Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
EOS 400D + Tamron - jaki?
Autor Wiadomość
sławol15
Nowy


Posty: 24
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 25 Sty, 2008   EOS 400D + Tamron - jaki?

Witam, mam pewien problem i jako że jestem całkowitym laikiem liczę na jakąś wskazówkę :?

Nie będe owijał w bawełnę. Potrzebuję aparatu do robienia zdjęć przedmiotów wystawianych na aukcjach internetowych. Są to zdjęcia manekina ewentualnie rzeczy leżących. Mam zwykłego kompakta ale to nie to. Pomyślałem o Lustrzance Canona, poczytałem trochę testów i w głowie się zakręciło.
:roll:
Piszą że kitowy obiektyw nie jest dobry, a czym ,,niedrogim" go zastąpić? Może do moich potrzeb będzie ok. Zdjęcia robie w pomieszczeniu. Do oświetlenia używam światła ciągłego z parasolek rozpraszających. Zdjęcia muszą być ,,ostre" i dobrze pokazywać dany przedmiot.
A może 350D i jakiś obiektyw?
Nie chcę zmieniać aparatu co rok, a i jakieś fajne fotki w wolnym czasie też można zrobić.
Poradźcie !!!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 25 Sty, 2008   

sławol15 napisał/a:
Są to zdjęcia manekina ewentualnie rzeczy leżących.
będziesz robił całego manekina (np. ubrania) czy tylko fragment (np biżuteria) ? i te "rzeczy leżące" o jakiej wielkości ?
 
 
sławol15
Nowy


Posty: 24
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 25 Sty, 2008   

Więc tak, jeśli chodzi o manekina to góra, np. bluza, kurtka, jeśli chodzi o dół to sa to mniejsze rzeczy, np krawat, czapka.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 26 Sty, 2008   

Canon jako body to dobry wybór ze względu na niskie szumy, a te widać na jednolitych kolorystycznie powierzchniach ubrań. Myślę że 350D wystarczy, 400D oczywiście też będzie dobry a jak masz trochę więcej środków to w dobrej cenie można jeszcze dostać 30D. Do tego oczywiście statyw.
Co do obiektywu, do takich celów potrzeba czegoś w zakresie 17-50mm. Obiektyw powinien do tego zapewniać dobrą ostrość. Masz wybór pomiędzy Canonem 17-50 f/2.8 (3200 zł), Tamronem 17-50 f/2.8 (1400zł) i Sigmą 18-50 f/2.8 Macro (1700zł) i w takiej kolejności bym je proponował. O każdym z tych obiektywów pisano już wiele na tym forum. Canona można kupować prawie "w ciemno" ;) . Z Tamronem trzeba trafić dobry egzemplarz i mogą być problemy z serwisem. Sigma za to słynie z tego że ma problemy z AF przy współpracy z Canonem ale można zrobić bezpłatną kalibrację w serwisie Sigmy i dostajesz 3 letnią gwarancje.
 
 
sławol15
Nowy


Posty: 24
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob 26 Sty, 2008   

Dzięki za podpowiedź, muszę zaopatrzyć się w jakąś książkę z podstawami fotografi :shock:

Sprawdziłem w sklepach internetowych sigma jest zdecydowanie najtańsza, muszę zmieścić sie w jakimś budżecie.

A co myślisz o używanych szkłach? Body używanego nie kupię, ale szkło? Czy one też się zużywają? Pomijam wszelkie uszkodzenia, zarysowania.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim problemem,wśród gąszczu pasjonujących innych tematów z tej dziedziny :lol:
pozdrawiam.
 
 
sławol15
Nowy


Posty: 24
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob 26 Sty, 2008   

Muszę sprostować, po dokładnym sprawdzeniu cen to jednak Tamron jest tańszy.
 
 
sławol15
Nowy


Posty: 24
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob 26 Sty, 2008   

Jeszcze jedno amatorskie pytanie a Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO też mogłaby być? :oops:
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 26 Sty, 2008   

sławol15 napisał/a:
Jeszcze jedno amatorskie pytanie a Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO też mogłaby być? :oops:

Do 400D, jak najbardziej mogłaby być ;)
Sam jej używam i jestem zadowolony, szkoda że światło 2.8 ma jedynie na szerokim kącie. Poza tym przeszkadza mi trochę jej wolny i głośny AF, poza tym jest bardzo dobra.

Podoba mi się jej zakres ogniskowych, jest nieco bardziej uniwersalna od Tamrona 17-50 F/2.8 i Sigmy 17-50 F/2.8
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

sławol15 napisał/a:
A co myślisz o używanych szkłach? Body używanego nie kupię, ale szkło? Czy one też się zużywają? Pomijam wszelkie uszkodzenia, zarysowania.
Zużywają się ale na pewno mniej niż body. Z czasem do środka obiektywu mogą dostać się różne pyłki. Mechanika szczególnie tańszych obiektywów także ulega zużyciu, pojawiają się luzy i AF może nie działać już tak celnie.
slawol15 napisał/a:
Jeszcze jedno amatorskie pytanie a Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO też mogłaby być?
To porównywalny obiektyw z wcześniej opisanymi (Tamronem i Sigmą). Dodatkowe 50-70mm raczej nie będzie potrzebne do celu o jaki piszesz, za to może przydać się w innych sytuacjach. Co do głośności AF to w Tamronie jest jeszcze gorzej ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Do aukcji internetowych mogą się przydać własności makro obiektywu 17-70 Sigmy. Do jakichś detali czy po prostu drobnych przedmiotów. Obiektywem tym możesz "zbliżyć się" do przedmiotu na 2 cm od przedniej soczewki i to na wszystkich ogniskowych. Oczywiście należy wtedy zadbać o światło, bo obiektyw skutecznie przesłania sporą część przestrzeni dookoła przedmiotu.
 
 
sławol15
Nowy


Posty: 24
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Dzięki wszystkim, to rozjaśniło mi sprawę moich ,,fotek". Resztę sobie doczytam na tym forum. Wybiorę 400 i chyba Sigma 17-70mm, będzie bardziej uniweraslna, myślę :lol:

pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15