Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
Jasny standard do Nikona: Sigma 30/1.4 czy Nikkor 35/2
Autor Wiadomość
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   Jasny standard do Nikona: Sigma 30/1.4 czy Nikkor 35/2

Jako swiezo upieczony lekarz-emigrant postanowilem zaszalec i zamienic swoja stara Praktice na cyfre. Po dlugich deliberacjach zdecydowalem sie na Nikona, wybralem D80 z mysla ze kiedys zamienie go na jego nastepce z cmosem. Za jednym zamachem kupilem jeszcze N18-70 i N55-200VR (po doglebnych analizach testow na optyczne.pl i photozone.de oczywiscie:), wszystko w Grays of Westminster wiec sprawdzone.

Zaczalem robic zdjecia, i niestety wyszlo moje rozbestwienie Zeissem 50/1.4 i Pentaconem 135/2.8 ktorych uzywalem poprzednio... Jasnosc, a raczej ciemnosc tych skadinad dobrych zoomow Nikona mnie nie satysfakconuje niestety:( Testowalem T17-50 - wyszlo mydlo na 2.8. Na pocieszenie kupilem sobie N50/1.8 - i to jest obiektyw:) Na 2.8 ostry, na 4 tnie szklo;) Do tego 85/1.8 (swietny) i jakis standard - tylko jaki?
Problem ten poruszany byl wielokrotnie na innych forach, ale ze komentujacy przeprowadzali proby w stylu "zdjecia testowe z reki przy 1/4s" szukam jakichs bardziej obiektywnych i popartych faktami opinii. Sigma ma wiadome problemy ale podobno mozna znalezc dobra. Problem w tym, ze nie bardzo chce mi sie szukac, a "Greys.." handluja tylko Nikonem:( Z drugiej strony Nikkor ciemniejszy i 5mm dluzszy (robi sie blisko mojej 50...)

Pomozecie?:) A jakby sie udalo 35/2D przetestowac, to juz wogole bylo by super...:)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Dodam jeszcze ze fotografuje zupelnie amatorsko, glownie ludzi, wiec nie potrzebuje jakiegos super sprzetu (N28/1.4 za drogi:)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Dla mnie jasna stałka z takiego zakresu kojarzy się tylko z jednym... jasność 1.4 lub 1.2, więc tutaj wybór jest dla mnie prosty, ale 35/2 na D200 pozostawił dobre wrażenie.
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Dzieki. Pozmyslalem tak samo, dlatego wlasnie pierwsza proboawalem Sigme 30/1.4. Ale nawet pomimo tego ze ostrosc ustawiala poprawnie, to jakos kontra N50, oba przy przeslonie 2.0, byla wyraznie gorsza. Zwlaszcza CA dawala sie we znaki. Niestety w sklepie byla tylko jedna sztuka, wiec moze taki jej urok... Nie mialem jeszcze N35 w reku wiec nie mam porownia. Moze ktos takie testy porownawcze robil?
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Zajrzales na niewlasciwe forum. Tutaj canonierzy rzadza.
A porownania juz byly. Prosze bardzo:
http://nikon.org.pl/showthread.php?t=31592

Wniosek jest jeden - dobra sztuka sigmy bedzie lepsza niz dobra sztuka nikona, ale przy tej sigmie zapomnij o pelnej klatce. To jest model DC.
Sigma miala jeszcze 28mm f/1.8, ale co to jest warte - nie mam pojecia.
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Dzieki za link, niestety ten watek juz wczesniej czytalem (caly - 30 stron:). Ludzie robia tam zdjecia z reki choince, kompresuja do jpg i porownuja na tej podstawie obiektywy. Potrzebuje czegos bardziej naukowego, bardziej obiektywnego;) mozna by powiedziec. Liczb po prostu potrzebuje, tak juz mam:) W jedynych 2 prawdziwych testach ktore znalazlem (Optyczne i photozone) Sigma wypadla slabo (photozone) lub bardzo slabo (optyczne). Egzemplarz ktory ja testowalem - mizeria juz golym okiem widoczna w prostym porownaniu. Łudze sie, ze moze to jakas wadliwa seria... Optyczni w jednym z watkow na tym forum pisali, ze testowali wiecej niz 1 egzemplarz i tamte nie byly zle - z niecierpliwoscia czekam na dodatek do pierwszego testu, ale niestety na razie nie ma.

