Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 28 Maj, 2009
Ignorowani Użytkownicy
Autor Wiadomość
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

MM napisał/a:
Od krytykowania zdjęć to są galerie fotograficzne. Tutaj można co najwyżej coś tam komuś pokazać i tyle...

Chyba właśnie o to chodzi, aby pokazać swoją pracę. Nawet bym wolał, aby nie było mozliwości komentowania. I co z tego, ze ktoś powie, ze niebo przepalone. Przecież wiem o tym. Fakt mógłbym nie pokazać tego zdjęcia, ale czy wtedy świat nie straciłby za dużo?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Tutejszyn napisał/a:
I co z tego, ze ktoś powie, ze niebo przepalone. Przecież wiem o tym. Fakt mógłbym nie pokazać tego zdjęcia, ale czy wtedy świat nie straciłby za dużo?


Jak napiszę, że świat niczego by nie stracił to się obrazisz? :wink:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

MM napisał/a:
Tutejszyn napisał/a:
I co z tego, ze ktoś powie, ze niebo przepalone. Przecież wiem o tym. Fakt mógłbym nie pokazać tego zdjęcia, ale czy wtedy świat nie straciłby za dużo?


Jak napiszę, że świat niczego by nie stracił to się obrazisz? :wink:

Nie :grin:
Gdzieś czytałem o kłótni w kuchni pomiędzy garnkami. Każdy z garnków udowadnial, jaki to on jest ważny i niezastąpiony w kuchni. Jedynie komin patrzył na wszystko z politowaniem z góry. Przecież to on zaopatrywał w dym cały wszechświat.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

Tutejszyn napisał/a:
Chyba właśnie o to chodzi, aby pokazać swoją pracę. Nawet bym wolał, aby nie było mozliwości komentowania.


Nie rozumiem po co miałaby być taka galeria na forum dyskusyjnym, w której nie można komentować. Jak chcesz po prostu wystawić swoje prace w internecie to możesz zrobić to na dowolnie skonstruowanej przez siebie stronie WWW. Tutaj pokazywanie zdjęć ma sens tylko taki, że poddajemy je ocenie.
Inna sprawa czy oceny są słuszne, surowe itd. Wszystko należy brać przez pryzmat inteligencji, czytać ze zrozumieniem i pewną dozą pokory, a czasem coś lub kogoś po prostu zignorować lub zcierpieć.
Niestety jak widzę wśród fotografów zdarza się sporo wysokich ego, którzy źle reagują na krytykę. Stąd czasem problemy. Co do braku chęci do komentowania zdjęć zupełnie początkujących osób to trzeba to przyjąć dobrem inwentarza. Czasem się komuś zechce, czasem się nikomu nie zechce, na pewno chętniej komentujemy zdjęcia osób które dłużej już znamy z forum – taka jest ludzka natura i nie ma sensu z tym walczyć. Po prostu od czasu do czasu niech każdy z nas da coś od siebie, tak jak to ma miejsce w innych działach na forum.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

komor napisał/a:
Po prostu od czasu do czasu niech każdy z nas da coś od siebie, tak jak to ma miejsce w innych działach na forum.


Pod warunkiem, że nada takiemu zdjęciu odpowiedni numerek... :evil:
RANY Jak ja nie cierpię biurokracji... :shock:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

Są dwa rodzaje komentarzy. Pierwszy rodzaj to wrażenie jakie fotografia pozostawia po sobie. To wrazenie jest pozytywne, albo negatywne. I taki komentarz byłby przeze mnie oczekiwany. Drugi rodzaj to uwagi dotyczace tego co na zdjęciu powinno być, lub czego być nie powinno. Doszukiwanie się szumu, nieostrości itd. Fotograf tutaj można jedynie zapytać: "i co w związku z tym?". Ma wrócić w tamto miejsce, z nowym obiektywem a wcześniej wykupić abonament na pogodę? Co tu komentować? Fotografia zrobiona - temat zamknięty.
To nie jest tak, ze wybieram się na krucjatę. Nie zamierzam walczyć z komentarzami. Po prostu spodobało mi się to co powiedział MM
MM napisał/a:
...Tutaj można co najwyżej coś tam komuś pokazać i tyle...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

MM napisał/a:
RANY Jak ja nie cierpię biurokracji...


