Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pon 17 Maj, 2010
Czy Canon7D zrobiłby zdjęcia przkładowe z Nex5 lepiej?
Autor Wiadomość
CatStevens111
Rozmowny


Posty: 237
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   Czy Canon7D zrobiłby zdjęcia przkładowe z Nex5 lepiej?

Chodzi oczywiście o zdjęcia przykładowe optycznych z Nex5 na ustawieniu minus 3
które użytkownicy Canikona zgodnie określili najwieksza porażką XXI w, ku swojej satysfakcji :)


Porównajmy Nex5 do Canona 7D w konkretnej, trudnej jednej z powyższych sytuacji z tych zdjęć przykładowych (jest kilka b podobnych zdjęć pod światło, który w założeniu miały soniakowi dać popalić). Wybierzmy konkretnie jakieś z tych trudnych i powiedzmy uczciwie, mój Canon zrobi to dużo lepiej. I przekonajcie mnie, dlaczego świetny Canon 7D zrobi takie zdjecie, w tych okolicznościach lepiej niż ten słabiutko ustawiony Nex5.

Np

Zdjęcie niezgodne z regulaminem forum

zdjecie sali konferencyjnej, na prawo od fortepianu, zdjęcie optycznych ich własne zaprezentowane publicznie na ich własnym portalu, wiec nie wiem czemu niezgodne z regulaminem, to przecież ich własne forum na tym samym portalu. Ale widać moderator uznał że nie można go pokazać w tym miejscu. Jak sie nie ma argumentów to sie działa siłą :) Pochodzi stąd

http://www.optyczne.pl/29...%C5%BCenia.html

a moge dać bezpośredniego linka , do optycznych do przykładowego zdjęcia czy też łamie regulamin :)

http://pliki.optyczne.pl/...le/DSC00037.JPG

Jest kilka bardzo podobnych


Moim zdaniem Nex5 jest lepszy niż 7D w tej sytuacji j. Mocno powiedziane, może? ale przeczytaj dlaczego?, zanim wyskoczysz z argumentami typu "a w Ameryce się murzynowi ten czarny bagnet wytrze (w aparacie Sony :) )



Zdecydowanie popieram wybór redakcji , że fotki są robione z ręki a nie ze statywu. Co do wyostrzenia powiedziałem co myślę wcześniej. W tym segmencie amatorskim 99,9% fotek będzie robionych pewnie bez statywu bo nie ma na niego czasu, miejsca na noszenie i sił, mały aparat możesz mieć w ruchu, przy sobie non stop pewnie 5000 godzin na rok gdziekolwiek idziesz (teatr, pizza, wykład, konferencja itd.), a amator statyw pewnie kilka godzin na rok no chyba że Ci lekarz go omyłkowo wszczepi na ortopedii.
Mam troche jednak wrażenie, że fotograf celowo chciał pokazać jak taniutki obiektyw 16mm na pełnej dziurze 2,8 w bardzo trudnych kontrastowych warunkach pod światło zaświeci nam fioletem aberracyjnym. To się nie udało ale udało się pokazać nieostrości na brzegach przy tej przesłonie (notabene chyba troche wieksze z jednej strony)
Ale cóż, fotograf chciał pokazać najsłabsze strony tego nowego wynalazku, miał prawo. Od razu widać, doświadczenie bo fotki są robione tak, że jeżeli wady są to w tych warunkach je będzie widać, kilka trudnych fotek pod światło

Fotka trudna pierwszy plan nie doświetlony, czarny zaszumiony w cieniach, a okna wypalone jak diabli. Generalnie rzeczywiście porażka, focus niewiadomo gdzie.

Rzecz w tym, że nie jestem pewien czy aparaty Canikona , i to te kilka razy droższe rzeczywiście będą dużo lepsze w tej samej sytuacji.


