Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 21 Lis, 2008
Czy TC Kenko 1.4 lub 2.0 można stosować ze szkłami dla APSC?
Autor Wiadomość
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   Czy TC Kenko 1.4 lub 2.0 można stosować ze szkłami dla APSC?

Czy TC Kenko 1.4 lub 2.0 można stosować ze szkłami zaprojektowanymi dla APS-C?

Myśle tu o szkłach typu Tamron 17-50 2.8 czy Tamron 70-300.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Tamron 70-300 to jest zrobiony pod FF.
Z tym TC pod szkło typowo do APS-C (w Canonie oczywiście) to mam zagwozdkę bo nie mam takich szkieł, żeby to sprawdzić :P
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Mówie o Tamronie 70-300 LD Di Macro 1:2 - z tego co wiem to jest pod APS-C. Co do starego 70-300 to byl pod FF chyba.

Wiesz mnie to troszke zastanawia dlatego, iż najczęściej stosuje się TC do stałek od 300 mm w góre.

Ale sobie tak pomyślałem, że podpięcie TC 1.4 czy 2.0 do T 17-50 da dodatkowa ogniskowa przy stosunkowo malej utracie swiatla i jakosci.

Czy ktos robil taki manewr??
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Podłączanie TC do Tamiego 17-50 jest jak dla mnie bez sensu. Kup sobie lepiej Sigmę 50-150/2.8 i jeżeli już to tam coś podłączaj.

Myślę, że szkła na APS-C ale nie od Canona podłączysz do tych TC bez problemu (tak sobie wykombinowałem, wcześniej jakoś bardziej miałem na myśli szkła Canona z bagnetem EF-S).
Ostatnio zmieniony przez MM Sro 02 Sty, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Smola - DiII jest do APS-C.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Arek napisał/a:
Smola - DiII jest do APS-C.


Tak jest. Mam go od jakis 6 miesiecy. Ale z tego co wiem to byla kiedys jego poprzednia wersja i MM chyba tego mial na mysli.

Ten temat to nie filozoficzny wywód. Myśle sobie tak - TC na 100% kupie bo mi sie przyda w przyszlosci do stałki na ptaki. Ale skoro juz bede mial to TC to dlaczego go nie podpiac do Tamronów. Taka polityka oszczednosci - moze pozwoli to uniknac zakupu kolejnego szkla. Dla ciebie MM to moze i bez sensu bo ty musisz miec ekstra jakosc i twoje szkla zarabiaja na siebie. Ale dla amatorow...hmmm Kto wie :wink:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Nakręciłem się przed świętami żeby sobie takie coś pod choinkę kupić ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw doszedłem do wniosku, że lepiej w obiektywy inwestować. Wydaje mi się, że strata światła jest nie do odrobienia. Co prawda jest zima i ciemno jak... wiadomo, ale mi już brakuje światła w 70-300VR, a co jak dokręcę jeszcze konwerter?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Smola napisał/a:

Ale z tego co wiem to byla kiedys jego poprzednia wersja i MM chyba tego mial na mysli.


MM nawet miał kiedyś tę poprzednią wersję. Ale ta nowa też jest na FF. Po prostu dostosowano ją do lustrzanek cyfrowych, ale cały czas kryje pełną klatkę.

Pisząc o bezsensowności TC w krótkich szkłach miałem bardziej na myśli koncepcyjne dostowanie takiego TC do małych ogniskowych. Bo że jakość padnie to oczywiste, ale zapewne pojawią się jeszcze jakieś inne zniekształcenia. Nie bez przyczyny w Canonie oryginalny TC można podłączyć dopiero od ogniskowej 135mm. Ciekaw jestem jak wyglądałoby zdjęcie z takiego Tamrona na 17mm przy załączonym TC. Spodziewam się winiety i innych cudów na kiju.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 09 Sty, 2008   

Właśnie trafiłem na ten wątek. Ja na próbę przypinałem Kenko TC 1.4 (dokładny numer modelu jest w moim podpisie) do obiektywów Canon 50/1.8 MkII i Sigmy 17-70. Sigma jest na APS-C, Canon na 35 mm. Nic nie wybuchło, zdjęcia dało się zrobić, nie pamiętam czy działał AF, ale na pewno różnica jest taka, że zestaw Kenko+70-200/4 był rozpoznawany jako osobny "rodzaj" obiektywu, a po podłączeniu do pięćdziesiątki czy Sigmy - nie. Nie wiem czy to rozpoznawanie to cecha Lightrooma, czy informacji przekazywanej przez Kenko. Wieczorem sprawdzę jeszcze raz co jak działa z czym.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

Przepraszam za opóźnienie, ale tak te dni mijają... :)
No więc znowu podpiąłem Kenko do Sigmy 17-70 oraz do plastiku 50/1.8. Wyniki są takie, że obydwa działają, działa AF (nawet w ciemnym miejscu), natomiast nie są przekazywane ani do puszki ani do Lightrooma informacje o zmianach w ogniskowej, przesłonie ani info o obecności konwertera. Wszystkie te informacje pojawiają się po podpięciu Kenko do obiektywu 70-200/4L.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

Jest tak bo obiektyw 70-200 jest dostosowany przez producenta do podpięcia TC a tych innych nie przewidziano konstrukcyjnie do takich celów. Oryginału Canona byś tam fizycznie nie podpiął i program do zdjęć nawet takiej opcji nie ma i nowych danych "nie zobaczy". Kenko można podpiąć do wszystkiego, ale ja celowości tego zabiegu do "szerokich" szkieł naprawdę nie widzę.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

MM napisał/a:
ja celowości tego zabiegu do "szerokich" szkieł naprawdę nie widzę.


Ja też :) Ale działa :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15