Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co wybrać??
Autor Wiadomość
straznick
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Mar, 2006   Co wybrać??

Witam serdecznie!
Szukając sklepu z lornetkami trafiłem przypadkiem na waszą stronkę i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem!Piszecie bardzo ciekawie i co najważniejsze rzeczowo na temat lornetek i innych przyrządów optycznych-gratuluje dokonań bo widać tutaj sporo włożonej pracy :D - tyle tytułem wstępu i "podlizania się" :wink: 8)
A teraz na poważnie-jak już mówiłem stronkę znalazłem szukając lornetki (głównie do ornitologii) no i po przeczytaniu waszych artykułów i testów mam większy ból głowy niż miałem..Ponieważ nie mam w tej chwili zbyt wielu funduszy na zakup sprzętu a chciałbym również pooglądać trochę "nieba" zdecydowałem się na lornetki 10X50 ale nie mogę wybrać pomiędzy Delta Optical Silver a Minoltą Classic Sport WP-HELP ME PLEASE! :wink: Wiem że obie są bardzo zbliżone ale może jednak jest jakaś cecha która ze względu na ich przeznaczenie-przede wszystkim ornitologia pozwoli wysunąć się którejś na pierwsze miejsce...będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź bo zakupu chce dokonać jeszcze przed weekendem...Z góry dzięki i pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

Niestety nie miałem w ręku żadnej z tych lornetek. Patrząc na dane widzę plus dla Minolty, bo waży o ponad 100g mniej, co się naprawdę liczy, kiedy trzeba nosić lornetkę na szyi przez kilka godzin w terenie. Natomiast Delta punktuje pod względem odwzrowania bieli (u Minolty - obraz żółty), co również jest ważne w obserwacjach ornitologicznych.

Natomiast pozostałe parametry są bardzo zbliżone.

Tak naprawdę najlepiej dokonać wyboru osobiście. Zajrzeć do sklepu, gdzie mają Minoltę, popatrzeć sobie, a potem zajrzeć do sklepu Delta Optical i stwierdzić co bardziej pasuje do ręki i oka. Zawsze chyba lepiej dłużej powybierać i stracić nieco czasu, niż kupować na szybko i później żałować.

Dla przykładu Minolta ma max. rozstaw okularów 72mm, a Delta 73mm i ten milimetr u niektórych osób może mieć niemałe znaczenie.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

W zasadzie Kmiernik napisał wszystko co było do napisania. Także popieram osobiste
pomacanie każdej z tych lornetek przed zakupem. Poza tym różnice w wyniku tych
lornetek w teście były tak minimalne, że podejrzewam, że gdybyśmy testowali dwa
inne egzemplarze, lornetki mogłby się na przykład zamienić miejscami.

Dodam jeszcze tylko, że obie te lornetki warto kupić tylko wtedy, gdy Twoim absolutnym
górnym limitem cenowym jest 500 zł. Jeśli jesteś w stanie poczekać i dozbierać trochę
więcej, to polecam celować np. w Minoltę Activę, którą można dostać już za 770 zł...

Arek
 
 
straznick
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź..chyba rzeczywiście macie rację i zastosuję sie do porad..niestety czekać nie mam na co bo i tak nie będę w stanie wydać więcej niż napisałem w związku z czym muszę się zadowolić tym co jest..myśle że to i tak lepiej niż sprzęt z bazaru lub z aukcji internetowej gdzie są praktycznie same"kolorowe" szkiełka..zastanawiam się jeszcze tylko co by było gdyby zamiast minolty 10x50 zobaczyć też sobie 12x50..no ale to już moje zmartwienie..pzdr
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

Przy 12x będziesz miał znacznie mniejsze pole i trudniej będzie utrzymać przy obserwacjach z ręki.

Arek
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

Jeśli mieszkasz w Warszawie to firmowy sklep Delta Optical nie jest tak daleko (Mińsk Maz.). Proponował bym też przyjrzenie się na miejscu modelowi DO Forest 8x42.

Pewnie optyka jest gorsza niż w Silver (bo Forest przy podobnej cenie jest dachowy), ale na ptaki może być interesującą opcją (min. ostrzenie 3m, waga 670g, dużo mniejsze wymiary).

Nigdy nie wiadomo co się może spodobać...
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

Ja rowniez popieram moich przedmowcow, ale dodam od siebie, ze DO Silver ma wieksze pole widzenia niz Minolta, co dla ornitologow ma nie male znaczenie.

Poza tym goraco polecam obmacanie obu lornetek, o ile masz taka mozliwosc.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

Jest akurat na odwrót. Minolta ma 0.1 stopnia większe pole...
 
 
straznick
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

dzieki za wszystkie fachowe opinie :) Posłucham waszych rad i jutro wybieram się zarówno do sklepu Minolty jak i do DO-zrobie pare kilometrów ale bede mial czyste sumienie..tak sobie pomyslalem ze jest jeszcze jedna kwestia ktora moze wspomoc moj wybor..Czy ktos moze mi cos powiedziec o statywach do tych dwoch typow??moze tutaj sa jakies znaczace roznice??z tego co sie doczytalem to obie lornetki maja mozliwosc zamocowania na statywie...
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

Faktycznie, moj blad. :oops:
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

Straznick, nie zapomnij tylko pochwalić się co wybrałeś!
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

Witam,

Jeśli chodzi i wejścia statywowe, to zarówno DO jak i Minolta takowe posiadaja. Wiec przy wyborze trzeba sie kierować czym innym...:-)
 
 
straznick
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Mar, 2006   

No i sprawa rozwiązała się sama...wykonałem telefon do sklepu minolty i..okazało się że ta lornetka jest już wyprzedana a produkcja jej zakończona i u nich na pewno nie dostane tego sprzętu.. :( dziwne troche bo na stronie internetowej w ofercie jeszcze jest..no ale trudno...chyba że ktoś z tutaj wie gdzie jeszcze taką lornetke można dostać lub zobaczyc??jesli nie to jade kupic delta optical...pzdr
 
 
straznick
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Mar, 2006   

Witam!
No i stało się! :wink: Zostałem szczęśliwym posiadaczem lornetki Delta Optical Silver. Pierwsze moje wrażenia są bardzo pozytywne..co prawda muszę przyznać że wielu lornetek w życiu nie widziałem ale poszukując lornetki do kupienia zaglądnąłem do kilku sklepów i "bazarów" i muszę powiedzieć że Delta przy nich prezentuje się bardzo dobrze..Jakość wykonania jest wg. mnie niezła-tylko trochę jakiegoś smaru widać wewnątrz-przynajmniej sprawia wrażenie smaru..Dalej trochę ciężko było mi się przyzwyczaić do twardych gumek na okularach bo w poprzedniej lornetce miałem je miękkie..Poza tym większych uwag jak na razie nie mam no może tylko jeszcze to że trzeba bardzo dokładnie dobrać w niej rozstaw okularów bo inaczej od razu pojawiają się ciemne plamy na bokach-tego w mojej poprzedniej lornetce nie było..Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje??
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Mar, 2006   

To może być efekt, tego że te plastkowe osłonki trzymają Ci oko prawie na granicy
odstępu źrenicy i potem lekkie ustawienie lornetki pod kątem powoduję stratę części
światła po boku.

Arek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15