Zróbmy hipotetyczny test porównawczy.
Z jednej strony od razu z grubej rury weźmy króla królów formatu APSC czyli Canona 7D i dokręćmy do niego obiektyw 16mm f2,8 ze stabilizacją zeby mieć ten kąt. Ile to będzie kosztowało razem , chętnie się dowiem!!! bo nie wiem ale na oko. 4 - 6 razy drożej niż ten tani Soniak, Dajmy tego króla 7D do ręki autorowi powyższych zdjęć czyli osobie z doświadczeniem .
Moim zdaniem , fotka (tej Sali konferencyjnej) z tego zestawu canona (na identycznych ustawieniach) nie będzie wyraźnie lepsza od tego co widzimy na górze, bo różnice w dynamice i szumach są pomiędzy tymi aparatami niewielkie. (Nex5 jest podobno lepszy w szumach od A550) Canon 7D też popłynie na dynamice jak Nex5 popłynął.

Ale dobrze dajmy tego Nexa do ręki początkującemu 15-to latkowi takiemu co zrobił 100 razy mniej fotek w życiu niż w/w doświadczony fotograf, w ręku zabawka Nex5 sony, pewnie 5 razy tańszy niż zestaw Canona 7D a doświadczenie fotografa 50 razy mniejsze, obydwaj jak w życiu bez statywu.

Bierze tego Nexa5 podniosi i po sekundzie fotka jest, włączył tryb Auto Hdr, aparat automatycznie łączy 3 fotki wykonywane w ułamku sekundy w jedną bardzo dobrej jakości, bez statywów , z ręki, pierwszy plan z prawdziwym kolorem w cieniach, prawie bez szumu a okna uratowane przed wypaleniem (zakres HDRa poszerzony w stosunku do A550). 7D bez żadnych szans.
Oczywiście 7D też może włączyć stabilizację w swoim obiektywie (jeżeli ją będzie miał) ale to niewiele zmieni, bo nawet Raw w cieniach i światłach i tak będzie słabszy. Co ciekawe Nex5 nie wykorzystał swojej stabilizacji a mógł zmniejszyć ISO o 2 stopnie (ale gość był żółtodziób to tego nie wykorzystał OK.? :)

Część druga testu. Obydwaj włączają video , omiatają z lewej na prawo, całą panoramę sali, od głębokich cieni poprzez jasne okna i porównują w którym video, ekspozycja się płynniej zmienia, który autofokus jest sprawniejszy , jeżeli będą ludzie jak szybko autofokus wyostrzy na twarz itd, obydwa aparaty włączone w trybie full HD, żeby było sprawiedliwie. Hm coś mi się wydaje że 7D nie musi wygrać

Trzecia część testu, Jednym z notorycznych problemów w takich pomieszczeniach/ salach jest to że nie sposób objąć całej sali, czego by się nie miało podpiętego. Podobno nex5 ma funkcję, że automatycznie robi panoramę z wielu zdjęć . Z 7D jest trudniej. Panoramy pewnie nie zrobisz., z prozaicznych powodów, bo ci się nie będzie chciało dziobać na kompie w domu.

Moim zdaniem Next5 wygrał z 7D z łatwością w tym przypadku, koszt 5 razy mniejszy i to w rekach żółtodzioba.
Natomiast po oglądnięciu takich fotek jak wyżej 90% użytkowników Canikona jest święcie przekonanych że ich „ixus” by „zmiażdżył” tego soniaka w tej sytuacji, a kosztować chyba będą podobnie :) , ixusy tanie nie są, niestety taka prawda, że w tej trudnej (konkretnej) sytuacji w praktyce 7D by nie dał rady .

