Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Radziecka 16x50, czy Celestion 15x70
Autor Wiadomość
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

nec napisał/a:
Dla czego nikt nie przeprowadził testu tego modelu, przecież to nie jest model z dolnej półki?

Kup, przetestuj, podziel się z nami wynikiem. Będziemy wdzięczni. Świat takoż.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Gość

Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

RB napisał/a:
Kup, przetestuj, podziel się z nami wynikiem. Będziemy wdzięczni. Świat takoż.

No toś faktycznie pomógł, wielkie dzięki! nie ma jak to liczyć tylko na siebie.
Przecież to Wy jesteście tu czaszkami, to wasze hobby, od lat w tym siedzicie i na okrągło testujecie, to dlaczego nie można przetestować tak drogiego modelu, bo z góry ktoś założył że zoom to szajs.
Odnoszę wrażenie że większość to tylko powiela to co przeczyta, a tych prawdziwych speców, jest znacznie mniej i chyba nie bardzo chce im się pisać.
Bardzo podobała mi się wypowiedź jednego z Kolegów, bardzo za awansowanego w te sprawy. Pisał, wymienił kilkanaście modeli których miał, od najmniejszych do 30x100, a jak przyłożył do oka jakiś tam model 15x70 prawie za 3000zł, to aż mu szczęka opadła, wysprzedał wszystko i zostawił sobie tylko ten najlepszy model. Nie potrafię tego postu znaleźć, ale to jest autorytet, miał, porównał i sprawdził.
Pozdrawiam
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

nec napisał/a:

No toś faktycznie pomógł, wielkie dzięki! nie ma jak to liczyć tylko na siebie.

Masz rację.

nec napisał/a:

Odnoszę wrażenie że większość to tylko powiela to co przeczyta, a tych prawdziwych speców, jest znacznie mniej i chyba nie bardzo chce im się pisać.

Masz rację.

nec napisał/a:
Nie potrafię tego postu znaleźć, ale to jest autorytet, miał, porównał i sprawdził.

Masz rację.

Nabądź (sugeruję drogę kupna, choc wypożyczenie też nie brzmi zniechęcająco), porównaj, sprawdź. Stań się autorytetem.
 
 
Kian 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 143
Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

Guliwer napisał/a:
Kian, "praw fizyki pan nie zmienisz" :idea:
Jak się ktoś uprze, to może i przez teleskop 100x patrzeć "z wolnej ręki".
Obraz z lornetki 15x trzymanej w rękach drży i nie ma człowieka, który potrafi utrzymać kilkogramowy przedmiot nieruchomo. NAwet przez kilka sekund. Strzelam z pistoletu sportowego od 15 lat i wierz mi, że wiem co to jest fizjologiczny tremor mięśni itd.


Ja znam ludzi, którzy używaja 15x70 bez statywu.
A co do drżenia obrazu - występuje ono w każej lornetce, w 8x32 też, więc i tu statyw mały by się przydał.
Ostatnio zmieniony przez goltar Pon 28 Cze, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

RB napisał/a:
Nabądź (sugeruję drogę kupna, choc wypożyczenie też nie brzmi zniechęcająco), porównaj, sprawdź. Stań się autorytetem.

Żeby być autorytetem w czymkolwiek, to trzeba temu poświecić ogromną część życia. Nie chce być autorytetem w lornetkach, bo znacznie większą część życia mam już za sobą, po prostu chcę kupić coś w miarę uniwersalnego i dobrego. Jeżeli nie miałeś okazji trzymać w reku tego modelu,
http://www.lornetki.pl/ka...?idProdukt=3122
To proszę przyjrzyj się tym parametrom, co są w tabelce i podstaw pod te parametry najbardziej przybliżaną lornetkę o stałej ogniskowej, oczywiście tylko dla tego najmniejszego powiększenia, w tym zoomie, żebym mógł sobie to porównać.
Druga sprawa, gdzieś czytałem wypowiedź, najkorzystniejsza średnica obiektywu, do powiększenia, było to coś związane z nadmierną, lub za małą, ilością światła w stosunku powiększenie, a średnica obiektywu, nie mogę tego znaleźć, czy mógłbyś taką tabelkę wrzucić, lub to opisać?
Trzecia sprawa: W sieci można znaleźć rysunek budowy lornetki z pryzmatami dachowymi i tej drugiej, ale nie potrafię znaleźć takiego rysunku i opisu budowy zooma, a bardzo mnie to interesuje, jak jest to zrobione, że przy zmianie powiększenia ostrość jest nie naruszona, a powiększenie się zmienia, proszę wytłumacz to laikowi, bo mi to nie daje spokoju.
Pozdrawiam
 
 
Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

Poczytaj o transfokatorach i parafokalności, bo w lornetkach zmienne powiększenie działa tak samo jak w obiektywach kamer. W transfokatorze jest więcej elementów, soczewek, to i parametry optyczne mogą być nieco gorsze.




Mój kolega, który jeździ na polowania do Afryki używa lornetki Bushnell Legacy 10-22x50 i bardzo ją sobie chwali.
Ostatnio zmieniony przez goltar Pon 28 Cze, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: Pon 28 Cze, 2010   

witam,jestem nowy na tym forum.Dzień Dobry.




pozwolę sobie zauważyć,że zgubiliście wątek w dyskusji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16