Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zestaw do fotografii bezcieniowej
Autor Wiadomość
damianGR83 
Początkujący


Posty: 40
Skąd: Klimontów
Wysłany: Sob 07 Lis, 2009   Zestaw do fotografii bezcieniowej

Witam,
czy mógł by mi ktoś polecić jakiś zestaw(stół plus lampy) do fotografii bezcieniowej do kwoty mniej więcej 600 zł. Wykonywane będą na nim zdjęcia eksponatów muzealnych o maksymalnych gabarytach 50x50 cm.


Edycja

Znalazłem coś takiego Czy ktoś korzystał z tego zestawu? Są lepsze w kwocie do 600 zl.?
Ostatnio zmieniony przez damianGR83 Sob 07 Lis, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Sob 07 Lis, 2009   

Zobacz tutaj:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=8642

szczególnie post komora (Czw 08 Paź, 2009 20:18) linkujący do Strobist'a
 
 
damianGR83 
Początkujący


Posty: 40
Skąd: Klimontów
Wysłany: Sob 07 Lis, 2009   

Czytałem ten post a link jakoś umknoł mojej uwadze. Ciekawe i skuteczne rozwiązanie tylko jest mały problem, mam do wykorzystania około 6 stów na ten cel i wolał bym je wydać na jakiś firmowy sprzęt bo później musze zwrócić niewykorzystane pieniądze.

Chciał bym aby ktoś mi konkretnie wskazał sprzet którym powinienem się zainteresować.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 07 Lis, 2009   

damianGR83, możemy Ci tu wspólnie z Palindromem wystawić fakturę na 600 zł za konsultacje technologiczne i budżet będziesz miał dopięty :D
 
 
damianGR83 
Początkujący


Posty: 40
Skąd: Klimontów
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009   

Fakturka to nie problem, gorzej z fachową poradą :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009   

damianGR83, poza ogólnie dostępną ofertą chińskich produktów z Allegro nie wiem czy da się coś zwojować za 600 zł. Firma Quantuum ma też akcesoria do fotografii bezcieniowej, w tym stół: http://quantuum.pl/index....&kat=103&off=k4. Ceny jak widać mieszczą się w założonym przedziale, być może da się kupić też komplet stół plus lampy. Niestety nie wiem czy te akurat produkty Quantuuma różnią się czymś od tych chińskich z Allegro.
 
 
damianGR83 
Początkujący


Posty: 40
Skąd: Klimontów
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Popatrzyłem na allegro i znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item813...m_z_4_tlami.htm
http://allegro.pl/item814...osz_statyw.html

Namiot gabarytowo bardzo mi odpowiada ale czy te lampy będą dobre? Światło ma być ciągłe czy błysk? Czy temperatura 5400k bedzie wystarczająca?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

W sumie to bezcieniowy więc światło powinno być mocno rozproszone. Czyli czy błysk czy ciągłe nie ma znaczenia.

A co do temperatury... No cóż... Nie rozumiem pytania :cool:
To cze to będzie 5400 czy 6000 czy 6500 - nie ma absolutnie znaczenia. Ustawiasz taką na aparacie i biel będzie biała :)
 
 
dzideku 
Nowy



Posty: 8
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Sob 28 Lis, 2009   

nie mam doświadczenia w temacie ale przymierzam się do zakupu
http://www.cyfrowe.pl/wyp...ezcieniowy.html
do tego myslałem o conajmniej dwóch halogenach 150W
Chyba powinno byc OK - co na to fachowcy?
Pozdr
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 29 Lis, 2009   

hijax_pl napisał/a:
A co do temperatury... No cóż... Nie rozumiem pytania :cool:
To cze to będzie 5400 czy 6000 czy 6500 - nie ma absolutnie znaczenia. Ustawiasz taką na aparacie i biel będzie biała :)
Nie do końca. Jeśli jest to świetlówka kompaktowa, to z dużą dozą prawdopodobieństwa, będzie miała spore braki w paśmie czerwonym, co kompletnie nie sprawdzi się w fotografii eksponatów muzealnych, czy też produktów, gdzie reprodukcja kolorów jest istotna. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wtedy halogen o niższej temperaturze barwowej, czy też światło błyskowe.

