Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kolejny tutorek HDR
Autor Wiadomość
4motion 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 468
Skąd: IRL/PL
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

To ja też poproszę to co mavierk i baku przydał by sie jakiś fajny turtolial do retuszu twarzy.
Pozdro
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   Re: Kolejny tutorek HDR

tupisac napisał/a:
Witam,

obiecany co poniektórym tutorek na podstawie fotki kanap.


Wszystko fajnie ale ale.. dlaczego w trybie detail enhancer i to jeszcze ze strength na 100%? Przecież to "wykrzywia" zdjęcie. Osobiście uważam HDR za sposób na wyciągnięcie zakresu tonalnego, a nie na udziwnianie fot w kierunku innych światów.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   

hijax_pl, mam podobne zdanie jak Ty, ale nikomu takich udziwnień nie można zabronić. To jest tutorial dla tych, którzy chcą robić coś takiego. Za jakiś czas i tak 99% z nich się to znudzi ;)
Takich samouczków do zwiększania zakresu tonalnego też jest na pęczki ;)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   

To może ktoś odważny wypowie się i wytłumaczy gawiedzi różnicę w Photomatixie między Make HDR (ale w trybie tone mapping) a Exposure Blending? :mrgreen:
 
 
tupisac 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 320
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

Monastor, jasne że się znudzi, tu masz całkowitą rację ;)

Ale...

... dla mnie fotografia to tylko jedno z narzędzi. Fotografię czystą i ultrarealistyczną zostawiam profesjonalistom od reporterki i innych wojen, kolesiom z CSI, paparazzom, fotografom co trzaskają legitymacje i całej rzeszy wakacyjnych pstrykaczy. Rozumiem radość polowania na jakiegoś ptaszka czy innego robaka, ale osobiście mnie to średnio kręci. Raczej kręci mnie kreowanie ciut innej rzeczywistości, czy to malując czy pastwiąc się nad fotami jakimś draganizerem czy innym HDRem. Liczy się to czy końcowy efekt gra na moich estetycznych rytmach, a nie poprawność techniczna i idealne odwzorowanie tego co mam przed oczami. To zostawiam sobie na wakacje by
Akurat HDR w ostrym (i umiejętnym) wydaniu to bardzo ciekawy i dramatyczny efekt, stanowiący sam w sobie ciekawą jakość. Owszem, opatrzył się, ale znajdźcie mi takiego który się nie zafascynował bajkowym, malarskim i jednocześnie bardzo realistycznym klimatem przy pierwszym zetknięciu? Samo oddanie pełni sceny w cieniach i światłach, przy podbiciu kontrastów jest tak ciekawe, że w zupełności wystarczy by z gównianej foty uczynić coś godnego zatrzymania oka na dłużej niż sekundę. I tutaj nie widzę nic zdrożnego by trochę ponaśladować i samemu pobawić się w szukanie ciekawych dramatów na zwykłej skajce-niepękajce, czyli moich już opatrzonych i wysiedzianych kanapach z promocji. Uwierzcie mi - nawet by wam się nie chciało komentować gdyby te kanapy były zwykłą fotą ;)


hijax_pl, Exposure Blending jest dla ciebie, a Tone Mapping dla mnie ;) .
A bardziej konkretnie to różnica jest mniej więcej taka jak między 'desaturate' a 'channel mixer to monochrome'...
Exposure blending po prostu połączy ekspozycje, próbujący wyciągnąć ile się da informacji z każdej foty odnoście zawartości świateł i cieni, ew. pozwalając na proste modyfikacje typu S/H albo inna saturacja. Tone mapping prócz połączenia ekspozycji umożliwia dodatkowo manipulacje przypominające zabawę krzywymi (niejako w 3d, poprzez wszystkie ekspozycje ;) ) i wzmocnienie lokalnych kontrastów by skajka na kanapie wyglądała jak powinna wyglądać w porządnym komiksie ;) . W exposure blending nawet się nie zbliżysz do takich dzikich podbić.

[ Dodano: Sro 19 Sie, 2009 16:34 ]
Chyba zmęczony wczoraj byłem i się pogubiłem w wątkach ;)
Oczywiście jak najlepsze odwzorowanie zostawiam sobie na wakacje by zachować wspomnienia ;)

Swoją drogą, opisana różnica jest ciekawa ze względów semantycznych - czy 'zwykłe' mieszanie ekspozycji by pokazać na raz niebieskie niebo i zielony las może być określane mianem "fotki HDR"? Skłaniam się ku poglądowi że jednak HDR to raczej lekko lub bardzo bajkowy efekt, zbliżający fotę do screena z gierki komputerowej lub podbitego renderingu. Tak jak to sugeruje Photomatix, rozdzielając zakręcone mapowanie tonów od zrozumiałego i realistycznego mieszania ekspozycji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14