Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikkor 105/2.8G AF-S VR
Autor Wiadomość
tman 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   Nikkor 105/2.8G AF-S VR

Witam,

Kupiłem używany obiektyw - jak w temacie. Sprzedawca zapewnia mnie, że jest super - super ostry, ja jakoś nie mam takiego wrażenia..
probuję przy różnych czasach, różnych przeslonach, i z ręki i ze statywu...

Nie wiem, czy oczekuję za dużo.

Prośba o rzucenie okiem (wszystkie ze statywu) przy przysłonach:

1. f/4.8 (pełna dziura przy minimalnej odległości)
2. f/11
3. f/22
4. f/32
5. f/45
6. f/57 :)

pliki duże, ale jeśli ktoś mógłby zerknąć...

czy to jest standardowa jakość jaką oferuje ten obiektyw w makro?

Pozdrawiam,
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

wygladaja jak poruszone (zwlaszcza f11). wylaczasz VR robiac ze statywu? statyw stabilny? uzywasz pilocika?
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

f11 wygląda na ruszoną, Zresztą jak widzę Fuji s5Pro więc te zdjecia są przy okazji powiększone?
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

tman, są statywy i statywy, nie pytam cię już czy używałeś wężyka, pilota czy ze zwłoką ale fotografie wyglądają na poruszone, zrób jakiś test na krótszych czasach.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

tman, chcesz sprawdzić ostrość - nie rób makro, gdzie jeździsz po dyfrakcji, ale normalne zdjęcie portretowe. Jak będziesz widzieć dokładną strukturę skóry - będziesz miał odpowiedz na pytanie ;)
 
 
dżony 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 406
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

jeszcze zrób zdjęcia z poziomu przedmiotu, bo tak pod kątem to nie bardzo ;)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010   

4 z 6 Twoich zdjęć są zrobione na przysłonach, które ze względu na dyfrakcję nie będą ostre nawet na najostrzejszym szkle. Pokaż nam zdjęcia na f/4.0 i f/5.6, zrobione w dobrym oświetleniu, na niższych ISO i zawierające dużo szczegółów.
 
 
tman 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

Dziękuję za info...
Wczorajsze zdjęcia robione były ze statywu ze zwłoką (wstępne podnieszienie lustra), dziś zrobiłem jeszcze za pomocą pilota.

Pierwsza rzecz - wymieniam statyw... mój nawet w takiej konfiguracji kolebie się jak koniowi jajka w galopie... (powrót lustra po zamknięciu migawki i widoczne w wizjerze drgania. czy samo otwarcie/zamknięcie migawki powoduje jakieś drgania - nie wiem, ale prawdopodobne)

zdjęcia makro przy ISO 400 - z rana światło takie sobie, a biorąc pod uwagę statyw chciałem skrócić czas...:

1. f/4.8 (f/4 przy takiej odległości nie ustawię - wiadomo - "wada" tego szkiełka opisywana i komentowana szeroko na optycznych...:))

2. f/5.6

OBA NIEPOWIĘKSZONE - czyli 6M

Zdjęcia typu "portret" - nie potrafię trafić idealnie w oko, szczególnie przy tak małej GO - najczęściej trafiam w rzęsy albo brwi, zależnie od skali także czapka.. Ręcznego przeostrzenia jeszcze nie umiem zrobić.. Szczególnie drugie - AF zdecydowanie woli czapkę niż oczy...

1. f/3, 1/350, ISO 100
2. f/3, 1/230/ ISO 100

Mam nieśmiałe wrażenie, że nie ma tragedii i raczej statyw trzeba zmienić niż szkiełko..

Aha - nie wiem na ile to ważne, ale szkło jest "made in japan" (a nie china - w kilku sklepach do których dzwoniłem są tylko chińskie). Ja co prawda bardziej patrzę na to co ten obiektyw robi (w sensie zdjęcia), ale japończyki mają podobno lepszą bezawaryjniość... Obiektyw kupiony w czerwcu 2008 - czyli półtora roku z haczykiem, stosowany przez osobę zajmującą się makro. O ile ma to znaczenie...
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

No i ostro jest :roll:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

tman napisał/a:
czy samo otwarcie/zamknięcie migawki powoduje jakieś drgania - nie wiem, ale prawdopodobne

Raczej nie.. W migawce nikona jest specjalna dźwigienka, której zadaniem jest zbalansowanie układu mechanicznego.
tman napisał/a:

1. f/4.8 (f/4 przy takiej odległości nie ustawię - wiadomo - "wada" tego szkiełka opisywana i komentowana szeroko na optycznych...:))
2. f/5.6

A nie możesz czegoś ustawić w płaszczyźnie prostopadłej? Chcesz chyba sprawdzić ostrość a nie GO i BF/FF ;)
tman napisał/a:
Zdjęcia typu "portret" - nie potrafię trafić idealnie w oko, szczególnie przy tak małej GO - najczęściej trafiam w rzęsy albo brwi, zależnie od skali także czapka.. Ręcznego przeostrzenia jeszcze nie umiem zrobić.. Szczególnie drugie - AF zdecydowanie woli czapkę niż oczy...

Spokojnie możesz przymknąć bardziej do f/5.6 czy f/8.. i odsunąć się trochę ;)
tman napisał/a:
Mam nieśmiałe wrażenie, że nie ma tragedii i raczej statyw trzeba zmienić niż szkiełko..

No skoro się buja to na pewno - 105VR to całkiem spore wagowo szkiełko...

Jak dla mnie - jest ostro ;)

tman napisał/a:
Aha - nie wiem na ile to ważne, ale szkło jest "made in japan" (a nie china - w kilku sklepach do których dzwoniłem są tylko chińskie).

Nowe są robione w Chinach, te starsze były w Japonii.. Moja 105ka jest też z Japonii...
Rożnice zewnętrzne widać tu :arrow:
http://www.flickr.com/pho...57623403732985/
 
 
tman 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010   

hijax_pl napisał/a:

A nie możesz czegoś ustawić w płaszczyźnie prostopadłej? Chcesz chyba sprawdzić ostrość a nie GO i BF/FF ;)


Jasne - tak mniej więcej prostopadłej:

1. f/4.5
2. f/5.6
3. f/8

na pewno kąta prostego nie złapałem. focus na punkt centralny, ale ostrzej jest na górze zdjęcia niż na dole...
i na f/8 lepiej niż otwarty...


hijax_pl napisał/a:

Jak dla mnie - jest ostro ;)


jest lepiej niż wczoraj... mam wrażenie...

hijax_pl napisał/a:

Nowe są robione w Chinach, te starsze były w Japonii.. Moja 105ka jest też z Japonii...
Rożnice zewnętrzne widać tu :arrow:
http://www.flickr.com/pho...57623403732985/


ja inne pudełko mam... zupełnie inne. Ale numerek sześciocyfrowy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16