Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Regulaminowe ograniczenie wielkości zdjęcia...
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   Regulaminowe ograniczenie wielkości zdjęcia...

... czy nie przesadzone? Chyba wielkość dopuszczalna w galerii byłaby OK. Ba, powiedzałbym, że 1200 w poziomie też grzechem nie jest. 800 to w pewnych sytuacjach za mało (zdjęcie zbyt traci w szczegółach). Nie było problemu od założenia forum, fakt, ostatnio parę osób wstawiło "z taśmy" po kilkanaście zdjęć full-res w jednym poście. Ale może nie wylewać dziecka z kąpielą? Możnaby dopuścić 1024 czy 1200 (bądź określić "wagę" zdjęcia) plus ograniczenie ilości fot w jednym poście do 3 czy 5 (poza reportażem).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

Cóż była ankieta - ta opcja wygrała :)
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

Jestem podobnego zdania. W dzisiejszych czasach nie ma problemy technicznego, bo nawet przy 1024 poziomo nic nie rozwala. No ale cóż... :roll: Jedni wprowadzają przepisy, a inni są zmuszeni do ich respektowania... :neutral:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

O żesz, ankietę przeoczyłem. Cóż vox populi, vox Dei... Jakby było 100 na 100 to dopiero strony by śmigały ;) !
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

Ja też przeoczyłem :sad:
Jaka opcja wygrała ?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

800x800

http://forum.optyczne.pl/...p=209798#209798
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

Ja głosowałem za opcją 1000x800, ale wygrała opcja 800x800... :neutral:
Cóż demokracja w końcu... :twisted:
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

maziek, coś taki zły ? ja często korzystam z internetu GPRS/EDGE/3G/HSDPA... myślisz że stać mnie na oglądanie fotek o rozdzielczości dwukrotnie większej niż mam monitor ? :)

A tak na serio. w czym przeszkadza to 800x800 ? czy zdjęcie które będzie miało na moim ekranie 1200x1000 będzie wyglądało lepiej ?
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

Jaki zły ;) ? Jak ja jestem zły to sam siebie się wtedy boję, ptaki przestają śpiewać a psy uciekają, podkulając ogony ;) .

Po prostu z praktyki wiem, że często zapisuje zdjęcie jako 800, po czym po obejrzeniu efektu zmieniam na 900 czy 1024 bo gubią się szczegóły. Fakt, że ja w ogóle nie korzystam z tych GP-cośtam, EDGE-bedge itd. a monitory mam wszystkie większe od 24".

Poza tym przecież nie rozdzielczość tylko decyduje o wielkości pliku. Można zapisać 800x800 z minimalną kompresją i też będzie nieprzyjemnie.

Ale co tam, przeżyje się ;) .
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

Szanowny Panie Administratorze, może by tak wstawić jakiś banerek na głównej stronie forum informujący o ograniczeniu rozmiarów zdjęć i konsekwencjach nie stosowania się do tego...? ;)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

Jest post aktualizujący regulamin oraz został zmieniony zapis w temacie "PRZECZYTAJ ZANIM NAPISZESZ POST W TYM DZIALE". Jeśli ktoś nie czyta postów o zmianie regulaminu to trudno :)
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

mnich napisał/a:
może by tak wstawić jakiś banerek na głównej stronie forum informujący o ograniczeniu rozmiarów zdjęć i konsekwencjach nie stosowania się do tego...?


Eee i tak większość go nie zauważy, a jak raz czy dwa wywali się zdjęcie to będzie łatwiej zapamiętać ;)
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010   

Co szanowni koledzy na to, aby jednak nieco zwiększyć rozmiar zdjęć? Powiedzmy dłuższy bok 1024 albo do 790 tyś pixeli powierzchni?

Prośbę swa proszę wysokiego sądu motywuję tym, że ustały przyczyny dla których podjęto tak zdecydowane środki (które to przyczyny moim skromnym zdaniem można było zwalczyć terapią nakierowaną a nie ogólnoustrojową, ale mniejsza z tym). Ponadto ludzie i tak wstawiają foty 900 i więcej pixeli i od jakiegoś czasu nikt już im ich nie kasuje (nie powiem gdzie, ale są takie i przyjemnie się je ogląda :) ). Mamy więc martwy przepis.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010   

Przyłączam się do interpelacji kolegi! Pipki po 800 sa mało czytelne. Dołóżcie jeszcze 200... :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010   

arietiss napisał/a:
Pipki po 800 sa mało czytelne.
Są wystarczająco czytelne nawet na małych wysokorozdzielczych ekranach. Nie o wielkość, a o jakość zdjęcia tu chodzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14