Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon - dwucyfrowy czy piątka?
Autor Wiadomość
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Paź, 2009   Canon - dwucyfrowy czy piątka?

Trochę opstrykałem się 40D i stwierdziłem, że mam ochotę na kliszę.

Teraz pytanie, czy lepiej 33/30 (i który), czy może lepiej faktycznie odłożyć do EOS 5? Lepiej w sensie - ekonomiczniej, bo student musi liczyć się z pieniędzmi - obiektywy będę miał i teraz, czy składać?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






anonimus
Początkujący


Pomógł: 12 razy
Posty: 41
Wysłany: Pią 16 Paź, 2009   

Z aparatów, które wymieniłeś znam tylko EOS 30 Eye Control. Podan Ci wady i zalety.

WADY:
1. robi tylko 36 ekspozycji na kliszy.
2. nie ma możliwości wyboru wstępnego przewinięcia kliszy, a później zwijania go do środka (jak w EOS 300)
3. Zupełny brak współparacy z innymi obiektywami niż Canona. Zupełnym nieporozumieniem jest pomiar światła z M42 i innymi manualami. Nieprzewidywalny odchył jest +/- 3 EV
4. ma wąski uchwyt - mam raczej długie i chude palce dlatego obwód uchwytu nie daje się dobrze złapać
5. brak pokrycia 100 % w wizjerze
6. trochę ciemny wizjer
7. idiotyczne włączanie apataru, jak wszystko robisz na jednym ustawieniu to rozwiązanie Canona jest upierdliwe
8. słaby BP, niby wygodnie trzyma się w pionie, ale nie ma pokrętła do zmaiany parametrów ekspozycji
9. w sumie za duży i za ciężki, z BP trudno wsadzić do plecaka
10. indywidualnych parametrów nie ustawisz bez instrukcji
11. EC słabo chodzi z obiektywami bez USM
12. kiepska matówka
13. szybko padają baterie akumulatorowe AA w BP
14 przycisk przymykania przysłony jest tak umiejscowiony, że ja mam zawsze problemy w niego trafić

ZALETY
1. dobrze mierzy światło
2. w miarę ładnie wygląda
3. na długo starcza bateria (litowa)
4. EC dobrze chodzi z obiektywami USM
5. bardzo ciche nawijanie filmu i jego zwijanie
6. przyzwoity AF (ale bez szału)

Można dodać jeszcze z 5 wad, ale dam luz. W sumie niezły aparat. Można nim zrobić naprawdę fajne zdjęcia.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Paź, 2009   

to ja powiem tak...
stałem przed podobnym dylematem....
co wybrałem?
na początek eos50/50e , a nastepnie eos3....
dlaczego?
cena 30/33 - niedobitego jest wysoka, różnica w stosunku do 50 mała , a do 3 duża!
z eos5 dałem sobie spokój. zbyt dużo uszkodzonego/naprawionego sprzętu jest na rynku, a to mnie zniechęciło. fakt, dobre body , ale miało swoje mankamenty - słynne kółko nastaw-blokada.

w chwili obecnej stwierdzam, że dużo lepiej wziąć plasticzaka 50/50e aby porobić sobie na kliszy, lub pomyśleć poważnie i zainwestować w wyższą półkę za niewiele więcej i trafić dobre body eos3/1n!!
kupujesz aparat na lata w takim wypadku i przekonujesz się jednocześnie jaką lipę wkładają nam dzisiaj w klasie xxd za dość poważną kasę... :mrgreen:
 
 
anonimus
Początkujący


Pomógł: 12 razy
Posty: 41
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

Masz rację jeśli wybierać 30 albo 50 to lepiej wziąć drugi.
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Paź, 2009   

ok czyli w tańszy segment celować na początku (pewnie, że chciałbym trójkę, ale...)

a jak 50 sprawować się będzie z m42? bo nie ukrywam, że chciałbym popróbować
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Paź, 2009   

xneon, chyba działa w miarę normalnie....
i tak proponuję do m42 i canona używać zewnętrznego światłomierza....
mi 30d nie działał pomiar poprawnie
mogę mniej więcej sprawdzić wieczorkiem w domu....
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Paź, 2009   

ok, to może w ogóle do trzycyfrówki zejdę? 300 ma górny wyświetlacz, na którym mi bardzo zależy

chyba, że w ogóle nie canon - choć wolałbym podpiąć sobie od czasu do czasu 50/1.4


nie bijcie za niezdecydowanie :)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Paź, 2009   

xneon,
jak zwykle ja będę doradzał jak najwyższy model...
w chwili obecnej jeśli już kupujesz sprzęt analogowy, to płacisz kasę za jakość , a ta cena jest niczym w stosunku do tego jak wiele kosztował dany aparat w momencie wypuszczenia na rynek i tego co dostajesz w zamian w porównaniu do obecnego sprzętu.

jak to się przedstawia?
seria 1000/4XX - to mniej więcej właśnie eos50 i niższe modele...
seria XXd - oczywiście 33/30/i naciągany 5
1d/1ds-to eos3/1n/1v
siódemka bardziej podchodzi pod 30/33/10/5

za eos3 zapłacisz około 700 do 1200 pln /w zależności od stanu/ - 1n trochę taniej -1v drożej...
czy warto myśleć w tym przypadku o 300v?
jeśli można kupić 50/50e za 200pln lub około tej kwoty i mieć do tego grip /za około 100-140 pln/ gdzie wkłądasz AA i nie obchodzi cię kwestia oryginalnych baterii - to w stosunku do 300v zyskujesz około 100pln - imho - mało opłacalne, a inaczej trzyma się to w dłoni...

zaraz sprawdzę jak 50 działa z manualnym szkłem.... ;)

[ Dodano: Nie 18 Paź, 2009 20:19 ]
o dziwo! /naprawdę jestem zaskoczony... :shock: /
pomiar światła działa idealnie ze szkłami manualnymi - sprawdzałem z 35-70 yashica... i 1d 17-40 canona...

hm..... :roll: :mrgreen:
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Paź, 2009   

ok będę szukał 50e
ale czemu on jest srebrny! w depresję wpadnę tym antylansem :p
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Paź, 2009   

nie mogę wysłać do ciebie pw
dlatego piszę w wątku - masz e-mail do mnie...
jeśli jesteś zainteresowany mam 50 /bez e/ w idealnym stanie - prawie nieużywana z gripem do sprzedania...
kontakt na pw , lub jak pisałem na e-mail ....
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 19 Paź, 2009   

xneon napisał/a:
300 ma górny wyświetlacz, na którym mi bardzo zależy

No tak w ogóle 300 jest, że tak powiem "wystarczający" - no i cena zakupu, 29 euro :lol: , ale niestety ma wadę, która przeszkadza: niecałkowite pokrycie kadru w wizjerze i nie wiadomo tak na 100% jakie zdjęcia wyjdą z Sigmą 24 f2.8.
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Paź, 2009   

dzięki
każdą informację chętnie przyjmę
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

C300 sobie odpuść przy tych cenach, brak pryzmatu pentagonalnego - zastąpiono układem luster, utrudnione ostrzenia ręczne. Przy właściwym rodzaju pomiaru, canony dobrze się sprawują z obiektywami M42
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

a matówka w takim eos 50? tzn. wymienialna?
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

xneon,
tak, ale kosztować będzie ponad $100... :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16