Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy ktos by mogl mi polecic jakis teleskop do 500 zl!!
Autor Wiadomość
bloos11
Nowy


Posty: 16
Skąd: Jasło
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006   Czy ktos by mogl mi polecic jakis teleskop do 500 zl!!

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006   

Za taką kwotę trudno kupić coś z czego będzie się zadowolonym. Radzę pozbierać trochę i zastanowić się np. nad tym:
http://deltaoptical.pl/de...f0de06506eaa3d5
http://deltaoptical.pl/de...f0de06506eaa3d5
oczywiście tylko i wyłącznie wtedy, gdy masz warunki na uzywanie teleskopu na montażu dobsona.

A przede wszystkim zapoznaj się z tym:

http://www.optyczne.pl/index.php?art=29

Arek
 
 
bloos11
Nowy


Posty: 16
Skąd: Jasło
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006   

Dzieki za porade bo troche mi sie wyklarowala sytuacja. Mialem rozne propozycje miedzy innymi byl teleskop sky-Watcher (synta)skdob6 i chyba go wybiore. Jak narazie na tyle mnie stac.
Pozdrowienia bloos11 :)
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006   

Zawsze mozesz "zbudowac" cos samemu. Prosty odbrej jakosci teleskop mozesz zrobc kupujac lub wykorzystujac stary obiektyw fotografczny (np taki od Zenita z gwintem M42) o ogniskowej ne mniejszej niz 200-300mm. Do takieog obiektywu wystarczy dorobic/dokupic: statyw, przejsciowke na okular i sam okular.

Frajda jest duza a jakosc dawanych obrazow z reguly jest bardzo dobra.

konrad
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2006   

Strasznie mnie zainteresowała możliwość samodzielnego wykonania teleskopu z obiektywu fotograficznego. Rzeczywiście tak łatwo to zrobić? Masz może jakieś bardziej szczegółowe informacje o problemach jakie można napotkać, albo schematy czy tego typu dane?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2006   

No Konrad zrobił sobie fajny refraktorek z Taira 4.5/300. Dokupił no niego dobrej klasy okular i przejściówkę. Z tego co pamiętam to wszystko. W sumie warto zaopatrzyć się jeszcze w diagonal, dzieki czmu obraz będzie prosty a nie odwrócony i obserwacje będą bardziej komfortowe, ale i bez tego obrazy były przyjemne.

Arek
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2006   

Dokladnie tak, mialem starego Taira (dla osob ktore moze ne kojarza tego sprzetu, jest to obiektyw Zenitowsk na gwint m42 o ogniskowej 300 mm i swiatle 4.5). Jego zaleta jest wejscie statywowe umieszczone mniej wiecej w srodku ciezkosci obiektywu. Co prawda gwint jest nie standartowy, ale udalo mi sie dokupc taka srube z przejsciowke, by moc go bezposrednio przuykrecic do statywu foto (kosztowalo mnie to chyba 5 zl). Poza tym, zamowilem w Astrokraku (www.astrokrak.pl) przejsciowke m42 ->gwint 1,25 cala (chyba najpopulanrniejszy gwint dla amatorksich okularow astronomicznych, jest jeszcze 2 cale). Przejsciowka kosztowala mnie jakies 30 zl. Do tego dokupilem sobie 30mm okular Celestron Ultima (ok. 600 zl - najdrozsza czesc ukladu) i otrzymalem powiekszenie 10x. Przy tak malym powiekszeniu byla juz zaowazalna aberracja chromatyczna na tairze, ale nie utrudniala obserwacj. Astygmatyzm mial niewielki, wiec gwiazdki byly szpileczkami. Do obserwacji meteorow, komet, obiektow mglawicowych i pol gwezdnych nadawal sie wysmienicie. Obecnie tara mozna kupc za 200-250 zl, a statyw.. im lepszy tym stablniejszy obraz :-) Jesli ktos zaczyna zabawe z astro czy nawet ogladanem ptakow, to chyba warte polecenia. Ma sie kontrole nad calym ukladem i w miare czau bardzo latwo mozna upgadowac go sobie. Prosze nie myslec, ze zachwalam takie chalupnctwo bo sam cos takego zrobilem, ale patrzac przez wiele teleskopow, moge powedziec, ze taka lunetka z obiektywu+dobry okular, ma chyba najlepszy stosunek jakosc od ceny.

A ak to wyglada:



Konrad
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2006   

Ja dodam jeszcze, że Konrad postawił na jakość i kupił naprawdę świetny okular. W sumie wystarczy jednak kupić dwa dobre plossle jeden 30 mm, do powiększenia 10x i drugi 9 mm
do powiększenia 33x (krótszych nie warto ze względu na małą wartość eye relief, poza tym wyciąganie dużych powiększeń na tego typu sprzęcie mija się z celem). Jak się dobrze człowiek zakręci to takie okularu da się nowe kupić za niecałe 200 zł, a używane za około 100 zł. Tak więc w sumie nawet za około 400 zł można mieć fajny sprzęcik.
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2006   

Zamierzam coś takiego sobie wykonać. Na początek zobaczę jakie obiektywy w rodzinie walają się w szafach. Nigdy się nie bawiłem w fotografowanie, więc nie mam pojęcia co tam może leżeć.

Chyba sprawie sobie przejściówkę kątową 45 stopni. Przeglądając strony widziałem ją astrokraku za 125zł. Obróci obraz, a obserwacje (ptasie) będą wygodniejsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14