Owszem rogi przy ogniskowej 16mm i 2,8 będzie może miał canon lepsze ale… zaraz zaraz, canon ma z natury obcięte z powiedzmy 5% z kąta widzenia bo ma mniejszy sensor, przelicznik 1,6 a nie 1,5 ( a więc kąt widzenia mniejszy) i to ma te 5 % obcięte na każdej przesłonie! . Mogę więc przyjąć , że te brakujące 5% Canon ma kompletnie rozmazane nawet przy przesłonie F8 - F11. :)

I żeby nie było 7D to kapitalny aparat moim zdaniem ale swoje kosztuje z takim obiektywem, i niekoniecznie musi robić fotki lepsze niż żółtodziób tym nexem , w praktyce.
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Czw 13 Maj, 2010, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

CatStevens111 napisał/a:
Chodzi oczywiście o zdjęcia przykładowe optycznych z Nex5 na ustawieniu minus 3
które użytkownicy Canikona zgodnie określili najwieksza porażką XXI w, ku swojej satysfakcji :)


Postaraj się, od czasu do czasu, wychylić głowę z okopów wojny systemowej... Ci sami
użytkownicy Canikona zjechali i określili nawiększą porażką niewyostrzone zdjęcia z
zestawu 1Ds MkIII plus nowiutki (i bardzo ostry) 70-200 f/2.8L II IS USM...
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

CatStevens111, a ja mam prośbę... przeczytaj regulamin forum i wstawiaj zdjęcia zgodnie z zaleceniami/ustaleniami.

co do nex'a - a co mnie to obchodzi?
ja na zdjęcia nawet nie rzuciłem okiem i nadal nie mam zamiaru na nie patrzeć.
poszukaj w przedszkolu odbiorców swojego elaboratu - nie podoba ci się zdjęcie , to miej zastrzeżenia do fotografa, bo nie wiedział jak ma podejść do tematu , aby zdjęcie "wyszło dobrze"
masz porównanie w tych samych warunkach z innym aparatem? - nie masz! - więc o czym ty do diabła piszesz?!

poza tym jest wątek o nex i poszukaj tam opinii na temat tego sprzętu a nie zakładaj nowy - bo tylko bałagan siejesz ....

co to zaślepienie/fanatyzm marki robi z ludźmi... :zalamany:
 
 
CatStevens111
Rozmowny


Posty: 237
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Arek napisał/a:
Postaraj się, od czasu do czasu, wychylić głowę z okopów wojny systemowej... Ci sami
użytkownicy Canikona zjechali i określili nawiększą porażką niewyostrzone zdjęcia z
zestawu 1Ds MkIII plus nowiutki (i bardzo ostry) 70-200 f/2.8L II IS USM...


Mechanizm ten sam (dowartościowanie), silna podatność na obronę tego co sie ma/posiada (wbrew rozsądkowi), skrytykowali żeby sobie poprawić własne Ego , bo ich na niego nie stać a wiadomo, że to co maja w tej chwili jest lepsze. :) . Ten mechanizm działa też wewnątrz systemu i ten mechanizm ma wpływ czy znaczek renomowanej firmy ma minimalny wpływ czy jest decydujący przy wyborze produktu (jakiegokolwiek). Niema w tym nic złego (każdy ma do tego prawo) póki ten ktoś nie zaczyna forsować własnych kompleksów jako prawdy objawionej wbrew faktom.

Żadnej wojny systemowej !! tylko prosta podbowiedz jak nie schrzanić zdjecia jedną z ostatnich alf w takiej sytuacji.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Bicie piany o jakimś nowym wynalazku Sony bo ta ostatnia lubi się raklamować. Tylko co to obchodzi większość fotografów? Niewielu coś takiego kupi jak niewielu kupi odpowiedniki z innych systemów. Dla mnie to wynalazek a nie aparat, taki zapychacz niszy i nic więcej a jakość zdjęć jest drugorzędna. Ja czegoś takiego nie wezmę do ręki i system jest tutaj nieistotny.
 
