Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
jaki aparat? Canon PowerShot S5 IS czy G9 czy moze Olypmus..
Autor Wiadomość
Ewela
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   jaki aparat? Canon PowerShot S5 IS czy G9 czy moze Olypmus..

hej,
chce kupic aparat i nie wiem jaki... zastanawiam sie nad Canonem PowerShot S5 IS oraz Canonem G9, myslalam tez nad Olympusem SP-560 UZ i co Wy na to? ktory jest najlepszy? dodam, ze to bedzie moj pierwszy aparat i jestem raczej ciemna w tych sprawach a nie chcialabym pozniej zalowac...
slyszalam (a raczej czytalam), ze S5 IS ma wiele wad, jest delikatny i nie robi najlepszych zdjec makro a ogolnie bylam najbardziej za tym, znowu G9 ma mniejszy zoom i jest troche drozszy... zas jesli chodzi o Olypmusa to nie wiem, chyba uparlam sie na jakiegos canona tylko nie wiem czy slusznie.
Napiszcie mi, ktory z nich robi najlepszej jakosci zdjecia i ogolnie jest najlepszy dla poczatkujacej osoby.
z gory dziekuje i pozdrawiam ;-)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Przypadkiem pytałaś się o to już na galerii foto cyfrowych.pl?
Ja konsekwentnie polecam Canona G9.
 
 
KaleSony 
Bywalec
Znawca tematu


Posty: 134
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

MM napisał/a:
Przypadkiem pytałaś się o to już na galerii foto cyfrowych.pl?
Ja konsekwentnie polecam Canona G9.


Cóż innego pracownik Canona mógłbym polecić :D
 
 
Ewela
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

pytalam... i tylko Ty mi odp. tak samo jak tutaj :-( nie to zebym miala cos przeciwko (wrecz przeciwnie, podwojnie dziekuje ;-) ), ale myslalam, ze moze tutaj wiecej osob mi cos poradzi, no ale coz... jeszcze poczekam wytrwale :-)
a czemu mi tak polecasz Canona G9? prosze o szczegoly no i w czym jest lepszy od tamych modeli? ;P
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Wydaje mi się że każdy z tych aparatów będzie dobry, G9 po prostu dobrze wypada w testach.
Osobiście wybrałbym S5IS bo wolę taki kształt aparatu, Zresztą sam używam sporadycznie S3IS [mojej 2ej połowy]; który wydaje mi się bardzo przyjemny.
Olympus [ z przykrością ] ta seria SP5xxUZ kojarzy mi się z zabawkami.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Napisz coś więcej, czego oczekujesz po aparacie. Jeśli pożądasz dużego zooma to ja osobiście skłaniałbym się ku S3/S5. Albo ku FZ-18 (luknij na wątek "FZ-18 to może być to" tam jest dużo o ultrazoomach). Olympus odpada moim skromnym zdaniem. O G9 nic nie wiem, bo sie tym segmentem nie interesowałem.
 
 
KaleSony 
Bywalec
Znawca tematu


Posty: 134
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Jak się upierasz na kompaktowe aparaty i rozmiar nie jest dla Ciebie ważny ( chociaż z reguły jest 8) ) to proponuję wybrać troszkę większy model, mianowicie Fuji s9600 - rewelacja do makro i nie tylko, ogólnie najlepszy kompakt w tej cenie ( nie licząc jego następcy )

Jak wolisz mniejsze aparaty i chcesz tylko wciskać przycisk i robić tak zdjecia to kupuj coś naprawdę kieszonkowego. A tego canona g9 to bym sobie darował bo 30% ceny płacisz za napis Canon, co wcale nie wpływa na jakość zdjęć.
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Ewela zadawaj częściej takie pytania, z zaznaczeniem, że jesteś raczej ciemna a dostaniesz na pewno wspaniałą porady w stulu kup G9, aparat, który zupełnie nie wyróżnia się jakością zdjęć.
Już dawno porównywałem sample (zdjęcia) z G9 z wieloma innymi aparatami, tańszymi jak już pisałem np. Panasonic FZ-8 i jakość zdjęć jest identyczna, a różnica w cenie aparatów prawie dwukrotna. Powtarza się wielokrotnie bzdury o jego cudownej jakości zdjęć, choć np. Fujifilm FinePix F31fd(raczej nie do kupienia), ma co widać na zdjęciach, ale i w testach np. dpreview o klasę lepsze fotki. I w ten sam sposób można znaleźć kolejne, kolejne aparaty, przy których G9 to zabaweczka z zawyżoną ceną zalegająca na półkach magazynów.