Hehe, to źle wybrałeś sobie firmę, w której pracujesz, bo zdaje się na brak biurokracji nie narzekacie. :) A numerki są przecież praktyczne, łatwiej odnosić się do czyichś zdjęć, więcej z tego korzyści niż niewygód, jak mi się wydaje.

Tutejszyn napisał/a:
Ma wrócić w tamto miejsce, z nowym obiektywem a wcześniej wykupić abonament na pogodę? Co tu komentować?


Prawdą jest, że niektórzy przesadzają z czepianiem się tego czy owego, ale przydaje się zwrócenie uwagi na detale, żeby nauczyć się o nich pamiętać. To, że na Twoim danym zdjęciu nie ma tego czy tamtego, pogody czy ostrości nie musi oznaczać, że to zdjęcie należy wyrzucić, ale może następnym razem należy zwrócić uwagę na jeszcze więcej aspektów. Mnie osobiście bardzo dużo dają takie „czepialskie” komentarze, po prostu ćwiczą pamięć, o czym jeszcze pamiętać.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

Tutejszyn, tyle, że zwylke pokazujesz zdjęcia, które Ci się podobają lub po prostu widzisz w nich coś interesującego. Dzięki komentarzom, możesz skonfrontować to z tym, jak widzą je inni i zobaczyć rzeczy (nie tylko błędy), które niekoniecznie wcześniej zauważyłeś. Taki jest moim zdaniem sens wystawiania zdjęć na forach tego typu. Inna sprawa, że niestety poziom zdjęć pokazywanych na tym forum nie jest jakiś szczególnie wysoki i często trudno oceniać zdjęcie na zasadzie podoba się/nie podoba się, bo ma po prostu rażące błedy techniczne, które zakłócają odbiór i sprawiają, że to je widzi się przede wszystkim... I żeby nie było - nie twierdzę, że dobre zdjęcie, to takie które tych błędów technicznych nie ma, ale takie, w przypadku którego ewentualne błędy stają się mało istotne...

[ Dodano: Nie 31 Sty, 2010 17:23 ]
komor napisał/a:
To, że na Twoim danym zdjęciu nie ma tego czy tamtego, pogody czy ostrości nie musi oznaczać, że to zdjęcie należy wyrzucić, ale może następnym razem należy zwrócić uwagę na jeszcze więcej aspektów.
Albo zastanowić się, czy jest sens dane zdjecie "na siłę" robić, akurat w danej chwili... :razz:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

Hmm.. w sumie ciężki temat. Widać, że trudno jest tu stosować uogólnienia. Ja wolałbym aby nie komentować, ktoś inny wyniesie z tego naukę na przyszłość, a jeszcze ktoś inny będzie się przeglądał w komentarzach jak w lustrze i upajał się nimi..
Mam krytyczny stosunek do siebie i do swoich umiejetności, dlatego raczej nie będę umieszczał swoich prac w galerii na forum. Raczej podepnę coś jako link w stopce, gdzie nikt nie będzie musiał wchodzić na siłę, a komentarz zostawi dla siebie.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 01 Lut, 2010   

Po to sa nasze zdjecia zeby pogadac o nich, i to chyba jest podstawa tego dzialu. Jak ktos chce tylko pokazac to sa rozne galerie . Techniczne dzialy sa "mlocone" w ta i z powrotem, (szczegolnie w temacie pierwszego aparatu :smile: ). Oczywiscie nie neguje takich porad, bo kazdy kto wywala x kPLN, chce to zrobic jak najlepiej, a jak wszyscy wiedza sprzet foto do najtanszych nie nalezy. Ja bym byl jednak za zmiana proporcji i proponowal wiecej dyskusji (i nawet troche bardziej zacietych niz teraz) w dziale "zdjeciowym". Co do ignorowania, to wydaje mi sie ze raczej ignorowane sa zdjecia, a nie uzytkownicy. I to tez jest ocena, albo takie zdjecie to "pstryk", albo forumowicze na sztuce sie nie znaja :wink: :mrgreen: . Ktora ocena jest prawdziwa "wystawiacz" powinien odpowiedziec sobie sam :smile: . Takze obrazac sie nie ma za co, co najwyzej cieszyc sie ze nie bylo kometarzy typu: "a co to ??" :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16