 
CatStevens111
Rozmowny


Posty: 237
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

krisv740 napisał/a:
ja na zdjęcia nawet nie rzuciłem okiem i nadal nie mam zamiaru na nie patrzeć


To niepotrzebnie sie wypowiadasz w temacie którego nie znasz i który cie nie interesuje, bo jak sie nie znasz i cie nie interesuje to możesz ze zwykłej niewiedzy bzdury pisać , co sie przydarzyło wielu komentującym fotki w temacie głównym.

Co do rzeczonego przykładu , możesz ocenić/sprawdzić rozpiętość tonalną tej fotki i na podstawie doświadczenia i zachowania innych canonów (bądz jakichkolwiek innych lustrzanek o podobnej do 7D charakterystyce tonalnej, (notabene różnice pomiedzy różnymi czołowymi producentami są minimalne) bądz na podstawie samego 7D jeżeli uzywasz, ocenić czy bedzie lepiej czy nie. Tylko tyle. Chodziło mi o to, że tę fotke (za wyjątkiem punktu ostrości) tak samo przynajmniej częściowo schrzanisz na innych aparatach nawet jeżeli sie postarasz ale akurat na nexie mogłeś ją z łatwością zrobić dobrze. Ot istotna różnica. Jeżeli robiłeś takie fotki w mieszkaniu pod jasne światło z okna to wiesz o co chodzi., przypuszczam, że wszyscy czytający to forum takie zdjecia z reki próbowali robić., dlatego ta funkcja w nowych alfach jest dużo ciekawsza w praktyce niż ktokolwiek w testach zauważył. I to dla tej funkcji rozważam zakup nowej alfy aczkolwiek nie modelu nex (za mała kompatybilność ze szkłami alfa).
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

CatStevens111, a dlaczego mam oglądać zdjęcia z aparatu o którym wiem, że na 100% nie będzie w moim kręgu zainteresowania?
oceniłem technikę i wygląd tego sony i wyszły mi same plusy - ale brak pewnych elementów (wizjer) z góry skazują ten aparat na niebyt w moim przypadku.

zdjęciami na portalu "optyczne.pl" nie sugeruję się już od dawna, od chwili kiedy uzyskałem informację, że są na zerowym poziomie wyostrzania.

niczego mi to nie mówi o finalnym zdjęciu - a tobie co nie odpowiada w tych zdjęciach?
temat, ostrość, poruszenie?

poczekaj na aparat - zrób lepsze i ciesz się , że masz dobry sprzęt!
chcesz na siłę wszystkich uszczęśliwić? masz misję? załóż własny portal, rób testy, publikuj - a jak ci się czyjaś forma nie podoba - skasuj link w przeglądarce i daj sina!!!

zasady zostały podane, możesz się z nimi nie zgadzać, ale forma komentarzy w twoim wykonaniu mnie po prostu bulwersuje i przeszkadza mi na forum, którego jestem uczestnikiem od długiego już czasu. mam swój rozum i potrafię z natłoku informacji wyłowić to co jest mi potrzebne. może nie jest to najlepszy portal - każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat - mi pasuje! czasami może chciałbym pewnych zmian, ale nie mam zamiaru walczyć o to z pianą na ustach.
i na koniec - proszę , a nawet żądam grzeczniejszego wyrażania się w moim kierunku - jesteśmy kolegami na forum (i bardzo się z tego cieszę - formy koleżeńskiej), ale o ile się orientuję nie w realu , a szacunek do osób starszych lub nieznanych oficjalnie, jest w moim odczuciu konieczny! nie staram się w żaden sposób deprecjonować twojej osoby, a jedynie poglądy które są zbyt radykalne jak na tak spokojny i zrównoważony portal jak optyczne. chciałbym aby tak pozostało!
nie róbmy tu onet'u....
 
 
CatStevens111
Rozmowny


Posty: 237
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

krisv740, Oczym ty wogóle mówisz?, w kwesti przedmiotu wątku mówisz że cie kompletnie nie interesuje, reszta posta sugeruje, że nie odnoszę się do Ciebie z należytym szacunkiem i że wrażenie jakie mam, że jesteśmy kolegami jest błędne. :(

To niwątpliwie przykre słowa ... pozostaje mi zapewnić Cię o moim głębokim szacunku i bez znaczenia jest czy jesteś odemnie młodszy i o ile czy nie.

