Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Ricoh GXR
Autor Wiadomość
koniaczek 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

http://fotopolis.pl/index.php?n=10566

Moze być rewolucja, fotograficzne lego i strzal w 10ke.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Ciekawa informacja.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

koniaczek, ricoh gxr nowością nie jest już od prawie pól roku, ale widać że krytyka połączonych szkieł z matrycami odniosła skutek i Ricoh się ugiął rozdzielając je ;)
 
 
koniaczek 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

To ze nie jest nowościa to ja wiem, ale wprowadzenie takiego lego ze sa 3 czesci: body, matryca i obiektyw to juz jest cos nowatorskiego w tej klasie.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

koniaczek, mogli tak od początku, ale przekonywali ze lepiej wiedza jaka matryca do jakiego szkła pasuje - skutek - cholernie drogie moduły szkło/matryca...
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

A ja właśnie obawiam się tego, z czego ty jesteś zadowolony hijax_pl. Oby tylko nie przedobrzyli w ten sposób, że każdy obiektyw do każdej matrycy będzie można podpiąć. To byłoby idiotyczne odejście od lepszego pomysłu z którym wystartowali, natomiast jeśli wymienność obiektywów dla danego modułu matrycy będzie ograniczona do jakiegoś wąskiego przedziału ogniskowych, to czemu nie, można znieść taką fanaberię.
Ostatnio zmieniony przez Marian Czw 11 Mar, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koniaczek 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

I naszczęście zmienili zdanie :) Przynajmniej mam taka nadzieje.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Marian, a ja nie powiedziałem ze jestem zadowolony ;)

Rozumiem tylko tyle że jak widać nie raz tryumfuje dział marketingu nad działem konstrukcyjnym mimo, że w tym przypadku jest to bez sensu.
Ale to też znak że Ricoh może już nie popełnić drugi raz takiego "błędu"....
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Ja wcale nie jestem pewien, że pierwotny pomysł był błędem.
Jeśli od razu w module używałoby się matrycy o jakości pozwalającej w pełni wykorzystać możliwości optyczne obiektywu, to po co mi rozłączanie matrycy od obiektywu? Aby łatwiej brud się mógł dostać na matrycę? Jeśli np. będzie to obiektyw, odpowiednik 43 mm, to przecież nie będzie pożytku z możliwości podłączenia do tej samej matrycy odpowiednika 500 mm.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Marian napisał/a:
Jeśli od razu w module używałoby się matrycy o jakości pozwalającej w pełni wykorzystać możliwości optyczne obiektywu, to po co mi rozłączanie matrycy od obiektywu?


Jeżeli to ma być argument za Twoją wersją modularności, Marianie, to ja jestem przeciw. Bo będziesz płacił wielokrotnie za matrycę i nie zostanie kasy na zakup porządnego szkła (albo mocy konstrukcyjnych u Ricoha na projektowanie tych wszystkich kombinacji).
Jedyny argument jaki do mnie trafia to matryce do różnych zastosowań:
- optymalizacja mikrosoczewek dla szerokiego kąta (1–2 szkła);
- niskie ISO i wysoka rozdzielczość do studia;
- wysokie ISO do zabaw reporterskich/street/…;
- pewnie coś jeszcze.

A to, czy ja odpowiedniej matrycy użyję do odpowiednich celów to już będzie moja broszka, a nie ograniczenie dostępnych kombinacji.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Marian napisał/a:
Jeśli od razu w module używałoby się matrycy o jakości pozwalającej w pełni wykorzystać możliwości optyczne obiektywu, to po co mi rozłączanie matrycy od obiektywu?

Po to, że nie każdy potrzebuje super połączenia za super cenę?

komor napisał/a:
- optymalizacja mikrosoczewek dla szerokiego kąta (1–2 szkła);
- niskie ISO i wysoka rozdzielczość do studia;
- wysokie ISO do zabaw reporterskich/street/…;
- pewnie coś jeszcze.

- wysoka dynamika do krajobrazu
- niskie ISO i szeroki gamut do studia
- wysokie ISO przy rozsądnej dynamice do reporterki/sportu
;)
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

komor pamiętajmy, że wszystkie obiektywy mają być małe, a więc np. tele będące odpowiednikiem 400 mm też ma być małe, a to będzie wymagało mniejszych rozmiarów matrycy niż matryca dla odpowiednika 43 mm, czy dla portretowego odpowiednika 85 mm, a więc będzie to też oznaczało inne mocowanie obiektywu w jednym i drugim przypadku.
Pożytek z oddzielenia obiektywu od matrycy ograniczałby się więc do możliwości podpięcia do tej samej matrycy tylko odpowiedników niewielkiego zakresu ogniskowych np. od 40 do 70, bo już do portretowych z przedziału 85-135 przydałby się aparat z innymi możliwościami, zwłaszcza manualnego ustawiania ostrości i z inną matrycą, z kolei do macro wymagającego dużych przysłon jeszcze coś innego z manualnym ustawianiem ostrości i inną matrycą, a do 200-400 jeszcze coś zupełnie innego z jeszcze inną matrycą.
Jeśli tak spojrzymy na problem, to mając portretowe 85 czy będzie mnie "rajcować" wymienianie go na inny portretowy z tego samego zakresu? Ilu będzie chętnych do takiej wymiany, a więc kto będzie miał pożytek z tej niewykorzystywanej wymienności za którą przyjdzie zapłacić pewnymi innymi mankamentami jakie powoduje wymienność obiektywów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14