Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
60 min na korekcje nic nie zabezpiecza! Wrecz przeciwnie!
Autor Wiadomość
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sob 26 Wrz, 2009   60 min na korekcje nic nie zabezpiecza! Wrecz przeciwnie!

Jesli po wyslaniu wiadomosci odpowie mi na nia w kilka minut kilka osob a ja mam nadal
prawie godzine, pol czy nawet 15 min na zmiany w tresci to i tak moge ze wszystkich nadal zrobic "idiotow"
wiec te 60 minut niczego nie zabezpiecza wrecz daje mi szanse na manipulacje.
Mam chyba troche ciekawszy pomysl.
Dopoki nikt nie wysle wiadomosci po mojej czas powinien byc nieograniczony bo nie ma
jeszcze komentarza

Skrypt powinien zaczac dzialac w momencie kiedy ukaze sie nowa wiadomosc za moja
Wtedy wcale nie potrzebujemy 60 min tylko Scrypt wylacza nam mozliwosc poprawek w ogole
Ten sposob bedzie idealnie zabezpieczal przed "intryga" a jednoczesnie forsowal
ludzi do bardziej przemyslanych tresci, bardziej przygotowanych.
I to jest fair bo dlaczego mam "upiekszac" czy poprawiac swoj post na ktory juz ktos odpisal

Sa przeciez takie okresy dnia i nocy gdzie na dany temat nie ma nowych wiadomosci godzinami a my mamy nikomu niepotrzebne "cisnienie" 60 minut
Wielu z nas pisze posty partiami, sklada w calosc zwlaszcza te dluzsze i to jest w tym
momencie niczym nie uzasadniona niewygoda
Tylko czy jest to mozliwe technicznie
Reasumujac wygladaloby to tak:
1. Wysylam post - mam nieograniczony czas na poprawki, zmiany do momentu az nie nadejdzie nastepna wiadomosc po mojej
2. Ktos wyslal cos po mnie. I tutaj wlacza sie skrypt ktory blokuje mi jakiekolwiek zmiany w moim poscie
W ten sposob scrypt mie musialby kontrolowac kazdej wiadomosci przez godzine
tylko ostatnia w danym temacie
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 26 Wrz, 2009   

Allan, znow pojawia sie problem grzebania w kodzie phpbb ktory jest pisany przez kogos innego

blokowanie edycji postow bylo wprowadzone po to, zeby nie bylo sytuacji jak z jednym z userow ktory obrazil sie na forum i wyedytowal swoje wszystkie 300 postow usuwajac z nich tresc i wstawiajac "..."

a jezeli ktos wyedytuje post zeby robic "idiotow" w innych userow to szybko wyjdzie to na jaw poniewaz administratorzy maja dostep do historii edycji.
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sob 26 Wrz, 2009   

Mnie chodzilo nie tylko o "robienie idiotow" ale tez o usuniecie niepotrzebnego cisnienia
z pisania dluzszych postow czyli wygody dla "normalnych" uzytkownikow
Dlaczego maja byc tym ograniczeniem steroryzowani z powodu kilku palantow na forum? :wink:
No ale jezeli jest to problem z grzebaniem w kodzie to musimy to przebolec.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   Re: 60 min na korekcje nic nie zabezpiecza! Wrecz przeciwnie

Allan napisał/a:
Jesli po wyslaniu wiadomosci odpowie mi na nia w kilka minut kilka osob a ja mam nadal
prawie godzine, pol czy nawet 15 min na zmiany w tresci to i tak moge ze wszystkich nadal zrobic "idiotow"
wiec te 60 minut niczego nie zabezpiecza wrecz daje mi szanse na manipulacje.


Takich gosci nalezy ignorowac i nie wdawac sie z nimi w pyskowki. W koncu to tylko forum a nie GPW. Mnie mozliwosc edycji pozwala wychwycic literowki (czasami ortografie :mrgreen: ), a czasami mozna przeczytac jakie sie brednie wypisalo i poprawic :wink: . W czasie dnia (poskiego) posty wpadaja dosc szybko i nie byloby mozliwosci poprawic i optyczni musieliby zatrudnic na stale korektora. To byloby dobre dla Ciebie, zug'a i dla mnie bo dzien mamy troche o innej porze niz inni :mrgreen:
Teraz mamy "tylko" godzine, ale mnie to wystarcza.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   

Powiem szczerze że to mi akurat zupełnie nie przeszkadza.

Przeszkadza mi jeśli dopisuję coś do swojego, nadal ostatniego postu. Jeśli dodaję coś po godzinie, dniu, tygodniu - nie mam możliwości edytowania, bo posty się skleiły i sumarycznie są starsze od 60min...
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   

Ja tez sobie jakos radze ale juz pare razy czytalem kilka komentarzy krytykujacych ten system wiec
dlatego poddalem pod dyskusje ten temat.
Czy uwazacie naprawde ze to jest fair jesli zmieniamy lub dopisujemy jak wspomniales
cos do naszego tekstu ktory byl juz przeczytany i skomentowany?
(Nie mowie oczywiscie o manipulacjach palantow tylko o normalnej dyskusji)
Bo wlasnie te 60 minut w czasie duzego ruchu daje taka okazje
Ja uwazam ze literowki ok ale dopisywanie lub zmiany i korekcje to juz nie
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   

Allan napisał/a:
Ja uwazam ze literowki ok ale dopisywanie lub zmiany i korekcje to juz nie


I jak sobie wyobrażasz, żeby oprogramowanie forum rozpoznawało tę różnicę? Nic nie zastąpi naszej kultury, taktu i dobrych zwyczajów. Oprogramowanie na to nie pomoże.

