Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co zrobić z działem "SPRZEDAM" ?!
Autor Wiadomość
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

komor, moim zdaniem jeśli wystawia się cenę, to po to aby była utrzymana.
sprawdzenie wartości takiej lampy jest proste - wystarczy wpisać w allegro 430EX i wyniki wyskoczą. chcesz mi wmówić, że ktoś założył konto na optycznych , a na allegro nie potrafi sprawdzić wartości sprzedawanej lampy?

no może ja dziwny jestem....

ale kupując coś , wiem w zasadzie jaka jest wartość tego przedmiotu... :cool:

takie "hocki-klocki" są po prostu niepoważne!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Mar, 2010   

krisv740 napisał/a:
takie "hocki-klocki" są po prostu niepoważne!

Z tym się zgodzę. Ale nie wrzucałbym tego do worka z napisem: „Uwaga! Oszust!”.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Mar, 2010   

komor, toteż jak dotąd poruszamy się w sferze tylko i wyłącznie pomysłów jak nie dopuścić do ewentualnej "zapalnej" sytuacji...

chyba przyznasz , że postępowanie i otoczka tej akurat sprzedaży do najmilszych i najjaśniejszych nie należy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Mar, 2010   

krisv740 napisał/a:
chyba przyznasz , że postępowanie i otoczka tej akurat sprzedaży do najmilszych i najjaśniejszych nie należy.

True, true… Sam miałem chrapkę na porządną lampkę za trzy stówki więc wyobrażam sobie zawód i oburzenie dziesiątek oferentów. :)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Mar, 2010   

komor, acan raczy żartować.... :mrgreen:

są czasami "okazje" :smile: i "okazje" :evil: ........ - ale nie o to chodzi... :cool:

powód swojego pw przedstawiłem już wcześniej i nie będę do tego wracał!
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

Ja myślę, że nie możemy odpowiadać za teksty ogłoszeń i problemów na linii sprzedający - ewentualni kupujący. Jeżeli ktoś sobie podwyższa ceny jego sprawa i zawsze można po prostu zrezygnować z robieniem interesu z niepoważnym sprzedającym. Oczywiście nie popieram takich praktyk jak praktyki tego ogłaszającego się, ale mówi się trudno.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

naprawde nie chce być złym prorokiem, ale....
proszę popatrzec na : http://allegro.pl/show_us...=grzegorzw_2010

proszę poczytać : http://canon-board.info/s...t=12083&page=60

proszę zastanowić się nad : http://forum.optyczne.pl/...p=211123#211123

człowiek jest zdeterminowany na sprzedaż, ale....

może jednak trzeba podjąć dyskusję na temat działu "sprzedam" na forum....???
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
nie możemy odpowiadać za teksty ogłoszeń i problemów na linii sprzedający - ewentualni kupujący


Zgadzam się całkowicie. Ale jednocześnie można przyjąć bardzo proste zasady utrudniające działanie oszustów bądź krętaczy.
I jeszcze raz apeluję do administracji o przemyślenie tego.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

Pewne ograniczenia zostaną wprowadzone. Ostateczne decyzje zapadną po powrocie RobertO, pewnie max. za 2 tygodni. W tym temacie dodałem podane linki pod ogłoszeniem.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

MC napisał/a:
można przyjąć bardzo proste zasady utrudniające działanie oszustów bądź krętaczy.

Info dołączone przez goltara do tego ogłoszenia, po zgłoszeniu problemu przez krisv740, to już "ruch we właściwym kierunku". Można by przemyśleć zasady umieszczania takich ostrzeżeń :???:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

Oczywiście, że ruch we właściwym kierunku.
Ale na przykład na pewnym forum kawiarskim, które regularnie odwiedzam jest dział gdzie posty mogą umieszczać wyłącznie osoby z odpowiednim stażem. Dla innych ta możliwość jest zablokowana.
Tutaj by się przydało coś podobnego.
Bo w chwili obecnej ktoś z nas musi wytropić podejrzane ogłoszenie.
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Wto 11 Maj, 2010   

Panowie dlaczego chcecie traktować osoby odwiedzające to forum jak małe dzieci które nie potrafią zadbać o swój interes?

Dlaczego zakładacie że ludzie nie kierują się zdrowym rozsądkiem i trzeba ich jakoś szczególnie chronić poprzez metody "inwazyjne" typu selekcja ogłoszeń "bo cena za niska" albo limit postów (ile? 500? 1000? 5000? Ja mógłbym coś już sprzedać, czy jeszcze nie?)

Był kiedyś taki system w którym odgórnie mówiono obywatelowi co jest dla niego dobre (i niestety dalej się to w wielu dziedzinach praktykuje) :evil:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Maj, 2010   

MasterB, czemu wszystko przekładać tak politycznie....nie rozumiem jakie miejsce w twoim porównaniu zajmuje zwykły oszust z powyższego przykładu.

Przecież podniesienie ilości postów do 100 na umieszczanie ogłoszeń nikomu nie gwarantuje "udanej transakcji" ale na pewno ucina możliwości takiemu "Ziutkowi" jak z tego ogłoszenia, coś mi się wydaje, że co po niektórym nie będzie się chciało napierać do 100 żeby coś sprzedać.

ps. utrzymanie 1000 postów na założenie galerii też było dobrym pomysłem, hehe - liberalizacja przepisów i odstępstwa nawet od 500-set w większości przypadków zaowocowały gniotami albo telewizją las(modrzew) .....oczywiście są wyjątki i na szczęście dla tych wyjątków warto tam zaglądać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14