Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
zakup analoga
Autor Wiadomość
magiczny 
Uczestnik


Posty: 92
Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   zakup analoga

Witam,

Szukam analoga, kolega zajmujacy sie fotografia poleca mi bardzo canona eos 300, jest tego od groma na allegro, do tego moge dostac uzywana 50mm f/1.4 za 130zl.

Przegladajac to forum, wiekszosc z Was radzi jednak eosy 30/33 lub tez nikony f80/90/100, oczekuje Waszej rady, co wybrac.

Do tego 1000zl moge dolozyc +/- 300zl, to nie jest problem, ale fajnie, jakbym na pcozatku zmiescil sie w tych 500 zl - co o tym sadzicie?

Podal mi takie linki

http://www.allegro.pl/ite...obry_zakup.html
http://www.allegro.pl/ite...on_eos_300.html
http://www.allegro.pl/ite...ii_idealny.html
http://www.allegro.pl/ite...orba_filtr.html

Polecacie cos bardziej/mniej? Co warte a co niewarte swojej ceny?
Ta uzywana 50 f/1.4 warta jest swojej ceny? (suma sumarum bardzo malej)
---
szklo juz sprzedane... cholera, bylo 50 mm f/1.4 i 24 mm f/2.8 za kolejno 150 i 250zl...


Jestem otwarty na wszelakie propozycje i komenatrze (linki rowniez mile widziane).


Pozdrawiam



---
edit: zaznaczam, ze nie mam jak sprawdzic aparatu, wiec kupuje niejako w ciemno


-----
edit: a tutaj nowka...
http://www.allegro.pl/ite...y_promocja.html

---
edit: mnostwo tego jest... chociazby tez np.

http://www.allegro.pl/ite...ii_idealne.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

po pierwsze 50/1.4 to mocowanie nie ef tylko stare FD co powoduje konieczność zakupu przejściówki /co było już omawiane/ za około 200pln. , lub dobrej za około $150.
co do c300, to jeśli już , to z ostatniej serii z V
ale ja osobiście proponuję 50/50e, 30 lub lepiej 33V , 5
dlaczego?
współpraca z ettl i pomiar światła, wytrzymałość, i hm........ leżenie w ręku
mam na sprzedaż 50 z gripem - więc wiem
lepiej poszukać 3 lub 1N - ale to inne koszty........
co do szkieł - to rybka. mocowania FD w związku z utratą jakości lub kosztem przejściówki nie proponuję. aby używać manuali z innych systemów lepiej mieć aparaty które polecam, ze względu na matówką /lub jej zmianę/ do manualnego ostrzenia i jasność.

dobre jest przysłowie - tanie mięso psi jedzą.
 
 
magiczny 
Uczestnik


Posty: 92
Wysłany: Wto 17 Mar, 2009   

krisv740 - gdzie polecasz szukac obiektywow do analogow? na allegro jest ich stosunkowo malo. przy kupnie analoga na samym poczatku nie chce ladowac po 1000-2500zl w obiektywy, przynajmniej jeszcze nei teraz.

reasumujac, jak juz to 300 z serii v, ale i tak lepsze bylby Twoje propozyjce?! - sa jakies testy potwierdzajace, inne opinie?- nie przecze Twoim kompetencjom tylko chcialbym sie temu dkoladniej przyjrzec.

dodatkowo nie wiedzialem o tym mocowaniu, jakos do tego czytajac jeszcze nei doszedlem (a bym sie lekko wpakowal).


jakie obiektywy polecasz? do tego tez jakies filtry?(jakie)
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Wto 17 Mar, 2009   

magiczny, proponowałbym jednak coś z serii dwu cyfrowych (50E, 30) lub jednocyfrowych (3, 1N lub 1V), seria trzycyfrowa o ile dobrze pamiętam zamiast pryzmatu ma lustra przez co obraz w wizjerze nie jest tak jasny jak w przypadku pryzmatu. co do obiektywów to każdy EF będzie pasował (EF-s odpada).
jeśli nie straszne tobie manualne ostrzenie to możesz sobie kupić korpus T90 i do tego jakieś obiektywy z mocowaniem FD.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 17 Mar, 2009   

AF czy nie AF ;)
jeżeli AF to szkła są drogie, ale za to pasują do cyfry.
jak canon - to chyba już wszystko napisane
jak np minolta - 800si, 7, 9. tańsze 700si, 8000i, klasyka 9000. zależy co kto lubi..
uważaj bo canon i nionlta miały inny system dla AF a inny dla starszych body.
sprawa jest zupełnie niekompatybilna.

bez AFa --- mmmmm. chulaj dusza. tyle że porządne zoomy to rzadkość. za to stałki - do wyboru.
ja uwielbiam takie starsze aparaty.