Podajesz Olimpusa SP 560, w kategorii superzoomów lepszy jest Panasonic FZ-18, obecnie bardzo popularny.
Jeśli już masz wybierać z podanych trzech modeli wybierz Canona SI5, choć np. SI3 jest tańszy i ma lepszej jakości zdjęcia. Proponuję porównaj dane techniczne(cechy) wymienionych przeze mnie aparatów, bo zdawanie się na porady w stylu "co kupić?" jest lekkomyślne.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Z trzech podanych przez pytającą aparatów zdecydowanie najlepszy jest Canon G9 i jestem o tym przekonany. Nie tylko dlatego, że posiadam ten aparat. Uważam go za najlepszy i za najbardziej zaawansowany kompakt z obecnie oferowanych. Pomijam wielkie armaty wielkości lustrzanek, chodzi mi o prawdziwy kompakt dla kobiety. Z całą pewnością będzie przyjemniejszy w użyciu niż jakiś duży megazoom, jest solidnie mechanicznie zbudowany, posiada multum funkcji pozwalając na naukę i dalszy rozwój, o formacie RAW czy możliwości podpięcia zewnętrznej lampy nie wspomnę a zdjęcia... ja mam oczywiście mnóstwo zastrzeżeń, ale ja normalnie robię zdjęcia na 5D, więc uwagi mieć muszę. Niemniej pierwsze zdjęcia jakie ten aparat wykonał były robione przez moją ładniejszą połowę bez jej ingerencji w ustawienia, ISO było 80 i jak te fotki otworzyłem na kompie to... aż w exif zajrzałem czy to G9 robił, bo jakość była jak nie z kompaktu. Była wyśmienita. Ja czasami robię zdjęcia nawet na ISO 800 i tego typu zdjęcia zostały wysyłane do publikatorów co nawet mnie zdziwiło. A skoro nie wysłano zdjęć zrobionych niezłą lustrzanką to może świadczyć o tym, że jakość fatalna jak na takie wysokie ISO raczej nie była.
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

Wziąłem do ręki wczoraj G9 i mało brakowało, a musiał bym za niego zapłacić. Po prostu nie ma jak go trzymać, ma tak bardzo śliską obudowę i mało miejsca na porządne trzymanie aparatu, ze wypadł mi z ręki, ale sam nie wiem jak to się stało, że złapałem go w locie i nie upadł.
Co do samego aparatu nie wypowiadam się bo go nie znam, a nie kieruje się samplami i innymi komentarzami, jak nie wypróbuję sprzętu sam.
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

Podam Eweli jeden link do zdjęcia specjalnie wybranego z innego serwisu niż dpreview.com, by nie oceniać jednostronnie. To zdjęcie zrobiono z czułością ISO 800. Według MM:
Ja czasami robię zdjęcia nawet na ISO 800 i tego typu zdjęcia zostały wysyłane do publikatorów co nawet mnie zdziwiło
Oto jakość zdjęcia:
http://www.digitalcamerai...SL-ISO800-2.jpg
Wyraźne zaszumienie całości (pstrokate plamy), szczególnie widoczne na ciemniejszych miejscach, rama obrazu, kamizelka. Zdjęcie zrobione w tych samych warunkach studia, z SI5 niewiele się różni. Praktycznie jeszcze do ISO 400 można przymknąć oko, ale powyżej szumy są wyraźne i to w dobrym oświetleniu. Każdy może to ocenić klikając kolejne zdjęcia:
http://www.digitalcamerai...Performance.htm
Ewela kupisz, co zechcesz, warto przejść do sklepu i wziąć do ręki wybrane aparaty. Nie jest dobry ciężki klocek, ale i zbyt małe też nie. Cena też gra rolę, jeśli możesz kupić podobny aparat za połowę mniej. Po kilku latach zawsze możesz zmienić na coś bardziej zaawansowanego.

