Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 28 Mar, 2009
Dlaczego pliki JPEG wyświetlane są kiepsko?
Autor Wiadomość
Cacek1981 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sob 28 Mar, 2009   Dlaczego pliki JPEG wyświetlane są kiepsko?

Koledzy mam pytanko ważne..
Robie aparatem zdjecia EOS 50 D i te zdjecia robie w RAW ach . i w rawach zapisuje je w programie dołączonym na płytce do Canona. Zdjęcie w Rawach ma jest super ładna ostrość itd. ale jeśli chce je przenieść na pulpit na komp. to musze je przekonwertować i wtedy jak to zrobie to zdjecie traci tą ostrosć jest takie lekko za mgłą... jeżeli zaniose je do fotografa aby wywołał je to właśnie wywoła to przeniesione a jak zrobić aby zapisać zdjęcie w RAWACH i takie ładne ostre wywołać na papier?

[ Dodano: Sob 28 Mar, 2009 17:47 ]
Moze troszeczkę prosciej bo troszeczke namotałem...
Jak przenieść na papier zdjęcie takiej jakośći jak zapisywane jest w RAWACH?
Wtedy zdjecie jest super..
Ostatnio zmieniony przez komor Wto 07 Kwi, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 28 Mar, 2009   

Chyba "tylko" trzeba dobrze wywolac to zdjecie i przekonwertowac do jotpega.
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Mar, 2009   

Przy konwersji zmniejsz zdjęcie do takiego rozmiaru który umożliwi Ci oglądanie go w całości na twoim monitorze i wyostrz jpg'a, zobacz efekt :wink: To że zdjęcie wydaje się być nie ostre głównie wynika z tego że program przy pomocy którego je oglądasz pomniejsza je.
 
 
Cacek1981 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

Novy a możesz cos tak bliżej ... kurcze ja jestem naprawde początkujący i nie bardzo rozumiem? np Gdzie się wyostrza JPEG-a i gdzie zmniejszyc to zdjecie?
Przepraszam ze tak zawracam głowę ale trapi mnie ten problem..
 
 
benetnash 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

zainstaluj sobie GIMPa.
Imo twój problem polega na syfnym skalowaniu tapety przez system operacyjny a jpg jest ok.
Pozdrawiam
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

Pewnie używasz Digital Photo Professional, tam przy konwertowaniu z RAW na JPG masz możliwość zmiany rozdzielczości zdjęcia wynikowego "Resize settings->Resize", wyostrzyć w ostateczności też możesz w tym samym programie - jak wywołasz JPG to otwórz go przy pomocy DPP, Tool palette -> zakładka RGB -> Sharpness; po wyostrzeniu musisz zrobić ponownie Batch process bo te zmiany nie zastosują się do bieżąco otwartego zdjęcia.
 
 
Cacek1981 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Do novy..
Więc zrobiłem tak wszedłem w Digital Photo Professional i otworzyłem zdjęcie JPG
Następnie kliknąłem na Batch Process
i tak:
File Format -Exiff JPEG
Image quality -10
Output setting
resolution 350 dpi i zaznaczone Embed....
Resize setting nic nie robiem
File name zaznaczylem New File name String napisalem Jacek Placek i numer mi nadali sami
Image Transfer Settings nic nie robilem czyli nie aktywne..
nacislem Execute i poszlo na pulpit bo tak wczesniej zaznaczylem aby poszo na pulpit.
No i jak juz mam na pulpicie i otwieram to zdjcie to otwiera sie za pomoca programu galeria fotografii Windows i ocyzwiscie jest nie ostre no i lipa i teraz jak przeniose na plytke i dam do wzwolania to takie bedzie cz tak
 
 
benetnash 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 218
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Image quality -10 ?
ustawienie jakości 10 przy jpg to nie jest dobry pomysł. Tak od 80 w górę zdjęcia są ok,
Pozdrawiam
 
 
Cacek1981 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Ale tam najwięcej jest 10
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

Cacek1981, Windows Photo Gallery, to tragiczne rozwiązanie jeśli chodzi o oglądanie zdjęć, a zwłaszcza jeśli oglądasz je na pełnym ekranie w opcji slideshow - jakość jest po prostu fatalna. Zapomnij o tym programie i zainstaluj inną przeglądarkę - każda będzie lepsza.
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 06 Kwi, 2009   

Cacek1981 napisał/a:
Do novy..
Więc zrobiłem tak wszedłem w Digital Photo Professional i otworzyłem zdjęcie JPG
Następnie kliknąłem na Batch Process


No dobra a co z Tool palette -> zakładka RGB -> Sharpness ?

Wyostrzyłeś to zdjęcie ?

A co z resize? Zmniejszyłeś zdjęcie do rozmiarów rozdzielczości monitora lub mniej?
 
 
Cacek1981 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009   

DO jaad75...
Słuchaj zainstalowałem jaką przeglądarkę XnView ale nie mogę sobie z ną poradzić .
Jaką przeglądarkę Ty polecasz?

[ Dodano: Wto 07 Kwi, 2009 21:10 ]
Do novy...
Wyostrzyłem zdjęcie tylko nie wiem jaką rozdzielczość nastawić?

[ Dodano: Wto 07 Kwi, 2009 21:20 ]
Dobra panowie już jest niezle.. zmniejszyłem rozdzielczość i ładnie zdjęcie wyglada.
Ale jak to jest czym mniejsze wartosci rozdzielczość tym jakość bedzie lepsza?
Teraz to zdjecie zgram na płytkę i do fotografa ciekawe czy wyjdzie ono takie same jak u mnie na monitorze.
DZIĘKUJĘ PANOWIE SERDECZNIE POMOGLIŚCIE MI BARDZO
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009   

Cacek1981 napisał/a:
DO jaad75...
Słuchaj zainstalowałem jaką przeglądarkę XnView ale nie mogę sobie z ną poradzić .
Jaką przeglądarkę Ty polecasz?

Moją ulubioną jest zdecydowanie FastStone Viewer - ma jednak jedną poważną wadę: nie obsługuje profilu monitora, więc zupełnie nie nadaje się do monitorów o gamucie większym od sRGB. Sposród przeglądarek w pełni zarządzanych miałem okazję używać tylko ACDSee Pro i FastPicture Viewer. Podobno Zoom Browser Canona też jest w pełni zarządzany, ale jakoś nigdy nie miałem okazji go wypróbować.

[ Dodano: Wto 07 Kwi, 2009 21:29 ]
Cacek1981 napisał/a:
Ale jak to jest czym mniejsze wartosci rozdzielczość tym jakość bedzie lepsza?
Teraz to zdjecie zgram na płytkę i do fotografa ciekawe czy wyjdzie ono takie same jak u mnie na monitorze.

Nie. Rozdzielczość musi być dostosowana do rozdzielczości i rozmiaru wydruku.
 
 
belkot77 
Rozmowny


Pomógł: 8 razy
Posty: 490
Skąd: Miasto świętej wieży
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009   

jaad75 napisał/a:
Nie. Rozdzielczość musi być dostosowana do rozdzielczości i rozmiaru wydruku.


http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=6416
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16