Canon FD - Jakaś A1 + 50 f/1.4 lub f/1.8. solidny metal. T90 - fajny bajer, ale kloc nieprzeciętny i raczej kłopot ze sprawnym, nie zajechanym egzemplarzem.
Minolta X500, X700, XD7 + 50ka, ew 35-70 f/3.5. najlepsza matówka, najlepszy wizjer.
Olympus OM - do wyboru: om 1 (brak automatyki), om 2, 4 (chore ceny) 20, 40. ceny za szkła niestety gorsze. na plus niesamowita kompaktowość
Petaxy - fajne puszeczki, ale szkła w dziwnych cenach.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009   

magiczny,
ghost, podał ci bardzo dobre przykłady innych systemów
ja tylko do tego dodam yashica/contax...
można "wyczaić" fr /1,2/ lub fx-d, lub contax aria,167, rtsnp.III /lepsze niż 1,1n,3 canona , nie wspominając o serii f/ , ale ceny dobrego korpusu są b.wysokie, a o szkłach nie wspomnę
można popatrzyć na serię A i N, ale to są koszty rzędu 3-4 tys.pln. - więc...
szkła zeissa do tego /contax-zeiss/ to kwoty od 500-600 do 4-8 tys.pln
ja proponuje na początek FR/FR2 i szkła yashica - mam i polecam /problem z 85mm, ale już 135/2.8 do wyboru od 90 do 250 pln/
wracając do canona to jak pisałem - 50/50e/5-bardzo solidny poza kółkiem nastaw , trzeba spr. czy nie jest uszkodzone/30/33-z naciskiem na 33 w wersji V/ - w strasze inne bym sie nie pchał.
ja i piotrmkg mamy 3, ja dodatkowo 50 i to jest bardzo dobry sprzęt. jeśli chcesz poszaleć to 1/1n/3/1v - ale dobre to w cenach odpowiednio od 300-400/500-700/700-1200/1800-3000 pln.
co do szkieł to na początek możesz wyrwać b.dobrego spacerzoom'a 28-135mm z is i usm, albo 28-80 usm/L, 28-105 usm, 50/1.8 - to standard, tele 70-210 /ale nie pamiętam który typ, bo były dwa/, tokine,sigmę tamrona w podobnych ogniskowych 70-210 , 28-105 tokiny/sigmy i inne stare LD szkła sigmy i starsze tamrona - wybór duży - nie chodzą z nowszą cyfrą. to i ceny niższe. jak chcesz poszaleć to są rzadkie szkła 70-200 2.8 sigmy,tokiny, ew. 80-200 canona /też 28/ ale ceny też są chore - od 1500 pln w górę. i to cała historia
jeśli jesteś zainteresowany to mam jak pisałem 50 z gripem w idealnym stanie. ja zanabyłem 3 i 50 jest "dla ludzi". duży "+" to grip z możliwością zasilania ogniwami AA.
jeśli masz jakieś konkretne pytania pisz na pw.
 
 
oracle 
Maniak



Pomógł: 18 razy
Posty: 867
Wysłany: Sro 18 Mar, 2009   

Podepnę się do tematu. Postanowiłem kupić Canona analoga żeby móc też używać szkieł z cyfrowych.

Myślałem o 300 albo jakimś jeszcze gorszym ale widzę że jest odradzany. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego?

Przy czym dla mnie ergonomia ani data wybita na fotkach nie jest argumentem. Poważne argumenty to matówka, wizjer i funkcje.
dlaczego akurat 50 33 i jednocyfrowe?
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Mar, 2009   

oracle,
eee........., nie ............ dlaczego...............
300 jest fajna , ale ostatni "wypusk" - nie pamiętam już dobrze z V czy z X na końcu /i koniecznie w kolorze czarnym :mrgreen: / - to tylko dla tego że lepiej wygląda... :mrgreen:
a poważnie , to te ostatnie są juz naprawde dobre, ale w dalszym ciągu dostajesz najmniejszy korpus z najsłabszą matówką i pryzmatem....
do streetphoto - super - bo mały i nie rzucający się w oczy, ale.....
do innych zastosowań to juz niestety albo 50/50e/30/33/33V a naj;epiej 3/1n/ ew.5 - ale to już naprawdę starszy model - inna sprawa,że technicznie doskonały i cichy /migawka/

