Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
Obiektyw tele do Canona 400D - który kupić na początek ?
Autor Wiadomość
cartman1285 
Uczestnik



Posty: 95
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   Obiektyw tele do Canona 400D - który kupić na początek ?

Witam. jestem nowym użytkownikiem tego forum i na początku chce się z wami wszystkimi przywitać. Swoją przygodę z fotografią zacząłem już jakiś czas temu, jednak cykałem dosyć mało zaawansowanym kompaktem. Zdążyłem się juz zapoznać z podstawami fotografii i mój apetyt zaczął rosnąć.
Za tydzień kupuje moją pierwszą lustrzankę, by dalej doskonalić się w tym niezwykle fascynującym fachu jakim jest fotografia. Wybór padł na canona 400D. Ale jak wiadomo aparat to dopiero połowa (jeśli nie 1/3) sukcesu i do body trzeba dobrać odpowiedni obiektyw. Jako zamiennik KITA wybrałem Tamrona SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF). Zebrał on dosyć pozytywne opije w teście na optyczne.pl. Jednak schody zaczęły się kiedy zacząłem szukać przedłużenia wcześniej wspomnianego Tamrona. Mój budżet niestety nie pozwala mi narazie na zakup drogiego teleobiektywu więc szukam czegoś tańszego. Zastanawiam się nad Tamron AF 55-200 mm f/4-5.6 Di II LD Macro (4) i nad Canon EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS . Czytałem już testy obiektywów ale niestety nie ma nigdzie bezpośredniego porównania ich. Co byście doradzili. Canon jest nieco droższy ale ma stabilizację. Tamron sprawia wrażenie lepiej wykonanego. Jeśli mieliście okazje przyjżeć sie im z bliska to proszę o pomoc w wyborze. A może jeszcze coś innego do 1000 zł. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

//zmieniono temat - goltar
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Witaj, w tej cenie, to chyba najlepiej wymienionego przez Ciebie Canona kupic. Zarowno Sigma jak i Tamron nie maja stabilizacji, a przy tej ogniskowej przydaje sie.
 
 
cartman1285 
Uczestnik



Posty: 95
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Rzeczywiście wszystko wskazuje właśnie na canona poza jedną kwestią która mnie najbardziej niepokoi a mianowicie jego plastikowością a co za tym idzie żywotnością. Czy po jakimś czasie nie dostanie luzów, czy nie będzie problemów z ostrzeniem, jak to jest z trwałością tanich plastikowych obiektywów ?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

cartman1285 napisał/a:
Rzeczywiście wszystko wskazuje właśnie na canona poza jedną kwestią która mnie najbardziej niepokoi a mianowicie jego plastikowością a co za tym idzie żywotnością. Czy po jakimś czasie nie dostanie luzów, czy nie będzie problemów z ostrzeniem, jak to jest z trwałością tanich plastikowych obiektywów ?

Sporo zalezy od tego jak sie z nim obchodzisz. Ja mam megaplastikowego Sony75-300, uwazam na niego i jak na razie sluzy mi niezle. Ale jego dni sa policzone i kupie pewnie Sigme100-300 f4.
Polecilbym Ci Sigme75-300APO, jest znacznie lepiej wykonana, ale wada w mocowaniu Canona bedzie brak IS.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Dokładnie. Zamiast Tamrona 55-200 polecałbym zdecydowanie bardziej Canona 55-250 lub Sigmę 70-300 APO. Zaletą Canona jest lepszy AF i lepsze zachowanie na 250 mm oraz IS. Zaletą Sigmy jest obecność 300 mm, lepsze wykonanie i fajne Makro. Wyboru musisz dokonać sam.
 
 
cartman1285 
Uczestnik



Posty: 95
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Ogromne dzięki za podpowiedzi. Sigma to kusząca propozycja jednak jeśli bym się na nią zdecydował nie miał bym czym wypełnić luki pomiędzy tamronem 17-50 a właśnie sigmą która zaczyna sie od 70 mm. Przydatna może się okazać również stabilizacja która oferuje Canon. Zdecyduje sie na Canona. Mam nadzieję że będzie mi służył dłużej niż koledze KIT canona który wytrzymał zaledwie rok.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Tą lukę wypełnia się nogami. A tak poważnie, to nie żartuj. Luka pomiędzy 50 a 70 mm nie jest najmniejszym problemem, nawet jej nie zauważysz. A jak bardzo będziesz cierpiał to kupisz sobie Canona EF-S 2.8/60 ;)
 