Chcialem tylko poprosić aby osoby których temat interesuje (tylko te) powiedziały przy jakich ustawieniach zrobić takie zdjecie (canonami, nikonami, pentaksami , olkami i alfami żeby wyszło jak najlepiej i jakiego efektu sie spodziewają.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

CatStevens111 napisał/a:

Moim zdaniem Nex5 jest lepszy niż 7D w tej sytuacji j. Mocno powiedziane, może? ale przeczytaj dlaczego?, zanim wyskoczysz z argumentami typu "a w Ameryce się murzynowi ten czarny bagnet wytrze (w aparacie Sony :) )

Przez chwilę miałem zamiar nawiązać do paru irracjonalnych argumentów, które tu przedstawiłeś, ale po krótkim namyśle stwierdziłem, że właściwie nie wiem do czego pijesz. Tym bardziej nie wiem jak się do tego ustosunkować. Na szczęście rozwiązanie jest prostsze niż myślisz. Kup sobie Nex5, a nie 7D i będziesz zadowolony.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

CatStevens111 napisał/a:
Moim zdaniem Next5 wygrał z 7D z łatwością w tym przypadku, koszt 5 razy mniejszy i to w rekach żółtodzioba.
Natomiast po oglądnięciu takich fotek jak wyżej 90% użytkowników Canikona jest święcie przekonanych że ich „ixus” by „zmiażdżył” tego soniaka w tej sytuacji, a kosztować chyba będą podobnie :) , ixusy tanie nie są, niestety taka prawda, że w tej trudnej (konkretnej) sytuacji w praktyce 7D by nie dał rady .


nie oceniam jakie to ludzie mogą mieć problemy ktoś o czyms jest przekonany a ktoś nie.
Własciwie to nie dyskusja o puszkach czy możliwościach tylko o tym, ze ktoś jest "o czymś przekonany" ale o czym że ixus jest lepszy od nex5 a 7D gorszy od nex5, czyli co ................. ixus jest lepszy od 7D :shock:

CatStevens111, a może lepiej nie analizować twoich wypowiedzi lub tych którzy "są o czymś przekonani"

wczoraj był marazm na forumie a dziś groteska :zalamany:
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

kozidron napisał/a:
wczoraj był marazm na forumie a dziś groteska


Ale który IXUS jest lepszy od 7D? Bo mam IXUS 750, nada się do ślubów? :mrgreen:
 
 
CatStevens111
Rozmowny


Posty: 237
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Panowie gdzie argumenty?
Odezwało się paru miłośników Canona. Dla sprawiedliwości musze powiedzieć , że to nie wy jesteście autorami tych komentarzy pod fotkami do nexa o ile pamiętam.

Co nie zmienia faktu, że na prosto postawione pytanie dotyczące przykładowego zdjecia zero merytorycznej dyskusji, żadnych argumentów, tylko wycieczki personalne, albo nie chce mi sie z toba gadać i teksty typu żadam odnoszenia sie do mnie z szacunkiem bo jestem nieznajomy albo bo jestem starszy (może) albo młodszy... :razz: w sumie nieważne szacunek sie nalezy! (bo mam Canona :mrgreen: ) . Panowie jeżeli jest jakaś sytuacja że tani soniak jest lepszy od uwielbianego canona to nie bierzcie tego do siebie jako osobista zniewagę i atak na wasz system wartości i dom rodzinny. To tylko aparat co wcale nie znaczy, że poważny portal nie powinien wiedzieć jak te fotki można było tymi soniakami zrobić poprawnie wykorzystując funkcje które doskonale znają.

