Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
Czy Tamron 17-50/2.8 bedzie wystarczajacy do NIKONA D300?
Autor Wiadomość
hubymac
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Sob 01 Gru, 2007   Czy Tamron 17-50/2.8 bedzie wystarczajacy do NIKONA D300?

Mam zamiar kupic ww body i pytanie czy taki Tamronik podola zadaniu? Mysle jeszcze o jakiejs dobrej stalce juz nikora. Cel zdjec - portrety, plener.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dulak 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Londyn
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   Re: Czy Tamron 17-50/2.8 bedzie wystarczajacy do NIKONA D300

Witam

Tamron wspomniany przez Ciebie to bardzo ostre szklo, co potwierdzaja testy. Inne wlasciwosci obiektywu, jak kontrast czy kolor sa zalezne w duzym stopniu od gustu, dla mnie obraz dawany przez 17-50 choc ostry nie do konca jest tym czego oczekuje, ale na pewno lepszy od Nikkora 18-70. Troche mniejsze winietowanie i zdecydowanie lepsza jakosc obrazu po bokach, w Nikkorze to jakies nieporozumienie szczegolnie przy 18mm.

Do D300 zdecydowanie poszukalbym innego szkla, moze to przyzwyczajenie, ale Sigmy daja dla mnie przyjemniejszy obraz niz Tamrony.

pozdrawiam
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Ja używam tego Tamrona z 40D od jakiegoś czasu i jestem zadowolony, jak na ten zakres cenowy wręcz rewelacja.
 
 
apollo13 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

tez sie nad nim zastanawialem ale zamowilem Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC Macro z HSM przyjdzie w poniedzialek lub wtorek to zapodam foty z niego i D300
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

apollo13 napisał/a:
tez sie nad nim zastanawialem ale zamowilem Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC Macro z HSM przyjdzie w poniedzialek lub wtorek to zapodam foty z niego i D300


fajne szkło, probowałem je, ale miałem problem z FF, ale z D300 będzie ok pewnie; troche lepsza od Tamrona bo jest ten HSM ;-)
 
 
Zygmunt 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 149
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Jeśli chodzi o stałkę to bierz Nikkora 50mm f1.8 D. Kumpel ma i superostre fotki nim robi. Cena przyjemna ok 500-600PLN.
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Nikkor 50mm do tego co oferuje - jest po prostu w rewelacyjnej cenie. A Tamron wlasnie zapowiedzial 17-50mm w wersji z wbudowanym silnikiem - zatem sklanialbym sie raczej do tego obiektywu niz do Sigmy
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Sigma ma tę zaletę, że jednak HSM jest bardzo szybki no i serwis... Sigma go POSIADA, z Tamronem... było o tym forum. Pewnie też bym wolał Tamrona, ale ta Sigma z HSM była sprawdzana przez znajomego na D300 i ponoć było bardzo dobrze.
 
 
qooba
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Ten HSM w 18-50 to jakaś mizeria. Porównywałem go z moim Tamronem i sigma wydaje się być... wolniejsza. Poza tym nie ma możliwości ręcznego ostrzenia w trybie AF (pierścień ostrości się obraca, nie jest wysprzęglany jak w normalnych HSM/AFS/USM).

Jeśli do portretu, to moim zdaniem coś dłuższego. Portret na 50mm to raczej karykatura, przerysowania są zbyt widoczne.
Ewentualnie 17-50 jako podstawowy zoom + N85 1.8/Tamron 90 macro jako portretowy, przy czym Tamron 90macro jak sama nazwa wskazuje będzie również służył do makrofotografi :)
 
 
mcgyver 
Uczestnik


Posty: 55
Skąd: Okolice Lublina
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

za qoobą - do portretu zdecydowanie lepiej jest coś dłuższego wziąść, a całkiem niezłe 50 mm w tamronie będziesz miał.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Odnośnie portretu... przy matrycy APS-C zdecydowanie polecam kupno stałki 85mm, przy pełnej klatce trzeba już mieć 135mm.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Jak wyżej uważam że fajne portrety (na cropie) wychodzą tak od 70mm ale z 50mm też coś się udźwignie, aczkolwiek to 50mm z Tamrona w porównaniu do Canona 50/1.8 jest gorsze na pierwszy rzut oka (po pierwsze zupełnie inna głębia i inne rysowanie; ale to chyba oczywiste bo to stałka)
Wracając jeszcze do tych 85mm to niestety b.często zdarza się, że nie ma na nie miejsca a wtedy 50mm jak znalazł.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

