Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: RobertO
Czw 25 Cze, 2009
aaaaaa!!! Wyskakujące okienka flaszowe na optycznych!
Autor Wiadomość
zug
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

komor napisał/a:
Mi się to pojawiło tylko raz i więcej nie.

pojawia tylko wtedy kiedy np wyłączasz przeglądarkę i włączasz ponownie,później już nie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

krisv740 napisał/a:
a może jednak zamknąć ten wątek?
do nikąd nie zmierza, a zaczynają się zupełnie niepotrzebne przepychanki i docinki.


mysle ze skoro MM bezpodstawnie i publicznie pomawia innych to warto dociagnac temat do konca i srpawe wyjasnic.
niech ma mozliwosc odpowiedziec na pytanie ktore arek mu zadal
 
 
adam_ 
Nowy



Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 23 Cze, 2009   

Dołączę się do dyskusji z pytanie, a co z FlashBlockiem ??? jak wtedy jest zliczane odsłonięcie reklamy. W moim przypadku AdBlock - zezwalaj, FlasBlosk - zezwalaj po kliknięciu. Serdecznie dziękuję za odpowiedź. I z zainteresowaniem śledzę rozwijająca się wymianę zdań.
 
 
Borat
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

RobertO napisał/a:
zug, a ja mam mozliwosc zablokowania dostepu do strony dla tych co korzystaja z adblokerow i chcialbys abym z tej mozliwosci korzystal?
Co to za argument ??
Nie jesteście jedyną strona o tematyce foto, jak zaczniecie postępować w ten sposób to ludzie was oleją i zaczną korzystać z innych serwisów.

Arek napisał/a:
3. stać się złodziejem poprzez instalację adblokera
Nazywanie kogoś złodziejem tylko dlatego, że blokuje reklamy ??
Postępuje zgodnie z prawem używam darmowego w pełni legalnego oprogramowania.
Polskie prawo nie zabrania blokowania nachlanych reklam czy informacji.

Nazwanie kogoś złodziejem bo blokuje reklamy jest obraźliwe i można to uznać za znieważenie danej osoby.

Czyli co jako oglądam film w komercyjnej TV, który jest przerywany reklamami i przełączę wtedy na inny kanał a późnej wrócę do filmu po reklamach to jestem złodziejem ??
To chyba nie rozumiesz co oznacza słowo złodziej.

Skoro jesteście darmowym serwisem i nie macie opłat abonamentowych lub subskrypcji to nie macie prawa wymagać od użytkowników wyłączania jakiegokolwiek oprogramowania i obrażać ich inwektywami w stylu złodzieja czy pasożyta.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

dla mnie to trochę grube uproszczenie nazwanie kogoś złodziejem w takiej sytuacji, jeżeli na stacjonarnym w pracy mam włączonego adblokera(nawet nie wiedziałem o tym), na laptopie "firmowym" nie, na prywatnym stacjonarnym też nie, pomijam inne swoje kompy to raz jestem złodziejem raz nie......? Wydaje mi się że złodziejem się jest albo nie. Zresztą nabijając na paru kompach i tak jesteście do przodu na plus przy moim logowaniu.
Krótko mówiąc wole więcej reklam, nawet co 10 postów niż gonienie okienek, zresztą jako pojedynczy robaczek moje zdanie się nie liczy i tak zrobicie jak chcecie, powiem punkt regulaminu mówi o nie obrażaniu się wzajemnym.
Zaletą tego portalu jest fakt, że można właśnie nawet o takich rzeczach dyskutować a moje poruszenie tego tematu wynikało z faktu iż zdaje mi się, że zawsze wzbranialiście się od tego typu "latających okienek" ale skoro to pozwala utrzymać portal przy życiu i rozwijać się dalej to trudno.
Konkurencja w tej materii wygląda gorzej a adbloki zakładane przez użytkowników nie koniecznie muszą odnosić się do was, bo internet to nie tylko optyczne i żeby nie zwariować w całym tym gąszczu uciekających okienek takie blokady dla niektórych są koniecznością (pomijam konfiguracje takiego programu do blokowania dla poszczególnych stron).

w argumentacji Borat'a jest coś na rzeczy, trzeba też pamiętać że ktoś z drugiej strony może myśleć sobie innymi kategoriami, dla was to jest powiedzmy 2 czy 3 wyświetlenia raz dla każdego użytkownika.
Dla użytkownika jesteście 40 stroną tego dnia, na której on goni okienko, odbieracie mu czas jak on gania po ekranie i próbuje je zamknąć, myśląc sobie: kurde siedze szukam informacji mi potrzebnej i marnuje czas na ganianie okienek.

Każdy medal ma dwie strony, 40 w porywach do 100 ganianych okienek dziennie to zmarnowany czas, pytanie czy to jest cena za informacje czy to jest haracz za informację....oczywiście pytanie retoryczne w tygodniu ganianych okienek jest więcej, w miesiącu jeszcze więcej itd.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

kozidron napisał/a:
bo internet to nie tylko optyczne i żeby nie zwariować w całym tym gąszczu uciekających okienek takie blokady dla niektórych są koniecznością (pomijam konfiguracje takiego programu do blokowania dla poszczególnych stron).


dlatego w komunikacie zwracamy sie z prosba o dodanie optyczne.pl do whitelisty
 
 
reimar 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

Równie dobrze złodziejem można nazwać portal, który instaluje flashowe reklamy gdyż kradnie mój czas, który tracę na ganianie takich reklam po ekranie. Pamiętaj Arek że wy istniejecie dla nas a nie odwrotnie. Gdyby nie czytelnicy to nie miałbyś gdzie wieszać reklam a nazywanie jakiejś części odwiedzających was ludzi złodziejami pokazuje, że bardziej zależy wam na kasie niż na czytelnikach. Ja po nazwaniu mnie złodziejem wiem, że nie zdecyduję się na wyłączenie adblocka na optycznych przez najbliższe ćwierć wieku. Pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

A dla mnie to nadal moralność Kalego. I swojego zdania nie zmieniam. Argumenty że ludzie naganiają się za reklamami na innych portalach zupełnie do mnie nie trafiają. Przecież to nie oznacza, że w związku z tym ja mam im robić na Optyczne enklawę wolną od reklam, żeby sobie u nas odpoczęli.

reimar napisał/a:
Równie dobrze złodziejem można nazwać portal, który instaluje flashowe reklamy gdyż kradnie mój czas, który tracę na ganianie takich reklam po ekranie.


