Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
Dobry kieszonkowiec do 800zł
Autor Wiadomość
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Pią 07 Gru, 2007   Dobry kieszonkowiec do 800zł

Witam. Zastanawiam się nad kupnem Canona IXUS 70 lub OLYMPUSA FE 290.
Co z praktycznego punktu widzenia byłoby wg was lepszym wyborem?

O Canonach panuje generalnie dobra opinia, ten Ixus ma więcej bodajże ustawień manualnych (fe 290 nie ma chyba ani jednego) i "bajerów", Olympus natomiast Ma 4 krotny zoom a do tego obiektyw wide, ale słyszałem, może błędnie, że kompakty olympusa kiepskie zdjęcia robią. A jak jest w rzeczywistości?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Gru, 2007   

Jeśli wybierasz spośród tych dwóch apartatów to zdecydowanie lepszy jest Canon Digital Ixus 70.
Olympus FE-230 ma nedzna jakość zdjęć, mało funkcji, szkoda słów na takie aparaty. Canon 70 też nie cud, ale lepszy. Jest sporo lepszych małych kompaktów od obu, które podałeś. Maja różne możliwości sam mósiłbys wybrać. Na przyklad z tych:
Casio Exilim EX-Z1050
Canon PowerShot A570 IS
Nikon Coolpix S200
Fujifilm FinePix F40fd
Sony Cyber-shot DSC-W55
Cene powinny mieć podobną lub niższą od tych, które podałeś, jakość zdjęć lepszą, funkcji nie sprawdzałem. :wink:
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pią 07 Gru, 2007   

moon napisał/a:
Jeśli wybierasz spośród tych dwóch apartatów to zdecydowanie lepszy jest Canon Digital Ixus 70.
Olympus FE-230 ma nedzna jakość zdjęć, mało funkcji, szkoda słów na takie aparaty. Canon 70 też nie cud, ale lepszy. Jest sporo lepszych małych kompaktów od obu, które podałeś. Maja różne możliwości sam mósiłbys wybrać. Na przyklad z tych:
Casio Exilim EX-Z1050
Canon PowerShot A570 IS
Nikon Coolpix S200
Fujifilm FinePix F40fd
Sony Cyber-shot DSC-W55
Cene powinny mieć podobną lub niższą od tych, które podałeś, jakość zdjęć lepszą, funkcji nie sprawdzałem. :wink:

Fuji f40fd jest naprawde fajny. Trzeba tylko sie oswoic z kiepskim softem. Ale fotki robi sie nim swietne za to. Ewentualnie canon a710/a720.
 
 
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

Na wstępie dzięki za rady. 'Olympus FE-230 ma nedzna jakość zdjęć, mało funkcji' mi chodziło o FE 290, ale rozumiem że poza obiektywem i rozmiarem LCD parametry mają takie same. O Nikonie s200 jak czytałem gdzieś to opinie są różne, ale raczej nie najlepsze. Co do Fuji to znalazłem jeszcze model podobny do FE 290 - finepix F480.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

rasalom napisał/a:
Na wstępie dzięki za rady. 'Olympus FE-230 ma nedzna jakość zdjęć, mało funkcji' mi chodziło o FE 290, ale rozumiem że poza obiektywem i rozmiarem LCD parametry mają takie same. O Nikonie s200 jak czytałem gdzieś to opinie są różne, ale raczej nie najlepsze. Co do Fuji to znalazłem jeszcze model podobny do FE 290 - finepix F480.

Staraj sie ogladac sample z tych aparatow. Te, ktore znalazles, maja dosc ciekawe specyfikacje. Szczegolnie szeroki kat (ekwiwalent ogniskowej 28mm). Ale, tak miedzy nami, sampelki z f40fd sa bez porownania ladniejsze. Sam aparacik tez jest fajny. Koniecznie wybierz sie do MM i poogladaj. Jesli nie musisz miec aparatu typu "nalesnik" przyjzyj sie canonowi a710/a720. Wierz mi, ze warto. Moze te malpki nie maja bardzo szerokiego kata, ale w pewnych sytualcjach ten szeroki kat jest bezuzyteczny przez ta paskudna dysorsje, jesli focisz z malej odleglosci.
 
 
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

co do "naleśnika" to chciałbym mieć taki - schować do kieszeni i się nie przejmować. Mam od kilku lat Canona EOS3000n i kurcze często gęsto go nie zabieram bo nie chce mi się taszczyć sprzęta, torby itd. A tak do do kieszeni i spokój :)
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

Tak, faktyczne rasalom pisałeś o FE-290, a ja piszę o FE-230. Takie są efekty, jak szybciej się odpisuje, nim dobrze przeczyta całość pytania.

