Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Czw 11 Mar, 2010
Pentax K-x - test aparatu
Autor Wiadomość
WalterW 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

ggaska napisał/a:
... ale już nie mam informacji czy nadal porównuje te parametry z aparatami z innej półki czy tym razem stabilizacja jest np słabsza w porównaniu do SonyA330...
Jasne bo stabilizację też powinni porównać z Nikonem :mrgreen:



ggaska napisał/a:
...Ja wcale nie krytykuje wyników testu, jeśli wypadły słabo to dla mnie bardzo ważna informacja, ale po przeczytaniu tego testu ja nie wiem czy K-X to lepszy wybór niż np D3000, Alfa380, Canon 450d (bo to mniej wiecej ta sama półka cenowa). Wiem natomiast że lepiej by było kupić D300s ;-)
Każdy logicznie myślący człowiek jak widzi porównanie czegoś tańszego z czymś droższym i ten tańszy jest przynajmniej tak samo dobry to chwali tańszy a tu płacz i zgrzytanie bo to inne ceny są, kto mi to wyjaśni :roll:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

krewzszafy napisał/a:
RB żaden inny amatorski korpus nie był tak zjechany tylko dlatego że był w czymś gorszy od korpusów o wiele droższych.


No i co z tego wynika dla kogoś kto chce się czegoś dowiedzieć (i ufa mniej więcej tym liczbom które sa tu prezentowane)? Wykresy, foty, liczby się zmieniły? Czy jeszcze potrzebujesz wniosków i podsumowania? Naprawdę, nie rozumiem...

Zreszta... nie rozumiem tego parcia na testy korpusów. IMO o ile testy optyki jeszcze dają blade pojęcie o tym jak jest (aczkolwiek wiele rzeczy i tak wyłazi w osobistym praniu) o tyle w testach korpusów doszukiwałbym się tylko kilku bardzo podstawowych informacji, wiekszość szczegółów darując sobie po prostu jako nic nie wnoszące śmieci informacyjne.

Z drugiej strony ta "obserwowana niemożność" zasilenia aparatu aku wodorkowymi mnie po prostu rozczuliła :mrgreen: Tyle radochy dawno nie miałem.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

fafniak napisał/a:
Co do zasilania.
Sprawdzajcie dokładnie co wkładacie do testowanych aparatów. Mogę wam podesłać ciekawostkę - komplet energizer-ów (NOWYCH !!!) które po naładowaniu i odłożeniu na tydzień schodzą do napięcia 1V !!!!!!
Chłam ...
(ładowarka BC-700)
Sanyo eneloop ew. sony cycleenergy - w tej chwili najlepsze ogniwa


Sorry fafniak, ale to Twoje teksty są kretyńskie. Jeśli wkładam do aparatu świeże akumulatorki, które działają ze wszystkim innym tylko nie z K-x, to co mamy pisać? Co więcej, wg instrukcji ten aparat ma z nimi działać bez problemu.

Ideą paluszków w lustrzance (zresztą bardzo zaznaczaną i chwaloną przez wielu pentaksiarzy) było to, ze jest to łatwo dostępny środek zasilania. Tymczasem okazuje się, że tutaj bez Sanyo eneloop nie podchodź.

W takiej sytuacji uważam pomysł zasilania przez paluszki za chory i uważam, że Krzysiu i tak zbyt łagodnie obszedł się z tą sprawą w teście. Dostajemy bowiem sposób zasilania drogi, zawodny, wcale nie uniwersalny i duży. Dziękuję, wolę zwykłą dedykowaną i malutką baterię jaką dodają inni producenci do swoich lustrzanek entry-level.
 
 
mazak 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Chcę kupić DSRL entry-level, więc test k-x był przeze mnie bardzo oczekiwany. A tu co widzę? Porównianie z d300 i k7, to jest jakiś smutny żart.
No a konfrontacja wyników z innymi serwisami - sami sobie strzelacie w kolano, podejrzewam, że przez takie testy przestaniecie być poważnie traktowani przez czytelników.
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Kurcze nawet fajny ten aparacik. Jeśli chodzi, o jakość zdjęć to jestem pod wrażeniem. Natomiast „ma jedną bardzo poważną wadę: nie wyświetla aktywnych punktów AF". Jak dla mnie to jest masakra. Chociaż z drugiej strony boczne punktu tutaj to prowizorka, więc i po co ma być widoczne podświetlenie:) Itak bedzie się korzystać ze środkowego.

PS Tego, co w Pentaxie odpowiada za wyglad aparatów powinni zwolnic, bo chyba nadużywa jakichś ostrych dragów :twisted: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez konczako Pią 15 Sty, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Cóż ja widzę. Pentax ma więcej fanatyków niż Sony... Interesujące.