Zastanawia mnie tendencja do kupowania drogich body i tanich obiektywów.

Pudełko za 6 tysięcy i obiektyw za 1,5 ?
Nie dostrzegacie dysonansu ?

Przecież funkcje body są mniej ważne i starzeją się szybciej od funkcji obiektywu !!!
Prawdopodobnie body również nieco szybciej się zużywa.

1. Lepsze efekty da dobra optyka ze słabszym body.
1a. Profesjonalne body z amatorskim obiektywem da zdjęcia amatorskie.
1b. Profesjonalny obiektyw z amatorskim body da zdjęcia półprofesjonalne.
2. Lepiej kupić dobre trwałe obiektywy i słabsze body bo:
- porównaj ceny 5 letniego obiektywu i 5 letniego body. Co bardziej staniało ?
- porównaj częstotliwość wypuszczania nowych wersji obiektywu z częstotliwością wypuszczania nowych wersji aparatu.
 
 
apollo13 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

Co widzisz złego w używaniu np D300+50/1.8nikkora(za 350zl)

Jak sam napisałeś ceny obiektywu nie spadają tak strasznie, wiec jaki problem sprzedać ten mniej profesjonalny obiektyw za kilka miesięcy jak znajdzie sie kasa na lepszy?

Kupując gorsza puszkę i chcąc ja sprzedać za kilka miesięcy bo zachciało by ci sie lepszej stracisz o wiele więcej.

ale to imho.
 
 
marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 20 Lut, 2008   

apollo13 napisał/a:
Co widzisz złego w używaniu np D300+50/1.8nikkora(za 350zl)


W zaszadzie nic... Sam tak mam. Poza tym ,że mam takze prawie 3 letnie 18-70 (kupiłem jeszze z D70, potem pochodziło parę miesięcy z D80, a teraz D300) - i wniosek nasuwa mi się jeden - jak chcesz zmieniać szkła co 2 latata - kupuj tańsze. Jak zależy Ci na jakości, kupuj lepsze.
ponieważ moje 18-70 właśnie dogorywa: z jednej strony winetuje bardziej, ma trochę luzów, więc w losowych momentach daje mi aberrację we wszystkich barwach tęczy.
Dlatego mam pytanko do forumowiczów:
Ponieważ jestem zwolennikiem zasady, ze kto tanio kupuje, dwa razy kupuję, uznaję, ze kasa nie gra większej roli (jakoś się potem żonie z tego wytłumaczę, albo kupię droższą zmywarkę):

Nikkor 17-55 2.8
Tamron 17-50
Sigmy 17-70, 18-50
A może tokina?

Zależy mi na: świetle, w miarę dobrej i przede wszystkim jak najrówniejszej jakości w centrum i na brzegach. W miarę możliwości początek na 16-17 mm.
Przy tych długościach obiektywu AF-S, HSM czy nie raczej nie robi różnicy, ale mile widziany.
Ale przede wszystkim zalezy mi na tym, żeby szkło było trwałe - chciałbym go używać 5-7 lat - bo potem i tak pewnie przejdę na FF.

Najbardziej interesują mnie opinie jak Sigmy-Tamrony sprawują się po 3-4 latach użytkowania. Zaprzyjaźniony AF-S 17-55, 3 latek w zasadzie poza odrobinką kurzu, jest jak nowy, ale kosztuje tyle co sigma, tamron i pół tokiny razem wzięte :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 17