Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Wto 31 Mar, 2009
Program do astro - foto w wersji polskiej
Autor Wiadomość
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   Program do astro - foto w wersji polskiej

Czy jest coś takiego i co możecie polecić na początek, mam ochotę zrobić troche ekspozycji i nałożyć je na siebie a jak na razie moje próby z jakimś oprogramowaniem spełzły na niczym. Trzeba dobrego nauczyciela od angielskiego lub super instrukcję obsługi. Co możecie zaproponować z czym można sobie poradzić z Waszą pomocą ewentualnie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






benetnash 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

ja bym Ci proponował w GIMPie (nie umiem używać PS) zrobić kilka warstw, na każdej warstwie osobne zdjęcie i ustawić ,,tryb'' warstwy na suma. Efakt powinen być ,,zadowalający''.
Pozdrawiam
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

A czy robiłeś już coś takiego w tym programie - konkretne przykłady możesz wrzucić? (przejrzałem wstępnie opis tego GIMP-a i chyba bardziej jest to program od "bajerów")
 
 
benetnash 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

nie, nie używałem tego do takich rzeczy. Raczej nie obrabiam zrobionych zdjęć.

A jeżeli chcesz połączyć fotki w ekstremalny sposob to polecam ImageMagick:
Kod:
convert -average *.jpg output.jpg


Pozdrawiam
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

Wczoraj cokolwiek było widać na niebie więc pobawiłem się trochę, zrobiłem parę fotek i spróbowałem posklejać 8 zdjęć programem Astrostack. Nawet mi się udało ale efekty mizerne, jeżeli wybierałem ręcznie powiedzmy 3-4 punkty do porównania, w miarę dobrze wychodziło w tych punktach, a poza nimi niestety gwiazdy się rozjeżdżały jak odbicia w TV. A tak na marginesie ile zdjęć należałoby zrobić o czasie powiedzmy 10s i czułości iso np. 800 , odniskowej ok 100 żeby jakąkolwiek mgławicę poskładać do kupy?
 
 
benetnash 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

Nie znam się na tym aż tak dokładnie (ostatnie zdjęcia nieba robiłem z 5 lat temu analogiem ,,na oko'')
A przykładowe zdjęcie galaktyki w andromedzie masz na dole testu:
http://optyczne.pl/99.11-...dsumowanie.html
I pewnie musisz mieć ekspozycje zbliżoną do tej z testu.
Pozdrawiam
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

O kurde, taka długa ogniskowa a gwiazdy nieporuszone, niemożliwe, ja po ok 15 s przy ogniskowej 280 mm otrzymuję paski

[ Dodano: Sro 01 Kwi, 2009 10:14 ]
To musi być jakaś składanka albo obróbka albo - - prowadzenie - - to chyba tłumaczy wszystko. Trzeba autora zapytać!!!

[ Dodano: Sro 01 Kwi, 2009 10:15 ]
Tak to jest, wszędzie są jakieś kruczki, do wszystkiego trzeba dojść - Arek prosimy o wyjaśnienie tego zdjęcia!
 
 
benetnash 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

Montaż paralaktyczny jest konieczny. Nawet nie musi być automatyczny, przy odrobinie wprawy i dobrym mocowaniu (takim żeby obrót pokrętła nie powodował telepania całego statywu) można ręcznie prowadzić, ale trzeba mieć wtedy lunetkę celownicza.
Pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

No oczywiście, że było prowadzenie. I to dość solidne.

A jeśli chodzi o polskie wersje programów do astro - to nie znam takich. Składanie w gimpie czy image magic do niczego się nie nada, bo trzeba jeszcze poprzesuwać gwiazdy na jedną siatkę współrzędnych.
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

Arek napisał/a:
No oczywiście, że było prowadzenie. I to dość solidne.


A co możesz Arku zaproponować - jaki zestaw (teleskop) do takiego prowadzenia i czy udało by się to zrobić z prowadzeniem ręcznym czy nie? Dość solidne sugeruje kwotę z 5 koła...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

sławek_38, dawałem Ci linki do montaży w wątku o teleskopie za 1000 zł. Prawda jest brutalna. Chcesz mieć solidne prowadzenie i robić dobre astrofoto - musisz wydać na montaż kwotę 3-4 tys. zł.
Możesz się bawić w sadzenie obiektywu na barana teleskopu (bez robienia zdjęć w ognisku głównym),
ale wtedy nie polecam przekraczania ogniskowych 200 mm. Ale nie zniechęcaj się. Na krótszych ogniskowych daje się zrobić masę fajnych zdjęć astro.

Tu masz zdjęcie na ogniskowej 70 mm:
http://astroexpo.pl/index...ew&id_photo=132

a tutaj kilka zdjęć L-ką 70-200 f/2.8:
http://astroexpo.pl/index...oto&func=search
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

no tak, przepraszam że się powtarzam, zamiast szukać oprogramowania trzeba szukać sprzętu :grin: na dziś dzień jestem za cienki haha!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15