No i chcialbym zobaczyc Nikkora 35 w testach koniecznie:)

Przy okazji do redakcji: odwalacie kawal dobrej roboty, razem z Photozone i Photodo (ktore ....... ostatnimi czasy, a bylo bardzo dobre kiedys) stanowicie jedno z niewielu rzetelnych zrodel informacji o optyce. Szkoda ze nie jestescie po angielsku, mielibyscie multum odwiedzin:(

Pozdrawiam,
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Mam w planach upgrade testu Sigmy 1.4/30 i mam teraz w testach Nikkora 2.0/35 - tyle mogę powiedzieć. Ale teraz idzie PMA, mamy roboty tyle, że głowa boli więc nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to wypuszczę.

Arek
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Jako były własciciel owej Sigmy pragnę dodać jeszcze tylko to:
-bardzo kontrastowa, nie z klucza puszki lecz z samej optyki
-bardzo ostra po lekkim przymknięciu(ale tez w środku)
-ekspozycyjna, no ale to juz widać
Cała reszta w materii optyki jest do luftu. Jesli te 3 praktyczne cechy do kogoś przemawiają to brać nie zastanawiać się.
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Dzieki Arek - miod na moje serce skolatane, wstrzymuje sie z zakupem do testu.

Tak sie sklada, ze blisko siedziby Sigmy mieszkam, chcialem tam pojechac i sobie wybrac ladna sztuke, zadzwonilem, ale nie wiedzieli o czym mowie, Pani doradzila mi z internetu zamowic:)

Dla porownania: Strzelam wyczynowo z karabinu. Dziesiatka ma 0,5mm (pół milimetra) i oddalona jest o 10m, rekord swiata - 600pkt na 60 strzalow. Rozrzut wlasny typowego karabinu ze sklepu wynosi okolo 1mm (promien, na 10metrach). Karabin kosztuje tyle co dobry obiektyw, ale jesli pogadasz z fabryka i ladnie poprosisz - znajda ci "pod lada" taki ktory ma rozrzut 0,5mm - 2 razy mniejszy. Moj znajomy pol roku czekal na lufe do kuli, az sie wystarczajaco dobra znalazla. A potem dopiero sie zaczyna - bo teraz trzeba jechac do drugiej fabryki amunicje dobrac sposrod 50 partii:) Ale to sa Niemcy...

Nie wszyscy z nas maja natrectwa i nie moga zyc bez 2 linii/mm ktorych braku nigdy nie zauwaza bo robia odbitki male albo wcale. Ale jesli nam zalezy, to powinnismy te linie dostac. Dlaczego producenci szkiel tego nie widza? Poza niemieckimi, oczywiscie...:)

Pozdrawiam:)
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Czekam wiec na porownanie, bo jeden z nich chcialbym kupic.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

P_M_ napisał/a:
Zajrzales na niewlasciwe forum. Tutaj canonierzy rzadza.
.....



Skandaliczna prowokacja.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Remol71 napisał/a:
P_M_ napisał/a:
Zajrzales na niewlasciwe forum. Tutaj canonierzy rzadza.
.....



Skandaliczna prowokacja.

Nie sadze. Raczej stwierdzenie faktu. Zauwaz, ile wypowiedzi pojawilo sie w tym watku. Po drugie - nie widze niczego zdroznego w tym, ze forum jest faktycznie zdominowane przez canonierow. Reszta przeciez tez cos dla siebie znajdzie i jakos sie nie zjadamy.
Ja sam wole to forum niz cyberfoto, czy fotopolis.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Zapomniał ktoś tutaj o ludziach, dla których tak naprawdę jest obojętne czy trzymają w ręku Canona czy Nikona i mają moźliwość pracowania na obu systemach :wink:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

MM napisał/a:
Zapomniał ktoś tutaj o ludziach, dla których tak naprawdę jest obojętne czy trzymają w ręku Canona czy Nikona i mają moźliwość pracowania na obu systemach :wink:

Ale juz do Sony odczuwaja wrodzona odraze? :lol:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 24 Sty, 2008   

Bijcie się!

Ja jakoś tam z początku też myślałem, że ludzie biegną za swoim systemem, a teraz dochodzę do wniosku, że każdy mówi, co wie, a jakże wie coś o canonie - to mówi o canonie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15