Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 1n
Autor Wiadomość
panmarecq 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 331
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   Canon 1n

Witam.
Mam do was pytanie czy opłaca się kupować ten(http://krakow.gumtree.pl/c-Sprzedam-wizja-foto-Canon-EOS-1n-Booster-Tamron-28-75-2-8-W0QQAdIdZ182422075) zestaw i za ile by było warto?Na allegro od dawna już nie widziałem żadnego z nich. Myślicie że lepiej poczekać czy jednak brać tego Canona?

A i mam podstawowe pytania co do fotografii analogowej:
-Czy zrobiony film można wyjąć w dowolnym czasie bez prześwietlania czy możliwe jest to tylko w ciemni?
-Jakie filmy są najlepsze? Interesuję mnie fotografia portretowa i krajobrazowa czyli ISO 100,200 , no i coś na koncerty czyli jakieś większe ISO.
-Jaki skaner będzie najlepszy do negatywów (okolice 400 zł).

Z góry wielkie dzięki :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

1n to fajny aparat, ale czy na pewno wiesz co się z tym wiąże?
to starsza konstrukcja niż eos3
tylko 3 punktowy af (co nie znaczy zły <ew. 5-cio punktowy - nie pamiętam dokładnie>) i nie kompatybilny z lampami ex! - tylko ttl (o ile dobrze pamiętam)

ja osobiście jeśli już to celowałbym w 1v lub 3.... - ot takie moje przemyślenia...

obiektywem się nie sugeruj-traktuj raczej jako zatyczkę body

body zazwyczaj można kupić od około 350 pln do 800-900pln (dobry stan)...

[ Dodano: Czw 11 Mar, 2010 21:43 ]
mała poprawka ... bo sprawdziłem... :wink:

af - pięciopunktowy
lampa - tylko TTL
16 polowy pomiar światła
brak multispot
 
 
panmarecq 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 331
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

To dobrze że się zapytałem przed kupnem. Z tego co czytałem to 3 trudno znaleźć w dobrym stanie...Co byś mi doradził to http://www.allegro.pl/ite...pa_blyskow.html czy to: http://www.allegro.pl/item952901447_canon_1v.html
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

panmarecq, stan lustrzanki -jej przebieg - można określić na dwa sposoby;
1v - odczytać przebieg-iloś wykonanych rolek
eos3 i inne - poprzez określenie zużycia przylgni filmu i ramki prowadzącej..

jeśli chodzi o podlinkowaną trójkę, to przylgni nie widać, ale prowadnica filmu jest bardzo "zjechana" - bez osobistego sprawdzenia nie myślałbym nawet o tym sprzęcie...

w 1v z linku przylgnia wygląda bardzo ładnie, ale reszta korpusu świadczy o "długim zyciu" tego aparatu.
trzeba to sobie po prostu uświadomić - dobra 1v to koszy około 2000-2500 pln
dobra 3-ka to około 1200-1500 pln.

tą trójkę porównałem do swojej - mogę powiedzieć tak - moja jest nówka w porównaniu z tą z allegro...

jedyna dobra rada - organoleptyczne oględziny!!! - nic tego nie zastąpi - te zdjęcia z allegro to trochę mało, żeby na ich podstawie wydać takie pieniądze.
oprócz elementów już wspomnianych koniecznie trzeba sprawdzić spust (miałem jedną trójkę w łapach ze zrąbanym spustem, a właściciel twierdził, że wszystko jest ok! - że to "nowy typ" :twisted: :mrgreen: ). koniecznie kółko tylne i w ogóle wygląd matówki (łatwo i szybko demontowalna w każdym z nich) , przyciski z lewej strony aparatu , a w 3-ce dodatkowo czy można wykonać kalibrację eyecontrol... - szkoda płacić jeśli ten bajer nie działa.. - możesz nie używać, ale niech będzie sprawne..

jak masz więcej pytań - wal na pw - może mnie przekonasz do sprzedaży mojej trójki .... :mrgreen:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

panmarecq, z jedynki byś był zadowolony, ale myślę, że ta trójka jest w lepszym stanie :)
W tych aparatach jest możliwe wyjęcie filmu przed jego ukończeniem, ale i tak to polega na zwinięciu taśmy do kasetki.
A za 400 chyba dobrego skanera do filmów nie dostaniesz, chyba że używkę. Epson V400, którego efekty działania możesz oglądać w galerii Mariusza Lemiechy kosztuje ok 1200 zł. Teraz chyba można już dostać następcę tegoż.
Jeśli chcesz sam wywoływać filmy to Ilford HP5 Plus ISO 400 to chyba taki niezły standard. Ze slajdów Fuji Provia, Velvia... A do C-41: Ilford XP2 (czarnobiały), albo co Ci się tylko zamarzy :)