[ Dodano: Czw 13 Maj, 2010 18:07 ]
MasterB napisał/a:
Ale który IXUS jest lepszy od 7D? Bo mam IXUS 750, nada się do ślubów? :mrgreen:


O to musisz zapytać , fanatyków spod literki C , których znajdziesz mnóstwo pod fotkami przykładowymi do nexa. :)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

CatStevens111 napisał/a:
O to musisz zapytać , fanatyków spod literki C , których znajdziesz mnóstwo pod fotkami przykładowymi do nexa. :)


zapytam Cię wprost gdzie ma być merytoryczna dyskusja ..... ona ma się odnosić do "kogoś kto jest lub nie jest o czyms przekonany",

CatStevens111, zejdź na ziemie i nie wymagaj od innych "w miarę zdrowych na rozumie" żeby odnosili się do wypowiedzi innych uzytkowników/ fanatyków /miłosników sprzętu inaczej oraz do tych przykładów, posługujesz się jakiś czas zestawem matryca + szkło i powinieneś rozumieć, ze cały ten wywód o kant stołu mozna potłuc, zastanów sie nad tym czemu się nikt nie wysila zeby ci rozjaśnić w głowie.

Przecież droga wolna nie pasuje ci 7D zmieniaj sobie na co chcesz i cześć pieśni, mi tam zwisa czy 7D jest słabszy od ixusa -ja odniosłem inne wrażenie i nie czuje sie na siłach wyjaśniać czemu ale po trolować zawsze mozna :wink: :razz:
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

@CatStevens111 - jaką tezę próbujesz tym wątkiem udowodnić?

Że redaktorzy napracowali się nad tym żeby wnioskując po fotkach sprzęt Sony wypadł jak najgorzej? Spiskowa teoria dziejów.

Że Sony Nex5 to lepszy aparat niż Canon 7D? Każdy z nich to dobry sprzęt w segmencie dla którego jest zaprojektowany. Porównywanie ich jako całości nie ma sensu. Można porównywać co najwyżej konkretne parametry.

Że obiektyw 16mm zamontowany na tym Soniarzu jest lepszy niż wszystkie szkła do Canona obejmujące zakresem 16mm? Wolne żarty.

Że matryca zamontowana w Soniarzu jest lepsza niż w Canonie 7D? Dalece wątpię, choć oczywiście jak na tej skali aparat to świetna matryca.

Że wszystkie aparaty cyfrowe mają niedostatki zakresu dynamiki? To wiedza powszechna.

Że amator zrobi lepsze fotki za pomocą Nexa niż 7D? Prawdopodobnie tak - większa automatyzacja.

Że profesjonalista zrobi lepsze fotki za pomocą Nexa niż 7D? Mało prawdopodobne. Profesjonalista wykorzysta 7D do granic możliwości, a te leżą o wiele dalej niż to co oferuje Nex5. Oczywiście nie ma powodu żeby zawodowiec nie sięgnął po Nexa o ile tylko jego zalety (np. rozmiar) są w danym momencie najistotniejsze, a wady (np. brak wizjera) są w danym momencie do ścierpienia. Tak jest jednak rzadko.

Że Nex ma autoHDR oraz panoramowanie i to jest przewaga nad 7D? Tylko dla amatora którego jakość tego co te funkcje produkują zadowala. Profesjonalista wie jak wykorzystać bracketing i właściwą obróbkę do uzyskania efektu o jaki chodzi. Funkcja wbudowana w Nexa mu w tym nie dorówna. Podobnie z panoramowaniem w Nexie - gadżet nie mający wiele wspólnego z właściwie wykonaną panoramą.

