Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Czw 17 Lut, 2011
FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA 2010
Autor Wiadomość
magdabis 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

paman napisał/a:

Ponadto przydałaby się mniejsza głębia ostrości, tak, żeby tło nie było tak ostro narysowane.


Przesłona f4. Największa w obiektywnie jakim robiłam to zdjęcie.
Ogniskowa 24mm
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Michalis 
Nowy


Posty: 21
Skąd: WWa
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

paman napisał/a:

@Michalis - nie wiem w czym jest problem, ale jakoś twoje zdjęcia do mnie nie trafiają...
Trochę wyglądają jakbyś się bał te zdjęcia robić, lub jak pocropowane z większych zdjęć. 49 ostry gość z przudu, a nie pani- temat zdjęcia, 51 - też pani nieostra, poza tym dla mnie zbyt duża głębia ostrości, itd.
Ponadto wyglądają jakbyś je naprędce zmniejszał i wrzucał, bez poświęcenia choć paru minut w programie graficznym.


masz rację były cropowane i masz rację nie były obrabiane graficznie ( w sumie program graficzny mi nie potrzebny do obróbki zdjęć )
 
 
f11whocares 
Bywalec
pstryk


Posty: 184
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

paman napisał/a:
@Magda


Zdjęcia z Wyspy Wielkanocnej - trochę wszystkie o tym samym, tak jakby nie było tam nic innego oprócz tych posągów.


Bo oprocz posagow niewiele tam jest :) , bialy koral w sklepie, rowery do wynajecia, rafa gleboko pod woda, frytki za 13$, las zmutowanych eukaliptusow, ach te wspomnienia. :)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

magdabis napisał/a:
Przesłona f4. Największa w obiektywnie jakim robiłam to zdjęcie.
Ogniskowa 24mm

zdjęcie dobre, wymówka zła :D

Model bliżej aparatu, tło dalej od niego, wydłużyć delikatnie ogniskową (a jeśli się nie da, to manewrować aby delikatnie odsunąć tło od modela)
rozmycie poprzez GO gwarantowane, kwestia dobrania na tyle przysłony aby tło wciąż było czytelne ale nie rozpraszało aż tak uwagi :)

czyż nie tak ? :razz:
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

edmun, może jak focisz kmosw w parku, to będzie Ci się przestawiać gdzie zechcesz ;) Ludzie na ulicy nie zawsze + nie zawsze jest czas na wstępne pogawędki ;)
 
 
paman 
Początkujący
Paman


Posty: 29
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Ruslan - byłeś szybszy z odpowiedzią.
Właśnie miałem tu stanąć w obronie Magdy.
Fakt, wchodzisz do sklepu i często masz jedną szansę. Albo zrobisz dobre jedno, dwa zdjęcia, albo jak to mówią "po ptokach".

Tak sobie pomyślałem, że w przypadku Magdy i zdjęcia Chińczyka - kowboja wbrew pozorom pomógłby obiektyw stałoogniskowy.
Jego stałość automatycznie wymogłaby na fotografie oddalenie się, no i swiatlo większe.
Nikoniarze mają świetny i tani 35 f/1.8, canoniarze mają gorzej bo pozostają im droższe 28 f/1.8 albo sigma 30 f/1.4

Czy można przejechać Azję z jednym stałym szkłem?
Można... patrz zdjecia 1-46 :)
 
 
magdabis 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Pewnie, że super było by mieć stało ogniskowy obiektyw f1.4, ale akurat takiego nie posiadałam w tamtej chwili. Super by było gdyby koleś stanął dalej od tła itp, ale tak jak piszą poprzednicy w takich chwilach nie ma czasu na bawienie się w ustawianie. To jest sklep, facet ma ciągle klientów, ja w ogóle jestem wdzięczna, że poświęcił mi chwilę i zapozował. W takich chwilach, gdy ma się kilka sekund na załatwienie sprawy nie ma czasu na zabawę...



Pozdrawiam
Magda
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Pią 26 Mar, 2010   

magdabis, Indiana Jones da sie lubic. Dorzucilabys ze 300 px w Twoich zdjeciach to odbior bylby latwiejszy. Lodowce - ech...
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 26 Mar, 2010   

paman napisał/a:
Właśnie miałem tu stanąć w obronie Magdy.

nigdzie nikogo nie zaatakowałem, więc słowo "obrona" - moim zdaniem jest nie na miejscu

zdjęcie tak jak napisałem, jest ok, wiem że wielu rzeczy się nie da, ale nie ukrywajmy jak to bywa - odbiorcy zdjęcia nie obchodzi czy było nam zimno, czy mieliśmy naładowane czy rozładowane akumulatory, czy staliśmy na jednej czy na trzech nogach ;)

Więc trochę luzu życzę wszystkim obrońcom :wink: a od magdy czekam na więcej dobrych zdjęć
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Mar, 2010   

edmun napisał/a:
nigdzie nikogo nie zaatakowałem, więc słowo "obrona" - moim zdaniem jest nie na miejscu

No właśnie, a teraz:
edmun napisał/a:
wymówka zła

Słowo "wymówka" - moim zdaniem jest nie na miejscu, bo autorka nigdzie się nie tłumaczyła, usprawiedliwiała, czy wykręcała... ;)
Zakomunikowała czym zrobiła zdjęcie i już ;)
 
 
lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pią 26 Mar, 2010   

paman napisał/a:
Magda, i to się nazywa ładny portret - chyba nawet ma swoją nazwę, że portretuje się ludzi na tle przedmiotów określających ich zajęcie:)


jest to tzw. portret w entourage'u i opowiada o człowieku, otoczeniu w którym żyje, pracuje i przedmiotami którymi się otacza.
Celem takiego portretu jest przedstawienie danej osoby poprzez połączenie fotografii portretowej z opowieścią o danym miejscu

to tyle w kwestii wyjaśnienia :wink:
 
 
paman 
Początkujący
Paman


Posty: 29
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Dzisiaj 5 zdjęć z Damnoen Saduak - pływającego targu w okolicach Bangkoku.
<ciach - Tu był przydługawy wstęp. Patrzcie na zdjęcia, wstęp nieważny! Zainteresowanym background na prv:) >

A zatem:

68.


69.


70.


71. Specjalnie umieściłem jedno za drugim. Które bardziej wam się podoba, to czy poprzednie?


72. Zdjęcie wykonane przez moją żonę - nie zgadniecie czym...
Ostatnio zmieniony przez paman Czw 01 Kwi, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

paman, ooo! Bardzo sympatyczne zdjęcia! :mrgreen: :wink:
Ostatnio zmieniony przez skasowany Czw 01 Kwi, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paman 
Początkujący
Paman


Posty: 29
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Ruslan masz rację. Zrobiłem ciach i po wstępie, może zbyt wielu jeszcze nie widziało:)
 
 
zug
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

paman napisał/a:
może zbyt wielu jeszcze nie widziało:)

:cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15