Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wchodzę w analogi
Autor Wiadomość
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   Wchodzę w analogi

Witajcie

1. Gdzie "na żywo" można się zaopatrzyć? Interesuje mnie Wrocław, Opole, Kraków ewentualnie. I cz-b i kolor. Sklepy internetowe może później, kiedy się trochę otrzaskam.

2. Jaki film na początek? Widzę już z przeglądania forum, że np. Velvia do portretów odpada, że Konicę omijać, jakieś jeszcze porady i przykłady? Lubię i ziarno i bez ziarna.

3. Znacie może "zacofane" jak to ujął anonimus laby, które mi porządnie wywołają i nie cyfrowo? Ostatecznie jakieś porządne "przeklętego" typu?

4. Jeśli coś od siebie chcecie dodać, bardzo chętnie wysłucham o przechowywaniu etc. Może ewentualnie o skanowaniu, na własny skaner mnie raczej nie stać, ale jakiś punkt zaufany z chęcią bym odwiedzał.

Acha, zaczynam od Canona 50E + Helios 44-4.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

ale po co chcesz na żywo? ceny w sklepach internetowch są dużo lepsze.

film znaczy co? negatyw / slajd / negatyw cz-b?

na początek mz (skoro wspominasz o odbitkach) negatyw typu Fuji superia (reala) / Kodak profoto.

jak chcesz ziarna to schlecker 400 :razz: , albo wysokoczuła błona cz-b
jeżeli pytasz o punkty to wypadało by podać gdzie mieszkasz (DefaultCity?)
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

domyślnie Byczyna, blisko mam do Kluczborka, Namysłowa, potem Opole, Wrocław i Kraków (raz na miesiąc ostatecznie)

w sklepach internetowych dużo lepsze, jak wezmę hurtowo, a nie pojedynczo - ciągle przesyłka i przesyłka

a wyjaśnij mi proszę różnicę między negatywem a slajdem
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

negatyw - rejestruje obraz negatywowy (tzn. dla przykładu - obszar prześwietlony zostanie zarejestrowany jako smolista czerń)
slajd - rejestruje obraz pozytywowy (to co jest czarne w kadrze, będzie czarne na slajdzie)

lubisz ziarno? hmmm... T-max albo Delta 3200, naświetlane jako -3EV (ISO =12 800) powinno załatwić sprawę z wielkością ziarna, ew. kup 10 negatywów przeterminowanych o co najmniej 30 lat, trzymanych na strychu, albo w szafce przy kaloryferze...
:P

EDIT:
żeby było bardziej zrozumiale...

obraz negatywowy


obraz pozytywowy
Ostatnio zmieniony przez garreth Wto 17 Lis, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

ok, wyjaśniłeś łopatologicznie, a co powinienem brać?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

negatyw był materiałem odbitkowym.
slajd pokazywało się na rzutniku.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

na początek?
negatyw - bardziej "wybacza" błędy w ekspozycji, łatwiej wywołać, więc koszty wołania niższe, koszt rolki filmu też niższy w porównaniu do diapozytywów (czyli slajdów)
ponadto jeśli planujesz odbitki, to lepiej negatyw, bo w Polsce technika Cibachrome* jest niespotykana (odbitki z diapozytywów pod powiększalnikiem; wszystkie laby "robiące" odbitki z dia w PL, robią to na linii : slajd-> skaner -> drukowanie)

*o technice Cibachrome można poczytać tutaj
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

no to na cholerę mi wyjeżdżacie ze slajdami, logiczne że nimi się bawić nie będę :)
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

xneon napisał/a:
no to na cholerę mi wyjeżdżacie ze slajdami, logiczne że nimi się bawić nie będę :)

:???:
żebyś wiedział co jest na rynku i na pytanie sprzedawcy:
"Poszukuje Pan negatywu czy raczej slajdu?"
nie zrobił miny, typu:
" :shock: "
" :roll: "
albo
" :oops: "
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

Slajdy to jest to co tygryski lubią najbardziej, bo to jest dopiero zabawa w "prawdziwą" fotografię.
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

a kto mi zaproponuje slajd? bez przesady, jeszcze nie czas na taką specjalizację :)

jak będę chciał się bawić w "prawdziwą" "fotografię" to nakupię szklanych płyt, pelerynkę i pobłyskam magnezem
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

a tak uczciwie to co Tobą kieruje przy tym wejściu?
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

a) budżet - nie stać mnie na 40D
b) chęci - muszę nauczyć się więcej myśleć, 36 ujęć na film pomoże (nie bawi mnie sztuczne ograniczanie w cyfrówkach)
c) lenistwo - mam dość spędzania więcej czasu nad zdjęciem przy komputerze niż w plenerze
d) niezadowolenie z kompaktu
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

xneon napisał/a:
jak będę chciał się bawić w "prawdziwą" "fotografię" to nakupię szklanych płyt, pelerynkę i pobłyskam magnezem

Hehe proponuję jeszcze zabawę w gumę (to taka fotograficzna technika gdzie odbitki wywołuje się wodą), szklane negatywy świetnie się do tego nadają. :mrgreen:

Poważnie to z filmami jest jeden problem - odbitki, większość zakładów foto stosuje laby cyfrowe, więc film/slajd są skanowane a potem dopiero robione odbitki, w zakładach jest to często przypadkowe, szybkie na automacie, zachodzi więc pytanie czy nie lepiej samemu skanować zdjęcia w domu, bo przynajmniej wiadomo jaki się zamierzało uzyskać efekt, a to więcej godzin przed kompem.
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009   

dlatego pytałem o "zacofane" laby
a dwa, dalej nie dowiedziałem się żadnych adresów sklepów (może jakiś internetowy ma filię)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15