Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki teleskop na poczatek (tak do 1000zl) ?
Autor Wiadomość
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 25 Mar, 2009   

Nie bardzo mi się uśmiecha stawianie aparatu na teleskopie bo jak dobrze rozumię moja ogniskowa wraz przy moim sprzęcie wyniesie max 280.... Raczej myślałem o czyms takim co pozwoli mi jakieś zdjęcie z większym zbliżemiem wykonać. A podawany był tu wcześniej przykład podobny do tego:
http://deltaoptical.pl/te...25az3,d701.html
kwota niewygórowana jak sądzę ale czy rozumuję dobrze, że ten teleskop posiadając ogniskową 500 mm po podłączeniu aparatu poprzez jakieś pierścienie pośrednie da mi tylko w dalszym ciągu ogniskową 500 mm?( bo chyba wtedy okular jest zdjęty)) i ten model podobno nadaje się tylko w zasadzie do prowadzenia ręcznego z uwagi na statyw o możliwościach ruchu w górę i dół a nie zgodnie z płaszczyzną obrotu obiektów na niebie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Mar, 2009   

No ale 500 mm do prowadzenia ręcznego to i tak za dużo... A jeśli 500 mm dla Ciebie mało, to zapomnij o budżecie 2000 zł. Jeśli chcesz robić dobre astro na ogniskowych
powyżej 500 mm to musisz się liczyć z tym, że owe 2000 zł nie starczy Ci nawet na
montaż i statyw. Coś takiego, to jest coś z czym można powalczyć:

http://deltaoptical.pl/mo...g5-gt,d998.html
http://deltaoptical.pl/mo...-gpd2,d459.html
http://deltaoptical.pl/mo...ntrek,d895.html
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 25 Mar, 2009   

Arek napisał/a:
A jeśli 500 mm dla Ciebie mało


No nie wiem, bo jak na wstępie zaznaczyłem Arku jestem zielony w temacie i nie wiem czy 500 mm to dużo do astro czy mało :wink: , mając porównanie do zwykłej fotografii mam tylko wyobrażenie że 500 pozwoli mi na fotki np. księżyca dużo lepsze niż teraz, ale czy to wystarczy aby np. złapać saturna i zrobić mu foto? Jeżeli jestem banalny to proszę się nie uśmiechać ale przydałoby się "nam zielonym" małe ABC początkującego astrofotografa ARKU! Podejrzewam że byłoby zainteresowanie tematem. Widziałem klilka fajnych Twoich fotek w dziale zdjęć astro np. mgławic i m.in dlatego zaczynam temat drążyć. Dobrze byłoby wiedzieć co możemy obejrzeć/pofocić i z jakimi wydatkami to się wiąże.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Mar, 2009   

Planety się robi jeszcze inaczej.

A do wielu mgławic, komet czy gromad 200 mm starczy.
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 25 Mar, 2009   

No to więc pełną gębą :mrgreen: krzyczę o ABC początkującego astrofotografa ze wskazówkami jak możemy pobawić się z tym co mamy!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Mar, 2009   

Najpierw zacznij może bez żadnego montażu. Zwykły aparat na zwykłym statywie. Ogniskowe na poziomie 20-50 mm, dobre światło, ISO 400-1600, czasy na poziomie
kilkunastu sekund.

Można uzyskać takie efekty:

 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

Tak to jest fajne, już siedziało w zdjęciach astro. Dla podniesienia apetytu możesz się Arku pochwalić czymś o ogniskowej 200-300? I przy okazji mam pytanie czy z praktyki zastosowanie wstępnego podniesienia lustra i trybu opóźnienia (jest to wtedy ok 2 s) lest równoważne zastosowaniu wężyka lub gorsze/lepsze?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

Trzeba stosować i wężyk i wstępne podnoszenie lustra.
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 30 Mar, 2009   

A jakie oprogramowanie proponujesz do składania?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 30 Mar, 2009   

Ja używam IRIS-a.
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Wczoraj próbowałem 5 zdjęć złożyć...... nic z tego nie wyszło, programy są na tyle wyspecjalizowane że bez jakiegoś przewodnika po polsku ciężo to idzie i żadne efekty, (o irisie nie wspomnę w którym jakieś parametry trzeba wpisywać), czy jest jakieś polskojęzyczne oprogramowanie?

[ Dodano: Czw 02 Kwi, 2009 14:17 ]
Arek napisał/a:
Zwykły aparat na zwykłym statywie. Ogniskowe na poziomie 20-50 mm, dobre światło, ISO 400-1600,


Czy tu może chodzić o obiektyw Sigmy 30 f1,4? jakoś nic rozsądniejszego chyba nie ma?

[ Dodano: Pon 20 Kwi, 2009 21:12 ]
Mariusz Lemiecha napisał/a:
Ja polecam
http://deltaoptical.pl/te...eq3-2,d699.html
Mam ten model, tylko z ogniskową 1000 mm, ale początkowo miałem brać 750 mm.


Dziś sprzedawca również polecił mi ten model z uwagi na dobry montaż, możliwość rozbudowy itp. Czy używasz Mariusz w swoim 1000 dodatkowych napędów? Cena wydaje się być do przyjęcia i może warto poczekać na dostępność? (podobno maj)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14