Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu smc Pentax DA* 55 mm f/1.4 SDM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   Test obiektywu smc Pentax DA* 55 mm f/1.4 SDM

Zapraszamy do lektury testu tego stosunkowo nowego szkiełka.
http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=155

Arek
Ostatnio zmieniony przez goltar Wto 27 Kwi, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Czytając test do punktu 2 musiałem wrócić, bo pomyślałem że 3500 zł za 50tkę na niepełny obrazek to pewnie moje przywidzenie. Może 350 zł, albo 1350 zł?
Skoda Fabia z krzywymi alusami (SDM) za 120 tys zł. :shock: :zalamany:

Widząc tą cenę spodziewałem się, że to będzie referencyjna 50tka, wyszło Pentaxowi baardzo przeciętnie. Obiektyw wart jakieś 1200-1500 zł, głównie ze względu na budowę mechaniczną...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Drogi, drogi... Widzę, że w testach AF przechodzisz, Arku, na LensAlign? Jakiś komentarz do tego? Jakieś zady/walety w stosunku do waszego poprzedniego rozwiązania?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Wygląda ładniej i widać cyferki :)
 
 
krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Baku napisał/a:
Widząc tą cenę spodziewałem się, że to będzie referencyjna 50tka, wyszło Pentaxowi baardzo przeciętnie. Obiektyw wart jakieś 1200-1500 zł, głównie ze względu na budowę mechaniczną...

Ciekawe że każdy na forum to inżynier mechaniki precyzyjnej i materiałoznawstwa zarazem :lol:
Nowy produkt się ceni, cena z jakiegoś poziomu musi spaść a że przy tym złotówka zrobiła swoje... Co w tym dziwnego?

[ Dodano: Pon 16 Mar, 2009 13:31 ]
Baku napisał/a:
3500 zł za 50tkę na niepełny obrazek to pewnie moje przywidzenie

A co ma do rzeczy peny/niepełny obrazek?

[ Dodano: Pon 16 Mar, 2009 13:32 ]
Czemu wkrętarka Toya jest 10 razy tańsza niż Makita?
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Cytat:
Czemu wkrętarka Toya jest 10 razy tańsza niż Makita

Zaiste bardzo trafne porównanie do optyki fotograficznej. :roll:

Cytat:
A co ma do rzeczy peny/niepełny obrazek?

Bo pełna klatka stawia przed obiektywami trudniejsze zadanie. Tym większa porażka Pentaxa...
 
 
krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Baku napisał/a:
Zaiste bardzo trafne porównanie do optyki fotograficznej

zaiste nie do optyki a do trwałości :wink: firma kupi makitę bo ją na to stać i dostaję jakąś tam gwarancję że nie padnie po pół roku, teraz zrozumiale?
Baku napisał/a:
Bo pełna klatka stawia przed obiektywami trudniejsze zadanie. Tym większa porażka Pentaxa...

Trudniejsze w czym? W projekcie? W wykonaniu?
Porażka hehe może i porażka ale jak widać ta porażka nie jest dostępna dla większości i to "boli" :wink:
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Cytat:
zaiste nie do optyki a do trwałości :wink: firma kupi makitę bo ją na to stać i dostaję jakąś tam gwarancję że nie padnie po pół roku, teraz zrozumiale?


Zrozumiałe na tyle, że jest to bzdurne porównanie. Trwałość trwałością, ale gwoździ się tym nie wbija. A optycznie obiektyw jest po prostu słaby. To jakby Twoja Makita miała mniejszy moment niż Toya za 90 zł.
Napisałem, że budowa trochę ratuje ten obiektyw, ale tylko trochę...

Cytat:
Trudniejsze w czym? W projekcie? W wykonaniu?

Rozdzielczość w rogach, winietowanie ...mało?

