Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dalmierze
Autor Wiadomość
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 24 Maj, 2009   Dalmierze

Czy byłby ktoś w stanie napisać coś na temat dalmierzy?
W sensie jakie warto kupić (w zależności od zamożności portfela)?
Jakie obiektywy są w miarę tanie, a bardzo dobre (chodzi mi o te do 5000zł :) )
Czy można dopaść w Polsce Epsona R-D1 i czy ktoś się nim bawił?
Jak z Voigtlanderami Bessa czy Konicą Hexar RF?
No i lowend, czyli Canonety ql17 i ql19 etc?

Na leice nie patrzę, bo to chyba jakieś cenowe nieporozumienie (mam marzenie, że tylko jeszcze jest to nieporozumieniem) :)
Bardzo zainteresowały mnie te zabawki, bo w jakim innym systemie, jak nie M znajdziemy 35/1.2 czy 50/1.1 i to tańsze od Canonowskich Elek (nawet w dobie kryzysu) :) No i 40/1.4 Pancake ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dadan.mafak 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: Nie 24 Maj, 2009   

no ja moge cos napisac...
jest pare fajnych ktore nie posiadaja trybu manualnego ani korekcji ekspozycji, np Yashica Electro 35 GSN - niestety to dosc powazne ograniczenie.
Najtanszym konkretnym dalmierzem jest Canonet QL17, mozna za 300-400pln kupic - i zapewniam Cie, ze nie jest to low-end, obiektyw tam jest pierwszerzedny.
Jesli ma byc wymienna optyka to cena rosnie mocno, zaczyna sie od Bessy lub Hexara RF, potem Zeiss Ikon i Leica.
Bessa jest bardzo ok, moze troche plastikowa ale mloda i przemyslana, pierwsze mialy mocowanie na gwint co ogranicza troche dobor szkiel.
Hexar RF jest malo popularny ale to wysmienity aparat, za 600-800eur mozna kupic z M-Hexanonem 50/2 ktory moze rzucic rekawice dowolnej piecdziesiatce. Niektorym moze przeszkadzac obraz w wizjerze bo jest przystosowany do 28mm i ramka 50mm jest dosc mala, do 90mm jest juz malutka. Osobiscie wolalbym miec tam ramki od 35mm ale to kwestia przyzwyczajenia i potrzeby. Uzywam od 1,5 roku i nie czuje potrzeby na zmiane na cokolwiek, dopiero przy duzej nadwyzce finansowej dokupilbym Leice M6. Hexar jest pancerny, ma manual, automtyke, automatyke z blokada, czasy do 1/4000 i silnuik do przesowu filmu. Tego w M6 nie ma.
Obiektywy nowe to Voigtlander lub Zeiss, Leica znacznie drozsza, uzywki Voigtlandera mozna pokupowac po 250-400 eur i nic lepszego w tych pieniadzach nie kupisz. Mam Ultrona 35/1.7 Aspherical, dalem 1200pln i nic lepszego do 3tys nie kupisz. Mam tez Leice 90/4 ktora spokojnie kupisz do 800-1000pln i tez nie ma konkurencji. Taki zestaw polecam, malutki w rozsadnych pieniadzach i wysmienity optycznie.
O Epsonie nic nie wiem, nie interesowalem sie nim...
 
 
DeKa 
Nowy
DeKa


Posty: 13
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 21 Paź, 2009   

Witam,
dołączam się do dyskusji ponieważ zainteresował mnie model Yashica Minister III.
Mam kilka pytań związanych z tym aparatem, być może ktoś będzie potrafił mi pomóc. Czy w tym modelu jest zasilanie bateryjne? Słyszałem również opinie na temat niedoskonałości pomiaru światłomierzami selenowymi, a zdaje się że Minister taki właśnie światłomierz posiada w przedniej części obiektywu. Czy takie światłomierze "starzeją się" i w miare upływu czasu ich wskazania są coraz bardziej niedokładne? Czy oprócz ustawień manualnych (domyślam się że takie są) w aparacie tym istnieje możliwość ustawienia automatyki czasu lub przysłony? Wreszcie czy ogniskowa w tym dlamierzu (45mm) odpowiada ogniskowej lustrzanki małoobrazkowej? A w ogóle co sądzicie o tym modelu, czy warto się w coś takiego angażować. Jeśli waszym zdaniem nie, to proszę o wskazanie innych modeli. Ze względu na cenę pod uwagę biorę dalmierze ze stałą optyką. Za wszystkie opienie będę wdzięczny. Pozdrawiam.
 
 
subiluru 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Witam,
Na początek przygody z dalmierzami polecam Olympus XA. Kultowy aparat dalmierzowy do kieszeni bez wymiennej optyki.
Jak posmakujesz to sięgniesz po coś z wymienną optyką.
Cenowo najlepiej tak jak kolega napisał Konica Hexar.
Następnie Bessa Ra 2/3/4 w zależności od planów co do szkieł.
Nastepnie rewelacyjny Zeiss Ikon(mam go :) ) lub używana Leica M6.

Leica to wcale nie takie nieporozumienie cenowe jesli poszukasz używki.
Za 600-800 Euro można kupić używaną M6 na niemieckim ebayu. I marzenie się spełni.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Jest wybór tylko wśród filmowych dalmierzowców przy pułapie cenowym 5000zł.
 
 
anonimus
Początkujący


Pomógł: 12 razy
Posty: 41
Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Sczerze mówiąc ja szukałbym tylko z bagnetem M (czyli Leica, Zeiss, Voi...). Nowe aparaty są drogie, ale Ikon jest już w miarę i ma wszystko co potrzeba do robienia zdjęć. Znajomy robi właśnie Zeissem i jest bardzo zadowolony. Kupuje tylko niemieckie szkła. Kiedys na wystawie pokazywał duże odbitki i są OK.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

No z tego, co widzę, to nie ma innej opcji, chociaż przykładowo Canon 7 z 50/1.2 LTM też brzmi całkiem obiecująco :) Jeśli chodzi o cene. Ale póki co najfajniejszy zestaw, jaki mi się udało znaleźć, to Konica Hexar RF z 50/1.2 :P
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Za ile?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Za 3/4 nerki ;) Na razie się tylko rozglądam i wybieram sobie marzenia, które będę w stanie spełnić w przeciągu 5 lat, na początku myslałem o Hexanonie 60/1.2, ale to marzenie chyba jest na maksa nieosiągalne, jak w przypadku Zeissa Contaxa 85/1.2 ;)
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

A wiesz o tym, że kopie Zeissa Contaxa ZSRR produkował pod nazwą Kiev?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Si senior :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14