Przepraszam, że jeszcze będę złośliwy i nie na temat, ale ciągle nie daje mi spokoju ta czystość języka postulowana przez Ciebie w innym wątku. Chciałem się zapytać w jakim to jest języku takie słowo Scrypt, pisane dodatkowo wielką literą? Bo na pewno ani nie po polsku, ani po angielsku. No taktem się tutaj nie popisałem, ale moim zdaniem przestrzeganie zasad pisowni i ortografii jest ważniejsze niż zwalczanie neologizmów.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   

komor napisał/a:
Oprogramowanie na to nie pomoże.


chyba że wirus, który odcina użyszkodnika od internetu :)
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   

komor napisał/a:
Chciałem się zapytać w jakim to jest języku takie słowo Scrypt, pisane dodatkowo wielką literą? .


To mozna podciagnac pod literowke c->k i brak kropki przed.

komor napisał/a:
No taktem się tutaj nie popisałem,


no nie bardzo, zwlaszcza ze Allan na codzien posluguje sie jezykiem angielskim

komor napisał/a:
ale moim zdaniem przestrzeganie zasad pisowni i ortografii jest ważniejsze niż zwalczanie neologizmów.


A tu popieram jak najbardziej. chociaz z ortografii nigdy nie bylem orlem to to co sie pokazalo dzisiaj na naszych zdjeciach i mnie przeroslo i taktem sie nie popisalem :oops:
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   

Ekperymenty wykazaly ze jesli tylko pierwsza i ostatnia litera sie zgadza a w srodku
pozostale sa pomieszane to i tak jestesmy w stanie przeczytac i zrozumiec tekst
Dlatego ja do literowek nie przywiazuje wagi bo to jest forum fotograficzne a nie polonistyczne.
Fakt ze conajmniej 12 godzin dziennie jestem wylaczony z polskiego powoduje ze
w wyrazach podobnych do polskich czasami z rozpedu zamieniam k na c jak Skrypt, ks na x,
czasami uzywam duzych liter w srodku zdania - np miesiace pisze sie tu zawsze z duzych liter.
Przepraszam za te nieudogodnienia ale nawet windows mam w wersji angielskiej
bo komputerow uczylem sie dopiero bedac w Stanach, wiec Windows po polsku
po prostu nie potrafilbym obslugiwac.
Jestem natomiast wrazliwy na "czystosc jezyka" i nic na to nie poradze.
Zbyt duzo ksiazek przeczytalem po polsku abym nie byl.
Komor, przestrzeganie pisowni i ortografii to nie to samo co pomylki
w stuknieciach klawiatury.
Moze zostalem wiec zle zrozumiany ale nie chodzilo mi wcale o to aby system cokolwiek rozpoznawal (literowki)
ale zamykal wszystko po ukazaniu sie nowego postu ale nie ograniczal do 60 minut jesli nie ma potrzeby
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

Allan napisał/a:
Dlatego ja do literowek nie przywiazuje wagi bo to jest forum fotograficzne a nie polonistyczne


To skoro nie polonistyczne, to czemu przeszkadza Ci focenie czy fotka? Przecież to wyrazy fotograficzne a nie polonistyczne. Poza tym jak pogodzić nieprzywiązywanie wagi do literówek z:

Allan napisał/a:
Jestem natomiast wrazliwy na "czystosc jezyka"


Dlaczego ortografia jest dla Ciebie mniej ważna niż terminologia czy slang? Pomyłki ze strony osób mieszkających długo za granicą rozumiem i tego nie komentuję, jak się komuś zdarzy raz czy dwa. Ale pisanie o wrażliwości na czystość języka i jednoczesne wyjeżdżanie z argumentem, że jak pierwsza i ostatnia litera się zgadza… Z mojej strony EOT. Czyli koniec tematu, dla wrażliwych na czystość języka :)

Co do meritum, czyli zamykaniu postów to jak już Robert napisał, kwestia grzebania w kodzie forum. Może ktoś znajdzie rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkich, ale różne osoby mogą mieć różne preferencje jeśli chodzi o możliwości poprawiania. Nie zadowolisz wszystkich.
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

komor napisał/a:
..To skoro nie polonistyczne, to czemu przeszkadza Ci focenie czy fotka? ...

Bo taki byl temat dyskusji o tych slowach -foceniu i pstrykaniu, ktory ktos podal na forum, Obudz sie ! :grin:
Wytykasz niekonsekwencje a sam piszesz o ortografii, co ma wspolnego ortografia z literowkami?
Poza tym jesli jestes konsekwentny to dlaczego nie skasowales tego postu o foceniu i pstrykaniu
uzasadniajac ze jest to forum fotograficzne a nie polonistyczne :wink:
Mieszasz moj post o kodzie z moim podejsciem do czystosci jezyka
Masz pretensje ze nie wazne sa dla mnie literowki - tak bo to nic nie ma wspolnego z czystoscia jezyka a zwlaszcza ze sztucznie wymyslonymi hybrydami
Poza tym to jest dyskusja i kazdy ma prawo powiedziec co na ten temat mysli
dlaczego wiec oceniasz mnie a nie temat dyskusji
i jeszcze pare drobiazgow ktore juz nie cytuje
Rozumiem ze mozesz miec zly dzien ale sam dajesz przyklad niekonsekwencji wiec
nie mozesz wymagac tego od innych
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15