Sluuurp wiele osób chciałoby oceniać aparaty na podstawie własnych prób, by sprawdzić jakość zdjęć w różnych warunkach. Niestety dla większości nie jest to możliwe, bo trudno, by sklep wypożyczył aparat na godzinkę, np. w dużych centrach, gdzie przewija się kupa ludzi, musieliby mieć dział wyłącznie do takich testów, bo wypożyczanie tego samego aparatu, raz że związane z ryzykiem ukrytego uszkodzenia, chcąc nie chcąc powoduje, że sprzęt z czasem wygląda jak używany, a kto taki potem kupi? Stąd najłatwiejszą i wiarygodną oceną są zdjęcia ze stron testowych, zrobione w podobnych warunkach. Każdy widzi i może sam ocenić jakość fotek. Niestety sample, gdzie ludzie wstawiają swoje zdjęcia z jakiegoś aparatu, jak już kiedyś pisano, bywają poprawiane, ulepszane, przez ludzi, stąd nie można im do końca ufać.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

Moon, dla mnie ISO 800 z G9 też jest obrzydliwe i jak to już w kilku miejscach napisałem ten aparat MNIE podoba się tak do ISO 200. Ale nie każdy kupujący ma takie wymagania jak część z nas. Ostatnio byłem na spotkaniu klasowym. Sporo ludzi miało aparaty kompaktowe i robiło nimi zdjęcia. Był moment "ustawiany" i każdy mógł "cyknąć" swoją klasę. Ja zdaję sobie sprawę, że zdjęcia robi na 1 miejscu fotograf a nie aparat. Ale tym ludziom zdjęcia na ISO 800 się podobały. Do tego stopnia, że wycofali swoje fotki z klasowego albumu i zostały tylko moje bo za bardzo było różnicę widać. Ja mam świadomość tego, że zwyczajnie wiem jak zrobić zdjęcie, ale ten aparat dał mi taką możliwość. Jeżeli tylko nas na to stać to polecam kupno aparatu, który nie będzie nas ograniczał nawet w przypadku znacznego wzrostu naszych umiejętności. Canony ze swoim przyjaznym menu bardzo to ułatwiają.
Co do uchwytu to G9 nie powala, ale jak już kilka razy do ręki się go weźmie to jest ok. Człowiek wie czego się spodziewać. A na śliskie rączki sposobem jest pasek na rękę :wink:
Guzikologia aparatu mi odpowiada, dla kogoś takiego jak ja jest wyśmienita. Menu super, ale ja kiedyś miałem Canona S1 IS i w zasadzie niczego nie musiałem się uczyć. Pamiętam tylko, że jak kupowałem tego S1 IS to wtedy na rynku niczego bardziej ergonomicznego w tej klasie nie było, więc wzorzec jest solidny.
 
 
Ewela
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

dzieki wszystkim za porady...
teraz... teraz sama nie wiem co wybrac. Na pewno jeszcze poczytam, ktory ma jakie wady i zalety,przeanalizuje Wasze za i przeciw i zastanowie sie dokladnie jakie bym chciala robic zdjecia i moze cos wybiore ;-D
W kazdym razie wielkie dzieki a dalej jakos sama sobie bede musiala poradzic.
Pzdr
 
 
McArti
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008   

to proste. Kup Canona A650IS i bedziesz miała G9 w obudowie z dobrym uchwytem i uchylnym obrottowym ekranem. matryca i obiektyw ten sam a jak potrzebujesz RAW to wgrywasz ruski soft CHDK i juz masz naprawde G9 (nawet lepiej)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15