Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa promocja Canona ?
Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   Nowa promocja Canona ?

Wygląda na to że będziemy mieli nową promocje Canona :D :
http://www.photouniversal...ashBack2007.pdf
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arv
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   Re: Nowa promocja Canona ?

goltar napisał/a:
Wygląda na to że będziemy mieli nową promocje Canona :D :
http://www.photouniversal...ashBack2007.pdf


Dobrze się składa, ciekawe czy w Stanach też. Przy obecnym dolarze grzech nie inwestować w sprzęt.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

Duże rabaty na zestawy z 5D. Listopadowa premiera jego następcy robi się coraz bardziej realna.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   

Genialnie się składa :lol:
Właśnie na początku października miałem zamawiać 70-300 F/4-5.6 IS USM
Oby tylko sklepy internetowe nie podwyższyły cen na widok promocji :roll: :P
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

Monastor napisał/a:
Genialnie się składa :lol:
Właśnie na początku października miałem zamawiać 70-300 F/4-5.6 IS USM
Oby tylko sklepy internetowe nie podwyższyły cen na widok promocji :roll: :P

Przemyśl to jeszcze.
Ja kupiłem to za 2000zł nówka i jestem tak średnio zadowolony.
Miesiąc potem kolega nieźle mnie wkurzył kupując używane 70-200 f/4L za 1500zł w świetnym stanie.
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

Ja tez nie chce juz nic posredniego. Bede trzymal swoje 75-300 dotad az uzbieram na Lke, ale wpierw stalka.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

Zbieram na L 100-400 i z jednej strony cieszę się że będzie na nią promocja ok 400 zł, z drugiej strony może to oznaczać że za chwilę Canon wypuści wersje zmodernizowaną tego obiektywu... :? Trochę dziwi mnie także duża promocja na 24-70 f/2.8, może wkrótce zobaczymy wersje 24-70 f/2.8 IS ?
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

Arv napisał/a:
Przemyśl to jeszcze.
Ja kupiłem to za 2000zł nówka i jestem tak średnio zadowolony.
Miesiąc potem kolega nieźle mnie wkurzył kupując używane 70-200 f/4L za 1500zł w świetnym stanie.


Przemyślę, ale właśnie wróciłem z wycieczki z Wrocławia, gdzie znalazłem sklep z obydwoma obiektywami na stanie. Miałem już obydwa w rękach i robiłem sporo zdjęć. Wrażenie jest takie, że 70-300 leży mi o wiele lepiej w rękach, nie ciągnie aparatu do przodu, a dodatkowe milimetry faktycznie robią różnicę. Z kolei skuteczność stabilizacji naprawdę zrobiła na mnie wrażenie.

Muszę się jeszcze dokładnie przyjrzeć fotkom, ale oglądanie powiększonych fragmentów na LCD nie pokazało ogromnych różnic. Na pewno pokazało, że 70-300 jest o wiele łatwiej zrobić nieporuszone zdjęcie.
W sklepie, w którym sprawdzałem obydwa obiektywy, światło było bardzo słabe. L-ka ostrzyła za każdym razem, całkiem szybko, ale nie błyskawicznie. Nie mam za dużego porównania z innymi szkłami, ale po wielu opowieściach o jej AF spodziewałem się fajerwerków. Takowych mimo wszystko nie ma. Z kolei 70-300 pogubił się z raz czy dwa w czasie testów i śmignął po całym zakresie ogniskowych. W kadrze były kontrastowe, podświetlone tablice z logami producentów, mimo to nie mógł na niczym się 'zaczepić'. Po wybraniu odpowiedniego pola AF problem nie wystąpił. Martwi mnie trochę to, że obiektywowi udało się zawieść w czasie tak krótkich prób.