Aparat ma trochę zalet, ale i wiele poważnych wad. Zasilanie to jedno. Kupienie zestawu paluszków w kiosku, które starczą na kilka(naście) zdjęć to jakieś nieporozumienie jak dla mnie. Wskaźnik poziomu naładowania - w zasadzie wynika z testu, że mogłoby go wcale nie być.
Co do punktów AF - takiej idiotycznej kastracji to chyba nawet Sony by się nie podjęło.
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Jak to jest że największe chryje na forum i w komentarzach są zawsze pod testami Pentaxów.. ;)
Ciekawe czy jakby w podsumowaniu napisać laurkę, tak jak wielu chce, a wszystkie pozostałe rozdziały pozostawić bez zmian, to by nagle test się zaczął podobać.. Na co Wy ludzie patrzycie ? Na podsumowanie i punktację czy na wykresy i suche dane ? Aparat chcecie kupować na podstawie rankingu zgodnego z ilością przyznanych punktów.. Przecież to niepoważne.
A że porównany kx został do D300s to chyba dobrze ? Przecież świetnie w tym porównaniu wyszedł..

Może Pentax powinien pisać, że aparat działa że wszystkimi bateriami, pod warunkiem że są to Sanyo eneloop ? ;)

Aha, zapomniałem dodać. Aparat całkiem fajny :)
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

MC napisał/a:
Cóż ja widzę. Pentax ma więcej fanatyków niż Sony... Interesujące.



No faktycznie tak może być :wink: . Usłyszeć od pentaxiarza czy sonolciarza coś złego o własnej marce jest bardzo trudno :wink: . Na forach Canona czy Nikona ludzie jadą po swoich systemach, że aż się czytać nie chce :mrgreen: . Aż dziw, że jest tylu użytkowników tych systemów, bo nic im nie pasi :razz: :mrgreen: .
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

konczako, mylisz się. Najwięcej narzekających na Sony znajdziesz na KKMie :lol:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Zwykle tak to jest, że fanatyzm użytkowników jest wprost proporcjonalny do jego niszowości. Nie tylko w fotografii.

No i punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak dpreview zjechało K10D za mydlane JPG-i, których K10D po prostu nie wyostrzał, to było beeee... Teraz jest super, bo dali 9/10. A my jesteśmy źli, bo zauważyliśmy, że ładne efekty na wysokich ISO są efektem odszumiania i wyostrzenia.
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

MC napisał/a:
konczako, mylisz się. Najwięcej narzekających na Sony znajdziesz na KKMie :lol:

Ok, wierze :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

MC napisał/a:
konczako, mylisz się. Najwięcej narzekających na Sony znajdziesz na KKMie :lol:


Ale to chyba od pewnego czasu i dlatego, że Sony wyszło z niszy jednej lustrzanki i kilku szkieł. Odniosłem wrażenie, że za czasów królowania A100 panował tam syndrom oblężonej twierdzy. Mamy jedną lustrzankę, więc trzeba jej bonić jak niepodległości. A każdy, kto ośmiela się ją krytykować to
wróg.
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Arek napisał/a:
A my jesteśmy źli, bo zauważyliśmy, że ładne efekty na wysokich ISO są efektem odszumiania i wyostrzenia.

Nie sądze żeby w lustrzance amatorskiej to było wadą, ale dobrze że konsekwętnie to testujecie. Przeglądając sample z K-Xa naprawde szczena opada :razz: . Kolory, dynamika, bardzo mi się widzi takie obrazowanie...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

MC napisał/a:
Co do punktów AF - takiej idiotycznej kastracji to chyba nawet Sony by się nie podjęło.


Znam masę ludzi, którym trzeba wielokrotnie tłumaczyć że nie naciska się do końca, ale do połowy i czeka aż 'piknie'. Myślisz że im potrzebna jest taka informacja?

Jako że to aparat typu entry level, zakładam że potencjalnie użytkownicy (ale ci stawiający pierwsze fotograficzne kroki, a nie kupujący z oszczędności) będą się też uczyć czytać co tam w tym wizjerze aparat wypisuje. Czytać ze zrozumieniem :)

A jak już zrozumią i zaczną kombinować to aparat zacznie przestawać wystarczać. I potencjalnie zmieni lustrzankę na coś bardziej zaawansowanego.
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Pią 15 Sty, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

MC napisał/a:
Zasilanie to jedno. Kupienie zestawu paluszków w kiosku, które starczą na kilka(naście) zdjęć to jakieś nieporozumienie
MC napisał/a:
Co do punktów AF - takiej idiotycznej kastracji to chyba nawet Sony by się nie podjęło.

Krytyka miażdżąca :shock: , ale po przeczytaniu testu nie kupiłbym tego aparatu.
Wynik testu rzeczywiście burzy opinię o solidności aparatów tej marki :zalamany:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 15