[ Dodano: Pią 12 Mar, 2010 17:25 ]
Tom pojechał z tą trójką :oops:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

ophiuchus, -co masz na myśli?! :mrgreen:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

W sensie, że mi się wydawała w lepszym stanie niż 1 :D
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

ophiuchus, a skąd wiesz że nie masz racji??? :mrgreen:

z tych zdjęć na allegro ciężko cokolwiek powiedzieć...
ja się tylko wypowiadałem na przykład o stanie przylgni i prowadnicy kliszy...

to nie jest stan ogólny lustrzanki... :cool:
 
 
panmarecq 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 331
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

No to robi się nieźle tam gdzie mieszkam(Białystok) w sumie nie wiem gdzie szukać dobrego aparatu analogowego, jutro zapytam się znajomego co ma sklep foto filmy jeszcze sprzedaję ale czy znajdzie jakąś lustrzankę na film to niewiem.

Nie zobaczyłem że ty tez jesteś z Białego :mrgreen: a co sądzicie o Canonie 5600 f?
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

Nie mam zielonego pojęcia o tym skanerze :) mam w domu plusteka sprzed kilku lat, który gdy go kupiłem kosztował podobne pieniądze. Ma przystawkę do skanowania materiałów transparentnych ;) ale to tylko ratunkowo. Rozdzielczość słabiutka, kolorowe skany wychodzą okropnie, czarnobiałe jeszcze jak cię mogę, ale generalnie jest badziewnie. Nie wiem czy kasy nie szkoda na takie cuś... chyba że odbitki będziesz skanował ;)
 
 
panmarecq 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 331
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 12 Mar, 2010   

Jeżeli by się nie opłacało to bym musiał albo dawać do skanowania do fotografa albo będe musiał oszczędzać na tego epsona, chociaż za tą kasę to wolę kupić obiektyw,filtry i etc.
 
 
Kian 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 143
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

Po mojemu bez sensu jest walić skany z negatywu. Skoro juz analog, to po to, żeby miec normalne odbitki. Po co to zamieniac na jpegi; wszak to od takiego procederu są cyfrówki.
Poza tym zastanów się, czy warto wydawać 1000 bądź więcej na zużyty sprzęt, który po paru sezonach i tak zechcesz zamienić na cyfrowy; Chyba że zamierzasz mieć ciemnię i wołac samemu. Myślisz, ze da Ci więcej Eos 3 od Eosa30/33/50, czy nawet 300, zakładając, ze tamte można dostać i tanio, i w dużo lepszej kondycji? Ja tam nie wiem, to w zasadzie rzecz upodobań, albo "zachcenia", ale ja bym już takiej kasy na wysłużonego analoga ne wydawał. W końcu to fotograf i obiektyw mają najwięcej do powiedzenia.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

Kian, też tak myślałem, ale zdanie zmieniłem i to szybko..

eos X - to nie XX czy XXX - sprawa podobna jak w cyfrówkach - poczynając od samego chwytu aparatu , jego solidności, trwałości migawi, systemu pomiaru światła na af kończąc.
płaszczyzną "porozumienia" pomiędzy nimi jest oczywiście film zakładany do aparatu - cała reszta jest jednak już po stronie samego "żelastwa/plastiku" - ja osobiście wolę "złom" ...

a poza tym.... jak kupujesz aparat za 1000pln - to obojętnie czy jest to cyfra czy analog dobrze go "pomacać" przed kupnem.. - za takie pieniądze kota w worku nie powinno się kupować...

co do zużycia analoga.... one z reguły są mniej zamęczone niż 2-3 letnie cyfry - warto to sobie uświadomić...- to inna technika używania aparatu... :cool:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

Canon EOS 1N to konstrukcja wypuszczona na rynek w 1994 roku, więc technologicznie mocno już zacofana. Oczywiście jest to solidna konstrukcja jak to jedynki. Migawka ma trwałość przewidzianą na ok. 100 tys. cykli, czyli trzeba się liczyć z wymianą, pomiar AF w układzie II+II czyli pięciopunktowy - słabo. Pomiar błysku TTL sprzężony z punktami AF - słabo. Szybkośc przesuwu filmu max. 6 kl./s, ale z Power Drive Booster E1. Duży plus to 100% krycia wizjera. No i ten wygląd z boosterem - profi. :razz:
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

jakiś czas temu znajomy poprosił mnie żebym pomógł mu wybrać aparat, chciał właśnie analog,
bo po prostu taniej, i szlachetniej, jak się okazało porządny analog + skaner mocno przekracza cene np.
pentaxa k-x.. więc kupił k-x.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15