Że 7D niekoniecznie musi robić fotki lepsze niż żółtodziób tym nexem, w praktyce? Tendencyjna wypowiedź. Nawet Hasselblad może robić w praktyce gorsze fotki niż nex jak się go źle użyje. W rękach świadomego użytkownika 7D zostawi nexa w polu. Żółtodziob który nie chce się niczego uczyć tylko żeby aparat robił zdjęcia za niego, potrzebuje maksimum automatyzacji - Sony dostarcza mu jej sporą dawkę. Czy wyjdą z tego dobre zdjęcia - przypadkiem może się tak zdarzyć. Ze świadomą fotografią nie ma to jednak nic wspólnego.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

CatStevens111 napisał/a:
zero merytorycznej dyskusji, żadnych argumentów, tylko wycieczki personalne, albo nie chce mi sie z toba gadać i teksty typu żadam odnoszenia sie do mnie z szacunkiem bo jestem nieznajomy albo bo jestem starszy (może) albo młodszy... w sumie nieważne szacunek sie nalezy! (bo mam Canona )


po pierwsze kolego , raz jeszcze proszę o właściwe odnoszenie sie do użytkowników forum, szczególnie tych starszych...!

po drugie - to co ty zaproponowałeś w tym wątku nie jest w żaden sposób merytoryczne!

po trzecie, to że mam canona , nie świadczy , że mam tylko canona. może jednak dopuścisz do siebie świadomość, że posiadanie danej jednej marki nie determinuje nie posiadania marki innej oraz bycia normalnym człowiekiem...?!

po czwarte , to ty robisz tu bałagan, tworzysz spiskowa teorię dziejów , odsądzasz od rozumu użytkowników marki canon (ciekawe dlaczego tylko canona??? - jestem swoją drogą bardzo ciekaw co tak bardzo razi cię w tej marce - bo ja jako posiadacz mam naprawdę więcej powodów do bycia niezadowolonym niż osoby nie związane z tym producentem)..

po piąte sprawiedliwości od ciebie nikt tu na tym forum nie żąda (o ile dobrze zauważyłem) - więc nie oddawaj niczego o co nikt cię jeszcze nie poprosił , a zastosuj się do tego , o czym już wielokrotnie było pisane pod twoimi postami - więcej samokrytyki i zrozumienia inych...

po szóste , to że soniak jest lepszy od każdego canona jest możliwe i dopuszczalne dla mnie i przypuszczam 95 % społeczności użytkowników tej marki , i mówiąc o sobie naprawdę mi to nie przeszkadza -tobie jednak zależy na czym? na pozostałych 5%?
czy naprawdę warto?
a może przeszkadza ci forma oceniania aparatów i sprzętu na tym formu, że każda pozycja sony nie jest wychwalana pod niebiosa i obwieszczana cudem techniki pozostawiającym w polu wszelkie inne marki z canonem na czele? - pisz pw do adminów i redaktorów, a nas zwykłych forumowiczów zostaw w spokoju... - możemy ci uwierzyć na słowo - ew. załóż/stwórz taki portal który umozliwi nam doswiadczenei tego "raju"

po siódme - dobre zdjecie można wykonac każdym aparatem i każdym je zepsuć... - jako myślę dobry fotograf i znawca tematu powinieneś to wiedzieć.. - więc wystarczy wpis , że zdjęcia sa źle wykonane oraz opis co w nich jest złego, aby autor mógł się odnieść do sugestii/uwag i wyciągnął wnioski na przyszłość - czy trzeba zakładac tak irytujący wątek?!

po żadne - jak zwykle starasz się udowodnic tezę o złu panującym na świecie i dotykającym szczególnie....hmmm.....!
zastanów się może dwa razy , czy naprawdę jest tak źle , i czy twoje poczynania nie prowadzą do efektów wręcz przeciwnych.... :cool:

i ostatnia sprawa, proszę o merytoryczną dyskusję, a nie zagrania socjotechniczne w stylu pis!
za stary jestem na wysłuchiwanie takiego , przepraszam za wyrażenie , bełkotu!

i gwoli informacji , tak, jestem starszy od ciebie i to na pewno o parę ładnych lat... - niestety... :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16