Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy monopod jest przydatny, jaki ?
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Nie 18 Lis, 2007   

OT - o ile wiem, to z powodami lisiej ekspansji jest nadspodziewana skuteczność szczepionki p. wściekliźnie wykładanej właśnie dla lisów - i to w związku z tym ich populacja tak wzrosła, natomiast myśliwi nie odstrzeliwali ich, ponieważ są to dla nich całkowicie bezużyteczne zwierzęta - mięsa nie można sprzedać, bo się go nie je, a na skóry nie ma popytu (no bo ekologia). Tak więc jak zwykle przysługa mądrych ludzi dla środowiska wyszła niedźwiedzia, albo trzeba było zostawić lisy sam na sam ze wścieklizną, albo od razu zapłacić myśliwym za odstrzał.

Cała reszta szczera prawda - lis praktycznie nie ma wroga a zeżre wszystko - oraz zabije jeszcze więcej niż zdoła zeżreć. BTW owa szczepionka to prostokątna tekturka/pilśnia rzucona gdzieś na ziemi - nie należy dotykać.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 18 Lis, 2007   

No ja tez nie ufam takim opinia. Problem w tym, ze tam gdzie ludzie powinni na ten temat rozmawiac ( fora gorskie i przyrodnicze ) cisza :cry:

Co do lisow - no coz. Jest klopot. Zreszta podobny jest z bezpanskimi kundlami, ktore grasuja po lasach zagryzajac zwierzyne. Dlatego jak macie psa to niech zawsze nosi obroze w lesie. Inaczej mysliwy ma prawo go odstrzelic jako potencjalne zagrozenie....na legalu oczywiscie.

Co do lisow - ja nie mam ich zdjec...ale jest prosty sposób zeby im je zrobic, jesli ktos jest zaintersowany:

1. Pojechac do Doliny Kościeliskiej w Tatrach - tam sa oswojone.

2. Zrobić przyczajke na wsi na polach obok takich wysokich, zrobionych przez rolników piramid ze snopów siana ( takich kostek ze snopowiązałki ). Lisy mają w nich system jam i korytarzy. Czasami nawet 5 sztuk w takiej piramidzie mieszka.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 24 Lis, 2007   

Używam frottkę 679 B i jestem z niej bardzo zadowolony , jednak czasem brak mi całkowitej stabilizacji .Drgania lub minimalne poruszenie zdarza się ... może mam słabą technikę :? A jakiej techniki wy używacie aby nie poruszyć fotek ?

Mam zestaw : 20d/5d+300/4 LIS oraz głowica kulowa (lub bez).

Zastanawiałem się nad czymś takim :http://foto-raj.pl/index.php?op=sklep&grupa=Statywy&podgrupa=Manfrotto&id=mn678&sortowanie=cena#tutaj

Czy ktoś to używał , może jakiej uwagi ?
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 27 Lis, 2007   

Zdałem pytanie i nie ma jak na razie odpowiedzi więc sam odpowiem ( bo już wiem :P ) , może kogoś zainteresuje jak poprawnie używać monopod :twisted: ? :http://www.outdooreyes.com/photo5.php3
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 27 Lis, 2007   

Zapomniałem dopisać ,że wymienione wyżej nogi MN 678 nie pasują do manfrotto 679B a w dodatku hałasują wewnątrz monopoda i po kłopocie temat się sam rozwiązał :!
 
 
Rusek 
Bywalec



Posty: 116
Skąd: Mars
Wysłany: Sro 05 Gru, 2007   

monopodzik jak najbardziej do obrony sie przyda - doswiadczylem tego na wlasnej skorze kiedy focilem na wysypisku smieci i sfora psow probowala mnie spalaszowac.

p.s ludzie roztrzasaja sie nad zabitym niedzwiadkiem a sami codziennie palaszuja kilka krow...
 
 
pdf100
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Gru, 2007   

Rusek,
czyżbyś był wegetarianinem?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 05 Gru, 2007   

Rusek napisał/a:
monopodzik jak najbardziej do obrony sie przyda - doswiadczylem tego na wlasnej skorze kiedy focilem na wysypisku smieci i sfora psow probowala mnie spalaszowac.

p.s ludzie roztrzasaja sie nad zabitym niedzwiadkiem a sami codziennie palaszuja kilka krow...


Jak jest sfora to wystarczy mocno kopnąć w j....a przewodnika stada i już jest spokój. Kiedyś taka sfora chciała "skrzywdzić" sukę rodziców i... dość szybko tego zaprzestała jak ich przywódca odczuł ..... dyskomfort w pewnej części ciała :lol: Taka praktyczna rada na przyszłość. Aaaa..., górskie buty mile widziane :wink:
 
 
pdf100
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Gru, 2007   

górskie buty mówisz...
naprawdę MM coraz częściej mnie zadziwiasz...
a nielepszy jest monopod???
wydaję mi się że pies już nigdy by nie pomyślał
o "tym" jak by poczuł co sam robi...
monopod, najlepiej z "igiełką" na końcu,
to jest to...
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sob 01 Mar, 2008   

MM mam najcudowniejsza kobiete chodzaca po tej planecie: Kupila mi Frotke 681B. Jest zajebiaszcza. Dzieki za rade. Teraz tylko dokupie sobie glowiczke no i do dzieła, jak jeszcze zycia starczy na fotografie :mrgreen: Bo takiej kobiecie az sie chce caly czas wolny poswiecac .... :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14