Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
Jasny standard do Nikona: Sigma 30/1.4 czy Nikkor 35/2
Autor Wiadomość
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Sob 26 Sty, 2008   

Kupilem N35/2 na probe, w Grays. Nie mam sily szukac mitycznej udanej Sigmy. No chyba ze jakies cuda pokaze na Optycznych;) W centrum na pewno bedzie dobra, to juz wiemy z recenzji A700, Ale boje sie ze brzegi beda slabe...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

Nikosia juz mam w reku. Rzeczywiscie, przydalo by sie moze te 5mm mniej we wnetrzach. Ale poza tym - SUPER! Pod kazdym wzgledem. Juz chyba ze mna do pelnej klatki doczeka:)
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Sty, 2008   

mszczyrek napisał/a:
....... Juz chyba ze mna do pelnej klatki doczeka:)


No tu Sigma mu nie podskoczy.
 
 
Zygmunt 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 149
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sro 30 Sty, 2008   

Ja bym brał Nikkora. Mam ambiwalentny stosunek do tak zwanych Third Party Lenses. Wszelkie Sigmy, Tamrony średnio spisują się z body innych firm. Wolałbym mieć pewniejszy AF. Nikkora podepniesz jeszcze pod FF, a Sigmę, z tego co wiem, chyba nie.
 
 
pawextelinfo
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

sigma 1,4 po korekcie fokusa na d300 ostrzejsza od nikkora 50 1,4 na pełnej dziuze
bez ustawienia ff na trzech przetestowanych sztukach
musiałem ostawić na +17 (skala do 20) na puszce aby wynik ostrzenia był prawidłowy
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

A jak sie zachowuje na brzegu? Porownywalnie? Moze to ten mityczny udany egzemplarz:) Mam szybkie pytanko - czy D300 pamieta kalibracje dla poszczegolnych obiektywow, czy trzeba za kazdym razem przestawiac?Ja sie swoim Nikkorem ciesze jak dziecko na razie, tego mi brakowalo:)

http://www.foto.moon.pl/zdjecie/59406/tytul/Fish

Pozdrawiam,
 
 
pawextelinfo
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

d300 pamięta ustawienia dla obiektywu nie trzeba nic przestawiac
na brzegi nie zwracałem uwagi tylko tam gdzie ostawiałem ostrość czyli centrum
myślę ze problemem mydła tego szkła to bf/ff i brak korekcji w innych puszkach z tond obiegowa opinia o ich jakosci
 
 
pawextelinfo
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Przed chwila zrobiłem mały teścik na szybko.

sigma
http://foto.aol.pl/galler...Se1v4xQp5Fd3Ig=

nikkor
http://foto.aol.pl/galler...edv4xQp5Fd3Ig=/

Sami oceńcie ostrość obiektywów ja uważam że w centrum widocznie sigma bije nikkora, na brzegach już nie.

Dla mnie przy takiej głębi ostrości i tak ważniejsze jest centrum kadru.

Te same ustawienia nawet jak robie bez lampy to sigma jaśniejsza

Na zewnątrz idealny kontrast po auto levels w programie graficznym prawie nie widać różnicy

Czekam na wasze opinie
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

pawextelinfo napisał/a:
Czekam na wasze opinie


Jeśli chodzi o moją opinię, to Likier Wiśniowy powinien mieć niższą cenę, jego wartość jest przeszacowana.


:twisted:
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

komor napisał/a:
pawextelinfo napisał/a:
Czekam na wasze opinie


Jeśli chodzi o moją opinię, to Likier Wiśniowy powinien mieć niższą cenę, jego wartość jest przeszacowana.


:twisted:


Ale Tyskie netto 1.55 to jest dobra cena :D
 
 
pawextelinfo
Początkujący


Posty: 31
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

czepiacie sie
wziąłem pierwsza lepsza kartek z remanentu
nad zdjęciem macie pobierz orginal (lepiej widać dla tych nie zorientowanych)
a dla tych co im ceny pasują zapraszam na pizze do lokalu
:)
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

Czekamy na testy, Droga Redakcjo;)

Pozdrawiam:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16