Cytat:
Porażka hehe może i porażka ale jak widać ta porażka nie jest dostępna dla większości i to "boli" :wink:

Mnie akurat nie boli to bardziej niż spóźniona wiosna w Kałmucji. To raczej refleksja nad bezkrytycznym podejściem do własnego produktu przy kalkulacji ceny ...i bezkrytycznym podejściem miłośników zacnego - bądź co bądź - systemu, do niekoniecznie udanych produktów :smile:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

krewzszafy napisał/a:
Porażka hehe może i porażka ale jak widać ta porażka nie jest dostępna dla większości i to "boli"


Większość nie zobaczy różnicy pomiędzy tym szkłem a Pentaxem 1.4/50 więc na razie nie ma co boleć. Ty, z tego co pamiętam, wszedłeś w Pentaxa z przyczyn ekonomicznych, ze względu na dostępność
tanich szkieł. Więc powinieneś być zadowolony, że drogie szkło wcale nie daje dużo więcej niż tanie ;)
 
 
krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Arek napisał/a:
Ty, z tego co pamiętam, wszedłeś w Pentaxa z przyczyn ekonomicznych, ze względu na dostępność
tanich szkieł. Więc powinieneś być zadowolony, że drogie szkło wcale nie daje dużo więcej niż tanie

Tak, ale chodzi o sam fakt wejścia obiektywu, minie trochę czasu, jak każdy produkt.
Chodzi o to żeby zarobić jak najwięcej a w Japonii czy USA ludzie to kupią. Ograniczając się tylko do swojego podwórka macie rację ale patrząc szerzej już niekoniecznie.
Baku napisał/a:
Rozdzielczość w rogach, winietowanie ...mało?

Ale gdzie tu różnica w cenie?
Mi lotto jakie są ceny ale zawsze jest marudzenie że za drogi, a ja powiem inaczej, to my za mało zarabiamy, ceny nie są zbyt wysokie.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Cytat:
Mi lotto jakie są ceny ale zawsze jest marudzenie że za drogi, a ja powiem inaczej, to my za mało zarabiamy, ceny nie są zbyt wysokie


Prawda, prawda i po trzykroć prawda.

Wracając zaś do samego obiektywu i jego oceny, to naturalnym jest patrzenie na jego możliwości przez pryzmat ceny. To podejście konsumenckie, a nie naukowo-badawcze, z którym można się zapoznać w teście. Ocena tego szkła na pewno była by inna, gdyby jego cena była niższa.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

krewzszafy napisał/a:
zawsze jest marudzenie że za drogi


Tu chyba chodzi o coś innego. W każdym systemie są obiektywy warte (w granicach rozsądku) każdej ceny. Bo są bdb i w ramach systemu niezastąpione (przykłady każdy może sobie dopisać).
A ta 50 (mimo, że na aps-c) nie deklasuje dużo tańszych FF 50 Canona i Nikona, mimo, że one też orłami wśród obiektywów nie są.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Tez nie moglem pojac skad sie ta cena wziela. Ani wybitnie ostre od pelnej dziury ani malej CA nie ma. AF raczej bardzo przecietny... No coz, chyba male rozczarowanie.
 
 
krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Mi się wydaje że cena spadnie może po roku do akceptowalnego przez większość poziomu. Jest drogi bo to nowy projekt, zupełnie nowy, od podstaw a nie odgrzewany kotlet. Co do jakości gwiazdek sie nie wypowiem bo nie mam, nie korzystam.
MC napisał/a:
No coz, chyba male rozczarowanie

Z obecną ceną w naszym kraju na pewno. Sam obiektyw sądząc po teście jest dobry, może nie żadna rewelacja ale nabywców znajdzie.
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

To nie jest szkło którego będę zazdrościł użytkownikom Pentaxa. Cena i Af, zniechęcają skutecznie, optycznie dobry, ale reszta konkurencji nie jest jakoś wyraźnie słabsza, do pełnej oceny sytuacji wśród 50 1,4 brakuje testu nowego Nikkora. Bardzo bym poprosił.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15