Za 1500 w świetnym stanie... na pewno irytujące to było, ale nie sądzę, żeby mnie się udało to powtórzyć :)
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

Monastor napisał/a:
Arv napisał/a:
Przemyśl to jeszcze.
Ja kupiłem to za 2000zł nówka i jestem tak średnio zadowolony.
Miesiąc potem kolega nieźle mnie wkurzył kupując używane 70-200 f/4L za 1500zł w świetnym stanie.
Przemyślę, ale właśnie wróciłem z wycieczki z Wrocławia, gdzie znalazłem sklep z obydwoma obiektywami na stanie. Miałem już obydwa w rękach i robiłem sporo zdjęć. Wrażenie jest takie, że 70-300 leży mi o wiele lepiej w rękach, nie ciągnie aparatu do przodu, a dodatkowe milimetry faktycznie robią różnicę. Z kolei skuteczność stabilizacji naprawdę zrobiła na mnie wrażenie.[...]
Za 1500 w świetnym stanie... na pewno irytujące to było, ale nie sądzę, żeby mnie się udało to powtórzyć :)

Dzisiaj mi się 70-300 IS spisał pięknie. Słoneczny dzień, słoneczko za pleckami. f/8, IS off. Piękne jakościowo foty porobił. Sigma APO się chowa.
Podejrzewam, że koleżka z eLą za 1k5 niczego więcej nie pokaże.
Ale jak światło się kończy i trzeba pełną dziurę otworzyć .... wtedy mam mydełko Fe. A ta pełna dziura to (sic) 5.6. Ciemnica. W dodatku kręcimorda (ból z polarem).
Marzy mi się coś 70-200 f/2.8. Albo Canon bez IS'a używka albo Sigma.
Za bardzo się przyzwyczaiłem do jakości zdjęć z mojego Tamrona .....
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

Arv napisał/a:
Dzisiaj mi się 70-300 IS spisał pięknie. Słoneczny dzień, słoneczko za pleckami. f/8, IS off. Piękne jakościowo foty porobił. Sigma APO się chowa.
O madafaka. Właśnie sobie uświadomiłem, że dzisiejsze fotki są bez UV. Może dlatego są OK ? Czy kiepska ufałka może powodować spadek kontrastu w całym kadrze ?!??
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

Na to Ci nie odpowiem. Jakiej UV-ki używasz?
Niewykluczone, że ma niewidoczny odblask na całe pole widzenia. To mi się czasami zdarza kiedy nie założę osłony. Widzę w wizjerze, że z kontrastem jest coś nie tak to zakładam tulipana lub po prostu kładę dłoń gdzie trzeba. Nie wiem jednak czy to przez filtr czy sam obiektyw. Dopóki problem rozwiązuje osłonięcie obiektywu tulipanem lub ręką, niespecjalnie mnie to interesuje.
MM zaraz się odezwie, żeby zdjąć UV-ki, ale jak spojrzę czasem na filtr to nie żałuję jego obecności :)

Jeśli chodzi o słabe światło, to jest standard w tej klasie teleobiektywów, a L-ka wydała mi się za krótka przy porównaniu z 70-300. Taka prawda, że obydwa obiektywy nie są zbyt szybkie (jasne). Żeby mieć 300 mm i światło lepsze niż 5.6, trzeba już niestety sporo wybulić. Ja takimi funduszami nie dysponuję.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

No i znamy ceny w Polsce:
Cytat:
Oferta zwrotu części gotówki. Zwracana kwota
EOS 400D body 270zł
EOS 40D body 270zł
EOS 5D body 770zł
EF 70-200mm f/2.8L IS USM 770zł
EF 70-200mm f/4L IS USM 575zł
EF 70-200mm f/2.8L USM 575zł
EF 24-70mm f/2.8L USM 540zł
EF 85mm f/1.2L II USM 380zł
EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USM 380zł
EF 17-40mm f/4L USM 380zł
EF 70-200mm f/4L USM 380zł
EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM 300zł
EF 50mm f/1.2L USM 270zł
EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM 230zł
EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM 230zł
Speedlite 580EX II 190zł
EF 24-105mm f/4L IS USM 190zł
EF 100mm f/2.8 Macro USM 115zł
Macro Ring Lite MR-14EX 115zł
EF-S 60mm f/2.8 Macro USM 80zł
EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM 115zł
Ef-A Matówka standardowa (EOS 40D) 30zł
Ef-S Matówka do nastaw ręcznych (EOS 40D) 30zł
Ef-D Matówka z siatką (EOS 40D) 30zł
http://canon2007promotion...=po&view=promos
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14