Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjecia nad morzem w sloneczny dzien
Autor Wiadomość
fever 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   Zdjecia nad morzem w sloneczny dzien

Hey,

Mam takie pytanie - jak jest z ustawienie balansu bieli - przy zdjeciach nad morzem w sloneczny dzien - gdy wiekszosc kadry to bezchmurne niebo i troche morza - ladu naprawde niewiele. Dzisiaj bylem porobic troche fotek i na duzej wiekszosci z nich mam za duzo niebieskiego :( . I tak przy okazji czy da sie jakos z jpg odczytac jak byl usawiony balans bieli w puszce - bo juz zaczynam podejzewac, ze po prostu w pewnym momencie cos przestawilem.

Tyle fajnych kadrow i wiekszosc za niebieska ;(
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Otwórz Digital Photo Professional (program dołączony do aparatu) i kliknij prawym przyciskiem myszki na zdjęcie, potem wybierz 'info'. Jeśli tam nie ma to chyba się nie zapisuje.
Zobacz najlepiej jaki masz ustawiony balans bieli w menu aparatu i powiedz w jakim trybie robiłeś zdjęcia.
Jeśli masz problemy z doborem balansu bieli, skorzystaj z plików RAW. Pozwolą one na ustawienie balansu bieli już na komputerze, przy pomocy DPP.
 
 
fever 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Monastor napisał/a:
Otwórz Digital Photo Professional (program dołączony do aparatu) i kliknij prawym przyciskiem myszki na zdjęcie, potem wybierz 'info'. Jeśli tam nie ma to chyba się nie zapisuje.
Zobacz najlepiej jaki masz ustawiony balans bieli w menu aparatu i powiedz w jakim trybie robiłeś zdjęcia.
Jeśli masz problemy z doborem balansu bieli, skorzystaj z plików RAW. Pozwolą one na ustawienie balansu bieli już na komputerze, przy pomocy DPP.

No wlasnie problem w tym ze w domu jak juz sprawdzilem, to balans bieli mialem ustawiony na "Nastawa własna" puszka C400D. Wczesniej na pewno robilem na AUTO, ale kiedy sie przestawil ;) to nie mam pojecia.

Wniosek z tego taki ze trzeba bedzie sie przezucic na RAW, zeby juz takich wtop nie bylo. Wogole to musze doczytac na temat ustawiania WB w C400D.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Nie w każdym trybie da się ustawić WB. Na pełnej automatyce aparat sam to robi, domyślnie jest automatyczny.

W pozostałych trybach powinno się dać.
Przy jednym z przycisków 'strzałek' masz litery WB. To chyba dolny przycisk. Naciśnij go, a pokaże się menu wyboru balansu bieli.

Robienie wszystkiego w RAW nie jest dobrym pomysłem bo te pliki zajmują ze 4 razy więcej miejsca na dysku i karcie pamięci niż normalne. Aparat powinien w większości przypadków radzić sobie z ustawieniem WB.
Nie stosuję tego formatu w niedzielnym pstrykaniu, tylko w zdjęciach na których mi mocno zależy.
 
 
fever 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Spoko - jak go zmieniac to wiem ;) .

Teraz juz po ptokach - musze baczniej zwracac uwage nastepnym razem.

Jedank pytanie nadal aktulane - na jakich nastawach (moga byc predefiniowane w puszce C400D) najlepiej robic zdjecia z duza iloscia niebieskiego.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Tu kilka moich dzisiejszych zdjęć znad morza: http://forum.optyczne.pl/...?p=21783#21783.
Robione na Auto WB w JPEG i w picture style standard. Na zdjęciach bez filtru kolorystyka wydaje się poprawna więc 400D sobie z tym nieźle radzi. Najczęściej używam trybu JPEG+RAW. Jak coś jest nie tak z JPEGiem to zawsze można wyciągnąć z RAWa.
 
 
fever 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

No wiesz - ja dzisiaj rowniez zrobilem kilka fotek, ktory wyszly okey, ale wieksza czesc byla nie ok.

http://picasaweb.google.c...759826279589890

I takie bardziej nie ok

http://picasaweb.google.c...769644574831714

W sumie oba zdjecia pod slonce - ale na tym drugim nasycenie niebieskiego jak dla mnie za duze (to juz jest po korekcie - wczesniej bylo jeszcze gorzej).
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Pierwsze fajne, drugie faktycznie jest przebarwione ale jak dla mnie to ma za dużo zielonego niż niebieskiego.
Parametry zdjęć robionch pod światło to osobny temat. Moje dzisiejsze fotki to typowe spacerówki ale chodziło mi głównie o sprawdzenie nowego filtru :) .
Ostatnio zmieniony przez goltar Pon 04 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fever 
Nowy


Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Niestety nawet po zabawie - rewelki ni ma. Wiec teraz to juz po ptokach - ale bede musial przyjzec sie temu zaganieniu bardziej :) i porobic jakies testy.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

fever napisał/a:
Niestety nawet po zabawie - rewelki ni ma.
to fakt :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14