Przykro mi, ale to bzdura jakiej dawno nie słyszałem. Właśnie w zamian za ten czas, który poświęcasz na obejrzenie tej reklamy (ewentualnie ganianie jej), możesz przeczytać zawartość strony, na którą wszedłeś.
 
 
alsimair 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 214
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

Tak troszkę dla rozluźnienia:

"Somewhere out there is a company that has actually figured out how to enlarge penises, and it's helpless to reach potential customers."
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

Co prawda to prawda.
Nasze prawo blokować reklamy. Bah ktoś może wcale nie mieć odtwarzałki do flashy czy nawet javy. (Jakieś windows CE, symbian czy stary dobry lynx/links). No i co wtedy ?

Ale serwis Wasz i Wasze prawo np. blokować przeglądarki niewyświetlające reklamy.

Słowo złodziej jest mocno nieadekwatne. Blokowanie reklam wg prawa nie czyni złodzieja więc łatwo przegrać proces o pomówienie.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby w regulaminie serwisu umieścić zapis, że serwis jest płatny w kwocie 100zł miesięcznie płatne na konto blahblahblah. Z opłaty są zwolnieni użytkownicy którzy pobierają i wyświetlają w przeglądarce całą zawartość serwisu wraz z reklamami.
Złamanie takiego regulaminu można wtedy uznać za wykroczenie z art. 122 par. 2 kodeksu wykroczeń.
Jakiś Vagla albo Olgierd Rudak pewnie dawno zanalizowali podobne kwestie.

Ale czy warto wywoływać wojnę ;) ?

Z drugiej strony optyczne to nie jest typowy serwis "dzieci neostrady". Jesteśmy w miarę rozsądnymi ludźmi. Myślę, że ograniczenie upierdliwych flashek dla zarejestrowanych i zarejestrowanych użytkowników i przypominanie o źródle utrzymania serwisu jakim są reklamy powinno załatwić sprawę po dżentelmeńsku.
A niezalogowani - :twisted: :twisted: :twisted:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

Arv napisał/a:
Nasze prawo blokować reklamy.


Arv, naprawdę uważasz, że takie blokowanie jest OK? Przecież, jeśli nie na słowo złodziej, taka osoba na pewno zasługuje na określenie pasożyt. Bo pasożytuje nie tylko
na nas jako właścicielach, ale także na innych Czytelnikach, którzy uczciwie oglądają
reklamy i utrzymują serwis. To oni za niego muszą wyoglądać te reklamy, które on
omija. Gdyby zaś wszyscy blokowali, Optyczne.pl by nie było.

P.S. A my wciąż czekamy na wypowiedź MM...
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

Arek napisał/a:
(...) P.S. A my wciąż czekamy na wypowiedź MM...

Jeżeli redaguje ją od 2009.06.22, to obawiam się że formularz phpBB może tego nie przeżyć ;)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

Na jaką to wypowiedź czekasz Drogi Arku? Że masz fakturę? Widziałem różne faktury. Także takie na miliony złotych. Gdybyście wiedzieli jaką kasę się w Polsce kręci na papierze... Oczywiście tematu ciągnąć nie będę. Wiem jak się faktury wystawia. Z pewnością ta faktura wygląda idealnie - do niczego się nie przyczepię. Porządek w papierach to podstawa.

Wiem też jak pewne sprawy robiło się w periodykach audiofilskich testujących sprzęt. Mniej więcej tak - wy nam sprzęt a my wam reklamy. Tam niestety było to widać w tych "testach" co jest lepsze. Sztuką jest wyciągać korzyści ze współpracy z wielkimi firmami i pozostać w pełni obiektywnym. Na moje oko Wam się to cały czas udaje i dlatego ten portal szanuję i tutaj zaglądam. Gdyby było inaczej to dawno by mnie tutaj nie było bo i po co?

Co do meritum czyli okienek... nie wiem co mam w swoim kompie bo nic specjalnego nie instalowałem, ale mnie nic po ekranie nie lata. Używam tylko Opery. Jak ktoś reklam nie lubi to polecam tę przeglądarkę. Mnie reklam ona jak widać oszczędza a ja prywatnie reklam nie cierpię. W TV generalnie odruchowo przełączam kanał. No i preferuję Canal + ... także ze względu na mniejszą ilość reklam.

Na koniec kwestia przeprosin. Ja Ciebie Arku mogę przeprosić za wszystko, ale Ty przeproś ludzi za nazywanie ich złodziejami. To było przegięcie i wszyscy to wiemy. Tak samo jak to, że zdania nie zmienisz bo do błędów nie cierpisz się przyznawać. Ewentualnie napiszesz coś o Prima Aprilis, tylko ten 1 kwietnia jakoś tak daleko od końcówki czerwca.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009   

Ok, widze ze konsensusu w pewnych sprawach nie bedzie i tak jak kilka innych osob dojrzalem w koncu do zamkniecia watku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15