Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor AF-S DX 12-24 mm f/4G IF-ED
Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

Arek napisał/a:
Zresztą najbardziej bawią mnie ich tłumaczenia, że naszych testów nie warto polecać, bo są niezgodne z ich filozofią itp. itd.
jak dla mnie to właśnie ich testy jakoś mnie nie przekonują :lol: wolę Waszą "filozofię" gdzie podawane są wyniki a interpretacja pozostaje dla czytelników...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

A przepraszam, bo ja w temacie nie jestem, gdzie sie ta konkurencja mieści? Mozna na PM jak sprawa wstydliwa ;) ...
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

maziek napisał/a:
A przepraszam, bo ja w temacie nie jestem, gdzie sie ta konkurencja mieści? Mozna na PM jak sprawa wstydliwa ;) ...


Tutaj chyba nie bedzie cenzury. Chodzi o fotopolis.pl - o ile mozna ich nazwac konkurencja
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

[quote="MC"]
maziek napisał/a:
Chodzi o fotopolis.pl - o ile mozna ich nazwac konkurencja


No już nie chwalcie tak Optycznych, bo jeszcze spoczną na laurach, uchowaj Boże :) Fotopolis ma ładniejszy layout graficzny :) Ale testy obiektywów czytam tylko tutaj, na Optycznych, nie da się ukryć.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

Na laurach raczej nie spoczna :P a pochwaly mobilizuja. Tam tez sa "testy" obiektywow, tylko czasami dosyc naiwne
 
 
Zeke
Nowy


Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

A ja zaglądam czasem na fotopolis. Ostatni z moich ulubionych tekstów, zapowiadający test jednej z nowości z końca lata, szumnie ogłaszał: "Nie podajemy na razie żadnych szczegółów, dopóki informacje nie będą sprawdzone". A to było jakoś tak zaraz po opisie Canona 40 D, gdzie pisano o uszczelnionej obudowie :D .
I to nie jest konkurencja dla optycznych, po prostu grają w dwóch różnych ligach.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

Ja z wiadomych :wink: względów nie będę się o Fotopolis rozpisywał, znam te sprawy też niejako od drugiej strony. Tamten portal ma inną specyfikę, inne podejście do testów i trzeba to uszanować. Jeżeli mam być szczery to ja bym z obu metod wybrał to co najlepsze i jakoś połączył. Ta konkurencja z wycinaniem linków mnie też śmieszy i pisałem o tym do tamtejszego admina. Odpowiedź mnie nie przekonała, ale inego wpływu na zmiany ich stanowiska nie posiadam.
Co do testów Canona 40D to moim zdaniem wyraźnie brakuje im kogoś obeznanego ze sprzętem tej firmy. Są zapracowani ponad miarę i stąd takie wpadki.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

MM napisał/a:
Tamten portal ma inną specyfikę, inne podejście do testów i trzeba to uszanować.
Tu się zgadzam. Każdy ma wybór jakie testy bardziej preferuje. Z drugiej strony może i dobrze że fotopolis testuje trochę inaczej. Czytając test tego samego obiektywu na obu portalach otrzymujemy dzięki temu pełniejszą informacje z dwóch niezależnych źródeł oraz w oparciu o dwa różnych egzemplarze.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

Prawda jest taka, że Optyczni mają zboczenie zawodowe. Co robi normalny człowiek, kiedy wchodzi do kościoła? Klęka, pochyla głowę i żegna się. A architekt? Otwiera gębę, zadziera głowę i patrzy na sklepienie. Normalny człowiek patrzy na zdjęcie i mu sie podoba albo nie. A Optyczni? Optyczni widzą aberrację w lewym górnym rogu ;) .

(Powyższy tekst, powstały pod widocznym wpływem środków farmakologicznych, których używa były prezydent RP w walce z tajemniczym wirusem z Filipin, wyraża wbrew pozorom uznanie dla pracy załogi portalu).
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 12 Paź, 2007   

MM napisał/a:

Co do testów Canona 40D to moim zdaniem wyraźnie brakuje im kogoś obeznanego ze sprzętem tej firmy. Są zapracowani ponad miarę i stąd takie wpadki.


Wpadki zdarzaja sie kazdemu, u nas tez chlopaki na nadmiar czasu nie narzekaja. Ale jak to kiedys ktos powiedzial: Nie popelnia bledow tylko ten, kto nic nie robi.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   

[quote="RobertO"]
MM napisał/a:
Wpadki zdarzaja sie kazdemu, u nas tez chlopaki na nadmiar czasu nie narzekaja. Ale jak to kiedys ktos powiedzial: Nie popelnia bledow tylko ten, kto nic nie robi.


True. A ja dzisiaj w czasopiście Fotografia & aparaty cyfrowe dowiedziałem się z newsów, że Nikon D3 to pierwsza cyfrowa lustrzanka z matrycą pełnoklatkową. A tak ten MM cały czas nam tu na forum kłamał, że jego Canon 5D jest pełnoklatkowy. Nieładnie.

Z kolei z newsa o Sony Alfa 700 dowiedziałem się, że nowy wizjer zapewnia duży i jasny obraz, co jest szczególnie ważne podczas ręcznego ustawiania czułości. Czy jakiś specjalista od Minonty/Sony może mi to wyjaśnić?

Jeszcze w newsie dotyczącym Nikona D300 piszą, że w spadku po D200 pozostała duża niezawodność nowego urządzenia. Ciekawe skąd redakcja wie coś o niezawodności produktu, który nie jest jeszcze obecny na rynku, nie mówiąc o tym, że niezawodność aparatu można chyba oceniać co najmniej po roku od premiery, nieprawdaż?

Nie chcę już wspominać o drobnych wpadkach językowych, najwyraźniej w tym miesiącu newsy dali do zrobienia jakiemuś praktykantowi.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   

Pierwszy aparat pełnoklatkowy to Canon 1 Ds. Co do 5D to niektórzy się czepiają bo na każdym boku klatki brakuje bodaj koło 1mm :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   

MM napisał/a:
Pierwszy aparat pełnoklatkowy to Canon 1 Ds. Co do 5D to niektórzy się czepiają bo na każdym boku klatki brakuje bodaj koło 1mm :wink:

Mylisz się. Dwa lata wcześniej był Contax N Digital. Kodak z modelem DCS 14n też był trochę wcześniej niż 1Ds, jeśli mnie pamięć nie myli...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   

Co do tego Kodaka to też nie jestem pewien a o drugim podanym przez Ciebie modelu nawet nie miałem pojęcia :lol:
Ale to i tak lepiej niż podanie, że Nikon D3 jest pierwszy :lol:
Tylko czy jesteś pewien rozmiarów matryc tych aparatów bo ja ich nie sprawdzałem. Chodzi o to, że według autorów artykułu Canon 5D nie jest aparatem pełnoklatkowym i teoretycznie można im przyznać rację :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 13 Paź, 2007   

Nie znam dokładnych rozmiarów - może faktycznie brakuje im milimetrów do pełnej klatki, mimo, że podają 36x24, chociaż uważam, że to raczej mało istotne...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14