem) :D
4. Cena przystępna - do 300zł.
5. Dobra jakość (NAJWAŻNIEJSZE)!!!!!!!!
Pzdr.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 19 Sie, 2007   

To chyba nie ma... Przy tej cenie. Raczej przygotuj się na sporo wyższy koszt.
Ja używam manfrotto 055PRO z głowicą 141RC. Statyw około 450-600 zł, głowica 200-350. Osobiście zamiast 3-śrubowej 3D poleciłbym kulową (też miałem możliwość pofocenia i bardziej mi się podobała)

Co do statywu - absolutny debeściak (zwłaszca, jeśli waga nie gra roli :-) ) -
Możesz go wyciągać od kilkunastu cm nad ziemią do grubo powyżej wzrostu sporego człowieka: kiedyś fociłem pająka na drzewie i musiałem sobie stołek przynieść a mam 190 cm wzrostu :-) ... a statyw sięgnął. Fociłem też nisko w trawie bez problemów.

Głowica - 3D świetnie wyskalowana np do panoram ale jak wspomniałem mimo mniejszej precyzji ustawień do makro wolę kulową.

Niezalżnie czy głowica 3D czy kulowa całość poprostu imadło: u mnie wytrzymuje D80 (z gripem pewnie z kilogram) AF-S 105VR (coś około 700g) i sabinę 600. Ale testowałem też z zagrypionym D200, AF 80-200 2.8D i SB800. - na oko ze 2-3Kg.

Jeśłi znajdziesz coś równe stabilnego za mniejszą kasę to daj znać, bo kolega, który mi ten zestaw "pożyczył" pewnie chciałby żebym mu za niego zapłacił :-)

podsumowując: mam dwa tanie statywy po 90 zł i nadają się co najwyżej jako podstawka do bezprzewodowej lampy błyskowej. Wyszło więc, że kto tanio kupuje ten 2 a w moim przypadku i 3 razy kupuje :-(

Ale nie dowiedziałem się o tym dopóki nie posadziłem mojego zestawu na manfrotto.... Naprawdę warto na początek od kogoś pożycyć albo poróbować nawet w sklepie.

Aha, jeszcze jeden drobiazg: Nawet nie wiem czy to możliwe, ale wolałbym jakiś jasny... po godzinie biegania za geotrupesami stercorariusami po łące w pełnym słońcu czarny się trochę nieprzyjemnie grzeje...

pozdrawiam
marcinek[/i]
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Sie, 2007   

Jest coś co może zaspokoić Twoje potrzeby. To chińska podróba zestawu, który opisuje marcinek, czyli 55PROB + 141RC.

Głowica za 129 zł:
http://www.fotozakupy.pl/...ct/product/5154

Statyw za 179 zł:
http://www.fotozakupy.pl/...ct/product/5186

Nie jest lekkie, ale jest solidne. MZ znacznie lepsze niż polecane wszem i wobec Velbony Sherpa. Przerobiłem dwa takie. Jeden służy z powodzeniem od 2.5 roku. Drugi dokupiony został do redakcji jako back-up, tak na wszelki wypadek, gdy któryś z redaktorów potrzebuje do czegokolwiek...

Z dużą dozą pewności siebie, powiem, że za 300 zł nie znajdziesz niczego solidniejszego. No chyba, że kupisz używkę.

Arek
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 19 Sie, 2007   

Polecam nogi Manfrotto 199 Pro i do tego jakąś kulową głowicę. Ja do macro i pejzażu używam M. 055 PROB plus głowice 486RC2. To odpowiedni zestaw choć cięższy od 199. można rurke zamocować od spodu i mieć aparat sankami przy ziemi.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Sie, 2007   

Powiedz jeszcze gdzie za 300 zł mogę kupić taki zestaw Manfrotto. Jestem poważnie zainsteresowany.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Ja nie napisałem, że to będzie kosztować 300 zł. Niestety za jakość się płaci. Chińskie badziewie jest tanie ale mnie nie stać co roku wydawać paru stówek na rozlatujący się szajs po paru plenerach. Widziałem gościa co płakał bo mu nogi ze statywu odpadły bo pękło mocowanie w tym chińskim cacku. Ja też bym nie był zadowolony gdybym stracił statyw w samym środku pleneru daleko od domu.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

No ale kolega pytał o statyw do 300 zł. Jak zapyta o aparat do 3000 zł, to też mu 5D polecisz, argumentując, że za jakość się płaci? :)

A mówiąc bardziej na poważnie. Chińszczyzna jest różna, jedna lepsza, druga gorsza. Przez ponad 2 lata intensywnego użytkowania, jedyne co zrobiło się w tym statywie, to
rozgwintowała się śrubka. Nagwintowałem i wszystko jest OK. Żeby nie było różowo,
w moim świetnym Manfrotto, stopka łacząca aparat ze statywem chodzi tak, że czasami mam ochotę walnąć w nią młotkiem, bo tak ciężko wajchę przesunąć...

Arek
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Te chińskie podróbki Manfrotto są dość solidne jak na kraj pochodzenia, ale ja na początku proponuje każdemu kto takowy kupi "podokręcać" osobiście, bo te z którymi ja miałem styczność latały jak przysłowiowy "Żyd po pustym sklepie" z racji słabego montażu właśnie.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Ja nie mam problemów z moimi statywami, chociaż czasami to mi ich jest żal jak widze jak wyglądają.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Pstrykacz napisał/a:
Ja nie mam problemów z moimi statywami, chociaż czasami to mi ich jest żal jak widze jak wyglądają.


Ty mnie nie martw. To po tych wodnych przygodach nie daje się ich jakoś w miarę doczyścić? Miałem zamiar zapakować wodery i iść w plener a moja frotka choć nowa nie jest to na nową wygląda i jeszcze bidulka mi się mocno wkurzy jak za bardzo ze swojej urody straci :lol:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Nie no po kazdym plenerku jest czas na kąpiel i jest dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14