Za ok. 680zł jest trochę aparatów do wyboru, jeśli mają to być małe kompakty, to dobre zdjęcia robią za zbliżoną cenę:

Fujifilm FinePix Z5fd
Ricoh Caplio R6
Samsung Digimax L77
Panasonic Lumix DMC-FX30
Canon Digital Ixus 75

zwłaszcza Fujifilm FinePix Z5fd ma super zdjęcia za taką cene aparatu, a jak chciałbyś dołożyć to może Panasonic Lumix DMC-LX2 (1300zł).
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

rasalom napisał/a:
co do "naleśnika" to chciałbym mieć taki - schować do kieszeni i się nie przejmować. Mam od kilku lat Canona EOS3000n i kurcze często gęsto go nie zabieram bo nie chce mi się taszczyć sprzęta, torby itd. A tak do do kieszeni i spokój :)

Namawiam cie wiec na fuji f40fd. Zobacz sample. Naprawde warto. Ten aparat ma duza matryce, malo szumi i daje piekna kolorystyke.
Zobacz sam http://pl.pixel-peeper.com/digicams/?camera=564.
 
 
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

No ładne zdjęcia. A jak ma się Fuji FinePix F480 do tej 40fd?
Cytat:
Tak, faktyczne rasalom pisałeś o FE-290, a ja piszę o FE-230
ok, ale pod względem matrycy i technologii sie nie różnią?

Samsung Digimax L77 - przyjemny aparacik, 7!!!krotny zoom bez "wyjeżdżającego" obiektywu - ale jak czytałem opinie nt samsungów to nie były one zbyt pochlebne - podobno nieźle szumią, czy to prawda?
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Gru, 2007   

No ładne zdjęcia. A jak ma się Fuji FinePix F480 do tej 40fd?

Różnic jest sporo, trudno wkleić tu porównanie/ specyfikację obu aparatów. Masz tu link: http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/4, zaznacz wybrane przez siebie aparaty i porównaj.

Jeśli chodzi o Samsung Digimax L77 to znalazłem w Polsce tylko jedną ocenę użytkownika. http://www.skapiec.pl/sit...159_komentarze/
A, poza tym, chłopie, trochę sam musisz się rozglądać, bo jeśli ktoś Ci wybierze aparat, a coś nie będzie grało to będziesz miał żal, a jak sam dokonasz wyboru to będzie Twoja decyzja i radość/smutek z trafnego/złego wyboru. Polecam wejdź na mój temat Jak wybrać aparat dla siebie, tam w testy i coś sam pokombinuj. To najlepsza rada. :wink:
 
 
lukaszz 
Nowy



Posty: 10
Wysłany: Nie 06 Sty, 2008   

Witam. Szukam aparatu w podobnej cenie, do tej pory miałem bardzo dobrego Canona PS A310. Robi ładne zdjęcia jak na aparat tej klasy, jedynie czas ładowania lampy jest za długi.

Chciałbym zmienić na coś bardziej mniejszego, szybszego, robiącego jeszcze ładniejsze zdjęcia od mojego poprzednika.

Znalazłem wiele pozytywnych opinii na temat interesujących mnie aparatów, są nimi:
1) Fujifilm FinePix F11 Zoom
2) Fujifilm FinePix Z5fd
3) Canon Digital IXUS 70 (SD1000)
4) Nikon Coolpix L15

Wcześniej miałem Canona i jakoś ta firma mnie najbardziej przekonuje, chociaż słyszałem o bardzo dobrej jakości zdjęć aparatu Fuji.
Dodatkowym atutem Canona Digital IXUS 70 jest jego niewielki rozmiar oraz możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości 640x480 pikseli do zapełnienia karty (w moim jedynie 30 sekund). Dodam, że wszystkie zdjęcia robie w trybie automatycznym.

Co byście wybrali z powyższych modeli ?

[ Dodano: Nie 01 Cze, 2008 16:50 ]
Kupiłem niedawno ten aparat za około 550 zł, do tego dokupiłem kartę 4 GB.
Aparat robi nawet przyzwoite zdjęcia jak na taką miniaturkę wielkości paczki papierosów. Myślałem, że będzie gorzej.
Tutaj umieściłem kilka zdjęć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15