 
cartman1285 
Uczestnik



Posty: 95
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Skoro tak mówisz. W sumie 20 mm to niewiele. Ale pomijając aspekt "dziury ogniskowej" pomiędzy tamronem a sigmą w/w sigma ma problemy z jakością zdjęć już nieco powyżej 200mm (tak wynika z testu). Czy zatem zakres 200mm - 300mm będzie w pełni użyteczny ? Bo jeśli canon w zakresie 200 - 250mm sprawuje się lepiej od sigmy, wolę canona mimo krótszej ogniskowej.
Jeśli się mylę proszę poprawcie mnie. Reasumując Canon czy Sigma ?
Pozdrawiam.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

20mm to bardzo duzo, ale przy szerokim kacie. Tutaj faktycznie bez znaczenia.
Jesli chodzi o sigme (posiadalem taka i bylem zadowolony). Ona jest znosna nie do 200 tylko do okolo 240mm, pozniej degradacja robi sie na tyle wysoka, ze trzeba sporo przyknac, ale mozna tez trafic dobry egzemplarz, ktory ma znosne 300mm. To bardzo fajne szklo.
Canon jest kuszaca propozycja, ale nie wiem, czy nie lepiej zainwestowac w cos taniego i dobrego (tamron 55-200) i nazbierac na cos sensownego, jesli tele jest bardzo potrzebne. Mniej stracisz. Przez pryzmat moich doswiadczen tak to widze.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

Mylisz się! tak na prawde wolisz Sigmę!!

Nieno.. jak uważasz, że Canon jest lepszy, to jeszcze dziś zamów Canona :)
 
 
pancho30 
Nowy
pancho30


Posty: 2
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

mam dylemat chce kupic obiektyw do swojego canona 400D zastanawiam sie nad dwoma obiektywami 28-135 is usm canona i 24-105 L is usm czy dwa razy wieksza cena jest warta za L dla początkującego amatora i czy róznice jest mocno widoczna na zdjęciach dziękujw i pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

W L-ce masz szerszy kąt, lepszą stabilizację, lepszą jakość wykonania i lepszą optykę. Może nie jakoś drastycznie lepszą, ale zauważalnie. Sam musisz odpowiedzieć sobie czy warto.
 
 
pancho30 
Nowy
pancho30


Posty: 2
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

Arek serdecznie dziekuje za szybka odpowiedź ale bardziej mnie interesuje czy laik zauważy różnice między 24-105 a 28-135 i czy dwa razy większa cena jest tego warta. A tak przy okazjji to samo mnie frapuje w związku z tele czy lepiej 70-300 is usm czy raczej 70-200 L usm chodzi głównie o to czy taki amator jak ja zauważy różnice bo jak nie to wole dłuższą ogniskową , zgóry dziękuje za pomoc i odpowiedzi na moje pytania i oczywiście pozdrawiam serdecznie wszystkich z OPTYCZNE.pl
Ostatnio zmieniony przez goltar Czw 14 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zygmunt
Gość
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

Bierz 70-200 L. Lepsza konstrukcja, lepszy Af i lepsza rozdzielczość dla f4,0-5,0. Żeby podobną rozdzielczość uzyskać na 70-300, musisz przymykać do 7,1-8,0. Tym samym jesteś do przodu o jakieś 1-1,5 EV. To ważne. Poza tym, eLki, według mnie, dają jakby ładniejsze kolory i kontrasty. Myślę, że ładniejsze fotki uzyskasz z 70-200 L.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Ponieważ pancho30 zastanawia się, czy laik zauważy różnicę, to jako laik wypowiem się, że zauważam sporą różnicą między „ładnością” zdjęć z Sigmy 70-300/4-5.6 a Canona 70-200/4L. Chodzi o kolory i sposób rozmywania tła, który w Sigmie była nieładny w niektórych kombinacjach ogniskowa/odległość przedmiotu/odległość tła. Być może podobnie jest z tym Canonem 70-300, ale jego nie używałem, to się nie wypowiadam. Oczywiście ostrość zdjęć z eLki jest też zauważalnie lepsza niż z Sigmy, ale dla amatora niekoniecznie ma to znaczenie, wszystko zależy co chcesz robić ze zdjęciami, czy powiększać mocno, itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16