[ Dodano: Nie 29 Lis, 2009 09:38 ]
dzideku napisał/a:
nie mam doświadczenia w temacie ale przymierzam się do zakupu
http://www.cyfrowe.pl/wyp...ezcieniowy.html
do tego myslałem o conajmniej dwóch halogenach 150W
Gdybym kupował namiot bezcieniowy, to szedłbym w takie, które maja tylko dziurę na obiektyw. Przydają się, gdy trzeba sfotografować coś błyszczącego...
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Nie 29 Lis, 2009   

jaad75 napisał/a:
Jeśli jest to świetlówka kompaktowa, to z dużą dozą prawdopodobieństwa, będzie miała spore braki w paśmie czerwonym, co kompletnie nie sprawdzi się w fotografii eksponatów muzealnych, czy też produktów, gdzie reprodukcja kolorów jest istotna.


Słusznie!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metameryzm
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 29 Lis, 2009   

jaad75 napisał/a:
Gdybym kupował namiot bezcieniowy, to szedłbym w takie, które maja tylko dziurę na obiektyw.


Racja. Ja mam taki, pochodzi z Allegro, przednia część jest złożona z takich zasłonek na rzepy, co pozwala dostosować wielkość dziury do posiadanego obiektywu lub wymaganego kąta widzenia, gdy obiektyw jednak odsuwamy od dziury.
Trzeba tylko uważać, żeby wewnątrz namiotu była wystarczająca ilość punktów przyczepienia tła. Mój namiot ma tylko klipsy na górze i sztywny karton z tłem (który na codzień jest zwinięty w tubie) lubi się czasem podwinąć na dole, przy podstawie. Muszę sobie pomagać taśmą klejącą.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 29 Lis, 2009   

jaad75 napisał/a:
hijax_pl napisał/a:

A co do temperatury... No cóż... Nie rozumiem pytania
To cze to będzie 5400 czy 6000 czy 6500 - nie ma absolutnie znaczenia. Ustawiasz taką na aparacie i biel będzie biała
Nie do końca. Jeśli jest to świetlówka kompaktowa, to z dużą dozą prawdopodobieństwa, będzie miała spore braki w paśmie czerwonym, co kompletnie nie sprawdzi się w fotografii eksponatów muzealnych, czy też produktów, gdzie reprodukcja kolorów jest istotna. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wtedy halogen o niższej temperaturze barwowej, czy też światło błyskowe.

Zgadza się, ale nie stosuje się pierwszej lepszej świetlówki do takich celów. Są przecież takie które mają całkiem dobre widmo, mimo iż nadal mu dużo brakuje do idealnego. ;) To o ci mi chodziło to o ustawienie balansu bieli, a nie o właściwości samego źródła światła.
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Sro 09 Gru, 2009   Zestaw bezcieniowy

Właściwie jestem już zdecydowany na namiot bezcieniowy (ze względu na możliwość składania = wygoda przechowywania).
Moje pytanie dotyczy oświetlenia - czy potrzebuję dodatkowych lamp?
Nie wystarczy światło z okna i statyw?
Jak będzie się rozkładać światło z okna (czyli z jednej strony) w namiocie?
Rozproszy się we wszystkie strony zgodzie z przeznaczeniem namiotu, czy jednak pojawi się jakiś lekki cień po przeciwnej stronie od okna?
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 09 Gru, 2009   

Potrzebujesz dodatkowe lampy, moim zdaniem minimum dwie, ale najlepiej mieć trzy.

Światło zastane w takim namiocie... hmm.. jeśli latem wyjdziesz na dwór w słoneczny dzień to może to mieć sens
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 16