dlaczego wyższe modele? - bo w kwotach podobnych dostajesz więcej i lepiej - popatrz na specyfikację lustrzanek - to daje dużo...
ja mam 3 i jedno na co mogę to zmienić to 1V - mozliwości aparatu są........... po prostu bajka. mi brakuje tylko regulacji dioptrii poza tym - malinka, a ten spust--- och! - orgazm :mrgreen: - żeby 30d/40d/50d taki miały...... :roll:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 18 Mar, 2009   

ghost napisał/a:

jak np minolta - 800si, 7, 9. tańsze 700si, 8000i, klasyka 9000. zależy co kto lubi..

klasyka to 600si. Polecam. Oczywiście dynaxy 700, 800 i 900si oraz 7 i 9 to jeszcze lepsze korpusy (ale 600si jest jedyna w swoim rodzaju...)
Nota bene Minolta również w systemie AF miała jedne z najlepszych wizjerów i matówek pośród konkurencji.
[/quote]

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 19:47 ]
krisv740 napisał/a:

a poważnie , to te ostatnie są juz naprawde dobre, ale w dalszym ciągu dostajesz najmniejszy korpus z najsłabszą matówką i pryzmatem....:


Co ma to znaczenie, że wizjery i matówki w dwucyfrowych EOSach były conajwyżej przeciętne... :roll:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 18 Mar, 2009   

600si to bidna wersja 7 ;)
nie polecam z racji wadliwości konstrukcji i sypania się ;)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 18 Mar, 2009   

ghost napisał/a:
600si to bidna wersja 7 ;)

Fakt. Ale nie aż tak straszznie bidna.
ghost napisał/a:
nie polecam z racji wadliwości konstrukcji i sypania się ;)

Ja znałem takie bardziej porządne, co się nie sypały na okrągło i z kim popadnie ;-)
 
 
oracle 
Maniak



Pomógł: 18 razy
Posty: 867
Wysłany: Czw 19 Mar, 2009   

A co powiecie o 1000F ?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 20 Mar, 2009   

oracle napisał/a:
A co powiecie o 1000F ?


Cóż, zdjęcia na pewno się nim da robić. Ale czemu akurat aż takie muzem w aż tak niskiej klasie? Przy cenach tego sprzętu to chyba można pozwolic sobie na coskolwiek wyżej, jakiegoś EOSa 30 choćby...
1000F nie ma podglądu głębi ostrości (z manualnymi szkłami M42 nie przeszkadza, ale w razie podpięcia AF to już gorzej), chyba nie ma jakiegokolwiek spota (no EOS30 praktycznie podobnie...), pomiar światła jest cokolwiek podstawowy...
 
 
oracle 
Maniak



Pomógł: 18 razy
Posty: 867
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

Podgląd głębi ostrości nie jest mi potrzebny. Pytam o jego wady i zalety. Nie oceniam apartatów po numerku tylko po ilości wad i zalet. Pomiar światła często też jest zbyteczny prawie całkowicie. Nie mówiąc o tym że do tej pory używałem światłomierza zenita.

Nawet mając pieniądze na 30/33 nie kupie go jeśli nie będzie miał czegoś na tyle lepszego od 1000F żeby płacić 3 razy tyle ;]
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

oracle napisał/a:
Podgląd głębi ostrości nie jest mi potrzebny. Pytam o jego wady i zalety.

To Ci odpowiadam jakie są jego wady.

oracle napisał/a:
Nie oceniam apartatów po numerku tylko po ilości wad i zalet. Pomiar światła często też jest zbyteczny prawie całkowicie. Nie mówiąc o tym że do tej pory używałem światłomierza zenita.

No to zamiast zatrudniać nas w charakterze wróżki napisz co Ci jest potrzebne. Wizjery są tak samo do d..y/dobre (jak kto woli) jak w serii 30, czyli mówiąc skromnie jak w każdym niskim Canonie.

oracle napisał/a:
Nawet mając pieniądze na 30/33 nie kupie go jeśli nie będzie miał czegoś na tyle lepszego od 1000F żeby płacić 3 razy tyle ;]
Tzn ile? Szczerze jestem ciekaw.
Generalnie polecam samemu poszperać, a najlepiej wziąć do łapy oba. Kto wie czego Ty chcesz, jak nie Ty...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14