Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Czw 22 Sty, 2009
Canon 100mm/2 USM lub 100/2,8 macro USM ???
Autor Wiadomość
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Pon 07 Sie, 2006   Canon 100mm/2 USM lub 100/2,8 macro USM ???

Kiedy można liczyć na test tych dwóch obiektywów oraz porównanie ich?
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Sie, 2006   

2/100 już jest przetestowany i praktycznie opracowany. 2.8/100 jeszcze nie mieliśmy w rękach.
 
 
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

Kiedy można się spodziewać na lamach Waszej strony testu 2/100 jeśli jest już opracowany i przestestowany??
Pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

Na dniach. Na przetestowaniu i opracowaniu danych sprawa się nie kończy. Trzeba zrobić rysunki, zdjęcia, napisać tekst, tabelki itp.
 
 
tomi 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

To ja także mam pytanie o testy. Chodzi mi szczególnie o 24-105L f/4 i 24-70L f/2.8. Czy będą w przyszłym czasie
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

Nie w najbliższym czasie. Nie mieliśmy ich jeszcze na tapecie i na pewno nie będzie ich
w najbliższej dostawie sprzętu do testów. Teraz kolej na Sony Alfę i trochę szkieł Nikona,
jak się uda...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

Test Canona EF 2.0/100 USM jest już dostępny. Zapraszam do lektury.
 
 
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

Witam
Po przeczytaniu Waszego testu ( muszę przyznać wyśmienitego ) narobiliście mi ochoty na zakup tego szkielka.Moje gratulacje!!
Mam teraz takie pytanie posiadam obiektyw Sigme 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro.Przeważnie robię na ogniskowej 100mm portrety i trochę makro ( bo posiada takową funkcję).
Jestem zainteresowany zakupem typowej portretówki o stalo ogniskowej 100mm.Rozważam dwie stalki 2/100 i 2,8/100.
Jak Pan uważa czy mając tę sigmę z funkcją macro warto się lapać na zakup Canona 2.8/100 z funkcją macro?? czy może na zakup egzemplarza testowanego??
Czy orientuje się Pan jak jest mniej więcej różnica pomiędzy 2/100mm a 2,8/100 ( ten pierwszy nie ma funkcji macro) a tak??
I jeszcze tylko jak jest różnica pomiędzy macro Canona a Sigmy ?
Dziękuję i pozdrawiam.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

Canon 100/2.8 nie ma funkcji macro (tak jak tele Sigmy) tylko po prostu jest obiektywem macro. Do tego to macro Sigmy jest bardzo naciągane, bo prawdziwe jest wtedy, gdy skala odwzorowania wynosi 1:1 a takiej Sigma nie ma. Więc jeżeli chcesz prawdziwe macro to zakup Canona 100/2.8 jest niezbędny. W portrecie też będzie o całe niebo lepiej niż w tele Sigmy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

Stałkę warto mieć, bo w porównaniu z Sigmą 70-300 da znacznie lepsze rezultaty. Pytanie tylko jaką. Niestety Canona 2.8/100 nie miałem w rękach, więc trudno mi się wypowiadać.
W przyszłym tygodniu ma do nas dojść Tamron 90 mm, więc może warto poczekać co on pokaże.

Arek
 
 
serbio
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

Dziękuję za odpowiedź.
Czy można wiedzieć czy będziecie mieli Panowie obiektyw Canon 100/2,8 w niedalekiej przyszlości w testach?
Pozdrawiam.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

Moim zdaniem testy, tabele i wykresy powiedzą tylko część prawdy o obiektywie. Niektóre mają to coś, czego wykres nie jest w stanie oddać. To jest dość dostępne szkło więc radzę udać się do sklepu, komisu i zrobić nim kilka zdjęć. Jak obiektyw ma klasę to czasami to od razu widać, a przy okazji sprawdzisz AF, jego szybkość, precyzję itd. Czasami w testach może się trafić skopany lub wybitny egzemplarz, może technika testów być mało miarodajna (co tutaj Arek sam przyznał przy Nikorze 300mm) itd. Testy potraktuj jako bazę, ale nie jako wyrocznię.
 
 
kowalenko777 
Bywalec
Canonik



Pomógł: 1 raz
Posty: 131
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: Pon 12 Sty, 2009   

Witam.

Zakupiłem C 100/2.8 macro teraz tylko statyw i mozna robić fajowe foty ;)
Pozdrawiam
 
 
tomaxagent 
Początkujący



Posty: 30
Skąd: Zielona gora
Wysłany: Pon 12 Sty, 2009   

Nie rozumiem po co odmawiac tak stary temat....ale trudno, a przy okazji jak juz pisze to fajne foty z niego wychodzą bo sie nad nim zastanawiam.... :?:
 
 
kowalenko777 
Bywalec
Canonik



Pomógł: 1 raz
Posty: 131
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

Dzieki kolego za wytłumaczenie po co odnawiać stary temat :mrgreen:
Po to jest forum żeby na nim pisać ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15