Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 22 Lut, 2008
poradźcie jaki obiektyw kupić?
Autor Wiadomość
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Nie 19 Mar, 2006   poradźcie jaki obiektyw kupić?

chciałbym przeznaczyć 2500zł na obiektyw tele, ale jaki mam kupić?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Mar, 2006   

Czy to ma być stałka, czy zoom? Bo w tej cenie są dwie propozycje:
Canon EF 70-200 f/4L i Canon EF 200 mm f/2.8L

Arek
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Nie 19 Mar, 2006   

myslałem o zoom
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Mar, 2006   

No to myśle, że Canon EF 70-200 f/4L będzie dobrym wyborem. Nawet jeśli 200 mm, to będzie dla Ciebie za krótko, to zawsze można dokupić konwerter 1.4x, dzięki czemu
zrobi Ci się 5.6/300 czyli tyle ile mają znacznie gorsze optycznie tanie zoomy klasy 70-300
czy 100-300 mm.

Arek
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Nie 19 Mar, 2006   

Arek napisał/a:
No to myśle, że Canon EF 70-200 f/4L będzie dobrym wyborem. Nawet jeśli 200 mm, to będzie dla Ciebie za krótko, to zawsze można dokupić konwerter 1.4x, dzięki czemu
zrobi Ci się 5.6/300 czyli tyle ile mają znacznie gorsze optycznie tanie zoomy klasy 70-300
czy 100-300 mm.

Arek


czy w przypadku tego zooma należy doliczyć ekwiwalent 1,6x
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Mar, 2006   

Tak. Do każdego obiektywu trzeba.
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob 25 Mar, 2006   

Wątek juz trochę przedawniony a ja dopiero sie co zarejstrowałem, ale moze ktoś tu jeszcze zajrzy :) Ponieważ sam jestem zywotnie zainteresowany tematem długich zoomów pozwolę dorzucić pytanie od siebie. Co myślicie o tym szkle Canona: Canon EF 70-300mm f/4-5,6 IS USM :?: Wiem, wiem zaraz usłyszę , ze niezbyt jasny i niewiele droższa jest Lka 70-700 f4 a stabilizacja nie zamrozi ruchu i trudno ją przecenic choć równiez trudno jej niedocenic. Uwzględniając nawet propozycję Arka dokupienia do eLki konwertera, przy wspomnianym przeze mnie szkle mamy dostęne podobne przesłony. Jakby nie było wychodzi podobnie, no może poza jakościa samej optyki ? i ceną zestawu, bo jakby nie było eLka + konwertre to juz znacznie wiekszy wydatek. Przeglądając test EF 70-300mm f/4-5,6 IS USM, wypada on całkiem przyzwoicie jako długie tele. Mogę sie oczywiście mylic i chętnie wysłucham fachowej opini.
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob 25 Mar, 2006   

ech maiało być oczywiście Canon EF 70-200mm 4L USM a nie 70-700 :oops: Jesli mogę zaproponować coć jako nowy użytkownik to, z chęcią poczytałbym test (i zapewne nie tylko ja) EF-70-300-f4-5.6-IS-USM przeprowadzony przez energiczną załogę serwisu Optyczne.pl :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 26 Mar, 2006   

No cóż, ja Ci akurat nie pomogę, bo Canona 70-300 USM IS jeszcze w łapkach nie miałem.
Ale jak wpadnie mi w ręce to przetestujemy. W niedzielę za to pójdzie na tapetę Canon
90-300 USM i jego test pewnie u nas niedługo się pojawi na stronie

Arek
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 27 Mar, 2006   

Moim pierwszym porządniejszym cyfrakiem był Sony DSCF828 ALE NIEDAWNO PRZESIADŁEM SIĘ EOS350D i niewiem jaki kupić obiektyw tele zoom i coś krótkiego, chciałbym trafić w 10 ale wybór jest duży i trudny. Ponieważ temat był napewno poruszny na forum to proszę czytających posta o napisanie czego używają z jakim aparatem i czy są zadowoleni
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw 30 Mar, 2006   

Nie wiem czy Ci to pomoże ale zajrzyj tutaj:http://www.photozone.de/8Reviews/index.html Jest tego sporo, między innymi test tego, który wymieniłem, wypada całkiem przyzwoicie no chyba, że nie chcesz tak długiego szkła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16