Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparacik cyfrowy + lorneta?
Autor Wiadomość
Karan 
Początkujący


Posty: 39
Skąd: Skrzyszów
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   Aparacik cyfrowy + lorneta?

Witam.
Tym razem mam prośbę o podanie adresów stron które mogłyby mi zasugerować jak połączyć te dwa instrumenty optyczne i czy wogóle ma to jakikolwiek sens (pomijam aspekt astro). Aparacik jest mały - Sony GD 40 czy jakoś tak, a lornetka to BPC 20x60. Ciekawi mnie czy można połączyć je w sposób podobny do tego jak to się robi w przypadku lunety YUKON 6-100x100, tzn. jakiś adapter z gwintem foto-na to ładujemy aparacik, a wszystko przyczepiamy do lornetki.
Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje.
Pozdrawiam
Jarek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   

Hej!

Myśle, że ma to sens. Projekcja okularowa to dość popularny sposób fotografowania.
Jeśli jednak nie ma się specjalnego okularu z gwinetm lub przejściówki, trzeba dbać
o ustawienie w osi obu instrumentów, bo wszelkie skrzywienie powodują wybuchanie
pozaosiowych wad optycznych.

Arek
 
 
Karan 
Początkujący


Posty: 39
Skąd: Skrzyszów
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   

No i to jest właśnie problem - znależć taki okular z gwintem lub przejściówką albo bardzo sztywno umocować aparat za okularem. W przypadku tej cyfróweczki-zabaweczki obiektyw ma może jakie 2cm średnicy w całości, zero gwintu, nic. w związku z czym trzeba by zastosować ten ostatni wariant.
Coprawda próbowałem kiedyś z ręki, ale efekt mizerny no i miałem obawę o ten malutki obiektywik apartu, który po lekkim dociśnięciu do lornetki sprawiał wrażene jakby zaraz miał odpaść.
Jak wrócę z pracy to zapytam o pewien apart, kóry został mi jeszcze z komunii, a którym zrobiłem dosłownie kilka zdjęć.
Pozdr
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   

Mi się kiedyś udało wykonać z kawałka plastiku "przejściówkę" z cyfrowego aparatu Olympus C-350 (małpa) i lornetki BPC 12x40. Po prostu tak doszliwowałem kawałek butelki, że po dociśnięciu miałem ustawiony zestaw. Zdjęcia wychodziły z tego marne, ale wygodniej się je robiło niż podczas prób strzelania z aparatu "z ręki w lornetkę".
 
 
Karan 
Początkujący


Posty: 39
Skąd: Skrzyszów
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   

No tak, ale ja z uporem maniaka będę twierdził że jedynym możliwym sposobem zamocowania tego Soniacza w osi lornetki jest coś na kształt adaptera do lunety Yukon. Niestety wszelkiego rodzaju redukcje odpadają bo poprostu spowodowałyby one iż obiektyw aparatu oderwie się od jego reszty pod jego ciężarem.
 
 
Bilro
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Cze, 2006   Aparat + lornetka

Moze wybierzesz cos na Allegro, jest tam czlowiek ktory sprzedaje zestawy redukcyjne do roznych cyfrowek, zobacz sobie np. takie aukcje:

http://www.allegro.pl/ite...em_luneta_.html

+ adapter uniwersalny:
http://www.allegro.pl/ite...rowek_nowy.html

i moze powinno zadzialac. Sprobuj pogadac z tym sprzedajacym, ma dosyc duzy wybor roznych przejsciowek, moze cos ci doradzi.

Sam sie tym troche interesowalem jak polaczyc aparat z lornetka, ale jeszcze tego nie testowalem. Ja mam Canona G5, wiec jest mi troche latwiej niz w przypadku Twojego Sony, Canon ma dosyc spory wybor dodatkowych akcesoriow. Powodzenia.
 
 
Karan 
Początkujący


Posty: 39
Skąd: Skrzyszów
Wysłany: Czw 29 Cze, 2006   

Sytuację już wyjaśniłem.
Bez zbędbych ceregieli dokupiłem adapter Badera z DO i ładuję go za skyluxa. Z lornetką też to jest możliwe, ale boję się że mogę uszkodzić okular przy dokręceniu adaptera.
Dzięki i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14