Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kamera Canon HF100 vs HF200
Autor Wiadomość
alphazone 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   Kamera Canon HF100 vs HF200

Na początku chciałem zapytać właścicieli optyczne.pl czemu nie robią testów kamer? Dzięki Waszym opiniom kupiłem lustrzankę, z której jestem bardzo zadowolony - teraz chciałem kupić kamerę - niestety ciężko się doszukać porządnie przeprowadzonych testów....

No ale może ktoś będzie w stanie mi pomóc: otóż porządnie utknąłem próbując wybrać pomiędzy kamerami canona HF100 i HF200. Są porównywalne cenowo i jakościowo (jak wynika z różnych anglojęzycznych portali testujących kamery cyfrowe - niestety nie doszukałem się bezpośredniego porównania tych dwóch kamer). Byłem zdecydowany na HF200 bo to nowszy model ale ku mojemu zdziwieniu odkryłem, że HF100 ma większą matrycę (1/3,2" HF100 vs 1/4" HF200 - co daje prawie dwukrotnie większą powierzchnię sensora: 7,68mm2 vs 15,5mm2) ale z kolei mniejszy bitrate (17MB/s HF100 vs 24MB/s HF200). No i mam zgryz bo większa matryca prawie zawsze oznacza mniej szumów na obrazie nagranym w gorszych warunkach oświetleniowych ale w HF200 jest nowsza matryca (być może bardziej zaawansowana technicznie) no i ten bitrate... Pozostałe różnice są dla mnie mniej istotne interesuje mnie taki wybór w którym będę bardziej zadowolony z jakości obrazu (a dużo materiału, szczególnie w przez początkowy okres czasu, będę nagrywał w domu próbując uwiecznić moją małą córeczkę). Bardzo proszę o pomoc w wyborze
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Zapoznałem się ze specyfikacjami tych kamerek.
Wyższy bitrate HF200 jest konsekwencją większej rozdzielczości matrycy, co w połączeniu z mniejszym rozmiarem nie jest chyba najszczęśliwszym rozwiązaniem. Do tego większy megazoom HF200 ...tylko po co? Lepszego obrazu nie da, a stabilizacja przy ujęciach z ręki powyżej 10x jest jak gaszenie pożaru cysterny gaśnicą ręczną.
Na plusy HF200 można zapisać nowszy procesor sygnałowy (nie wiem czy ma to przełożenie na jakość obrazu, stawiam raczej na obsługę większej ilości pikseli z matrycy) oraz szerszy kąt widzenia obiektywu, choć prawdę mówiąc żadna z tych kamer nie ma szerokokątnego obiektywu z prawdziwego zdarzenia.
Podsumowując, gdybym to ja miał kupować, to pewnie wziąłbym HF100. Nie mam aż takiego ciśnienia na megapiksele a rozmiar matrycy ma znaczenie.
 
 
alphazone 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Dzięki za info. Niestety skłaniam się do wysunięcia podobnych wniosków. Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie HF100 wyszła na rynek na początku 2008 roku, a HF200 zrazem z modelami HF-S10 i HF-S100, których wogóle nie można porównywać do HF10/HF100 bo to inny poziom jakościowo-cenowy, za to są bardzo porównywalne z modelami HF20/HF200 więc można je traktować jako następcy - tylko co to za następca, którego jakość jest gorsza od poprzednika???..... Skoro jest to nowsze rozwiązanie to może wcale nie jest gorsze??
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009   

Tu tez masz wojne na megapiksele. Tyle ze nie przy filmowaniu. Lustrzanki potrafia krecic coraz lepsze filmiki, to i kamery musza robic zdjecia w coraz wyzszej rozdzielczosci. Tylko po co to komu?
Olej wyzszy bitrate. Niby kompresja jest przez to mniejsza i obraz jakoby mial byc lepszy (a nie przez wieksza ilosc pikseli na matrycy Baku), ale roznicy nie ma, wiec po co doplacac?
Chyba lepiej dokupic jakis fajny mikrofon, ktory nie bedzie zbieral szumow, jak te wbudowane.
HF100 to bardzo przyjemna zabawka. Polecam.
 
 
alphazone 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009   

Dzięki za porady - bardzo były pomocne.

Dla zainteresowanych znalazłem w końcu stronę, z testami porównującą obie kamery:
http://camcorder-test.slashcam.com/compare.html

Ostateczny mój wybór to HF100 :D
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009   

To w takim razie pozostaje jeszcze życzyć udanych filmów!
Ps.
Przypomina mi się sytuacja z Panasonicami GS280 i GS330. Oczywiście 330 nowszy i zastępował model 280, jednak w sklepie 280 póki był, zawsze był droższy od 330, a i opinie miał lepszą od 330tki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15