Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Na CB kolo ma jakis taki podobno nowoczesnyGRIP do C10D-C40D
Autor Wiadomość
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   Na CB kolo ma jakis taki podobno nowoczesnyGRIP do C10D-C40D

Na CB kolo ma jakis taki podobno NowoczesnyGRIP do C10D-C40D

http://allegro.pl/item300...na_sztuka_.html

Co o tym sadzicie? Pytam z czystej ciekawości.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Pomysł przedni. Jeśli to jest jakiś fake, to świetnie przygotowany - jakość wykonania kojarzy mi się z moim gripem produkcji Canona, do 400D. Nie widzę na tym gripie przycisku korekty ekspozycji, ale zdaje się w dwucyfrowych Canonach jest to rozwiązane inaczej niż w trzycyfrowych.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   Re: Na CB kolo ma jakis taki podobno nowoczesnyGRIP do C10D-

Jest wiele opinii na forach na temat niefirmowych gripów. Są różnej jakości niestety. Z ciekawości będę aukcję obserwował.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Sam nie wiem wydaje mi się że to trochę szmelc, spójrzcie na jakość tego wyświetlacza lcd i na formę jego opisania "Zawiera on wszystkie informacje, jakie mogą być potrzebne Ci podczas wykonywania zdjęć interwałowych" - co jednoznacznie wskazuje że raczej ma tylko jak wyżej napisane stoper i zegar.
Na zdjęciach ten plastik to loteria, albo dostanie się rewelację albo super tanią kupę ;-) ... choć tutaj widzę że jest skręcany śrubkami.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

igorax napisał/a:
Sam nie wiem wydaje mi się że to trochę szmelc, spójrzcie na jakość tego wyświetlacza lcd i na formę jego opisania "Zawiera on wszystkie informacje, jakie mogą być potrzebne Ci podczas wykonywania zdjęć interwałowych" - co jednoznacznie wskazuje że raczej ma tylko jak wyżej napisane stoper i zegar.
Na zdjęciach ten plastik to loteria, albo dostanie się rewelację albo super tanią kupę ;-) ... choć tutaj widzę że jest skręcany śrubkami.


Obstawiam raczej kupę :D Gdy kupowałem gripa do 400D postanowiłem nie robić pozornych oszczędności. Kupiłem orginał Canona i naprawdę nie żałuję. Z punktu widzenia kosztów całego tego hobby fotograficznego oszczędność na gripie rzędu 100-200pln wydaje się być mało sensowna. Patrząc perspektywicznie, gdy będę kiedyś zmieniał puszkę, taki orginalny zadbany grip sprzeda się bezproblemowo za rozsądne pieniądze, a następny właściciel napewno będzie z niego zadowolony. Ile bym dostał za zamiennik?? Do tego dochodzi pewność i niezawodność. IMHO ta aukcja to gra nie warta świeczki.
 
 
ppawcio 
Uczestnik



Posty: 60
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

ja się właśnie zastanawiam nad kupnem gripa do 30d...

z jednej strony co oryginał, to oryginał, a z drugiej jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać...

w związku z tym mam pytanie: jaka jest opinia o zamienniku BG-E2 firmy Delta?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Skoro tak, to przy okazji zeznam co zauważyłem. Kolega ma grip z wyglądu identyczny do canonowskiego BG-E3, tylko bez napisu Canon i oczywiście o połowę tańszy. Co ciekawe, jakość wykończenia (plastik, guma) jest moim zdaniem identyczna do canonowskiej. Niestety zdażyło się niestety, że po użyciu pewnych przycisków z gripa aparat głupiał i w trybie przeglądania zdjęć użycie pokrętła w obojętnie którą stronę zawsze powoduje przesuwanie do przodu (a powinna być możliwość przeglądania zdjęć do przodu i do tyłu, w zależności od tego w którą stronę kręci się pokrętłem). Dopiero po wyłączeniu aparatu funkcjonowanie pokrętła wraca do normy.
Sprawa wymaga jeszcze przebadania.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Wygląda na tandetę, zwłaszcza ten wyświetlacz. Kojarzy mi się z tanią elektroniką z bazaru :?
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Coś podobnego jest do nikona D80 od firmy delta... jak ktoś trafnie wspomniał - szmelc
 
 
TaZeX
Nowy


Posty: 14
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Osobiście wole dołożyć 100- 200 zyla i kupić orginał z normalnymi funkcjami niż podrube i potem mieć super szmelc już nieraz widziałem te super okazje z jakimi potem przychodzą do mnie klienci z canomatixami cyfrowo analogowymi - poprostu kupa śmiechu :D :D :D :D
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Jak to pewien klasyk powiedzial: "Na dziadostwie sie nigdy dobrze nie wychodzi".
Ze wzgledow bezpieczenstwa (mojego) nie bede pisal kto :lol:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Ja bym tych zamienników nie kupił. Macałem zamiennik do 20/30D na Łódzkich Targach Foto dwa lata temu tak z rok przed ich pojawieniem się na rynku. Miałem wtedy tylko 20D. Jak szybko go złapałem tak szybko zostawiłem. Pomijając inne odstępstwa praca przycisków mi nie pasiła. Tyle.
 
 
ppawcio 
Uczestnik



Posty: 60
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 26 Sty, 2008   

czym się różni Canon BG-E2 N od BG-E2 ?

e: dobra, już znalazłem odp. ten z literką N jest do 40d
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Miałem zamiar nabyć niedługo grip firmowany przez Deltę ale po waszych i nie tylko waszych opiniach widzę, że trzeba będzie wydać dwa razy tyle.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Z drugiej strony wyprodukowanie gripa to nie jest znowu jakiś rocket-science. Może trzeba po prostu znaleźć która firmę robi go najlepszego. Być może nie jest to Delta. Grip mojego znajomego, ten sprawiający pewne problemy - nie da się ukryć, że pochodzi od polecanego tu allegrowicza Kubisek, ale jest to zupełny no name.

Pochodzi z tej aukcji: http://allegro.pl/item276883507_276883507.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14