Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką kartę wybrać do Panasonica FZ18
Autor Wiadomość
marcin9913
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   Jaką kartę wybrać do Panasonica FZ18

Witam

Mam dylemat, jaką kartę zakupić do Panasonica FZ18:

1. Kingston 2GB (zwykła)

Szybkość odczytu: 5 MB/sek
Szybkość zapisu: 1,5 MB/sek

2. Kingston 2GB ELITE PRO x50

Szybkość zapisu 7,7 MB/s
Szybkość odczytu 8,2 MB/s


Czy są to dobre karty??? Nie ma z nimi problemu???
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






5kbFlashMemory 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 348
Skąd: zDolny Śląsk ;)
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Ogólnie karty flash działają bez problemów, myślę że karta tej firmy jest OK.

Jeśli nie zależy Ci na szybkim zapisywaniu zdjęć, albo nie będziesz robił w najwyższej rozdzielczości oraz nie pstrykasz zdjęć sportowych to wystarczy wolna karta.

Ja wolę szybsze karty, trochę dołożę ale potem nie muszę narzekać, że trzeba czekać aż fotka się zapisze na kartę....
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Polecam tą http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=305967418
lub tą http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=307920823
albo tą http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=306922954

Sklep wiarygodny, żadnych podróbek. Często tam kupuje Live.
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

marcin9913 wejdź na porownywarkę cen np. skąpiec.pl lub ceneo.pl. Do wyboru do koloru masz karty w najniższych cenach na rynku. Poczytaj opinie użytkowników i wybierz.

Niestety ceny z aukcji bardzo często są wyższe od cen ze sklepów internetowych. Ludzie sprzedający na aukcjach typu allegro, onet, nawet jeśli mają firmę często nie mogąc konkurować cenami bezpośrednio na porównywarkach, szukają swoich szans w aukacjach, wykorzystując to, że sporo ludzi dalej jest przekonanych, że skoro to aukcja to w sklepach jest na pewno drożej. Dlatego warto porównać ceny, poczytać opinie i wybrać taniej. Tak robi dużo ludzi i dobrze na tym wychodzi. :wink:
 
 
marcin9913
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

sluuurp napisał/a:
Polecam tą http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=305967418
lub tą http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=307920823
albo tą http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=306922954

Sklep wiarygodny, żadnych podróbek. Często tam kupuje Live.

Mam już SanDisk-a Extreme III 2GB :mrgreen:


Ale teraz chce kupić taką zwyklejszą kartę.

Te karty Kingstona moge zakupic (w sklepie u mnie w mieście) za:

Kingston 2GB - 30,50 zł
Kingston 2GB Elite Pro - 39zł

Więc którą polecacie?

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 ]
No więc którą kartę wybrać???
 
 
Liszu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 97
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią 22 Lut, 2008   

Po dłuższej pauzie pojawiam się znów. Mam pytanie bliskoznaczne :)


W FZ18 mam kartę 4GB o prędkości 60x - problem w tym, że bardzo często używam trybu zdjęć seryjnych. Strzelam więc cztery sztuki w 8Mpx i wtedy tragedia - zapisuje to około 5-7 sekund. Straciłem przez to już niejedną okazję na ciekawe zdjęcie. Moje pytanie jest więc proste: czy te Extreme III itd. spowodują szybszy zapis czy też będzie to prędkość niewykorzystana ze względu na takie, a nie inne bebechy tego aparatu?

Z góry dzięki!
 
 
Klogg 
Nowy


Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 22 Lut, 2008   

Witam
Liszu ja w fz18 mam sandiska 4gb extreme III i efekt jest taki ze zdjęcia są zapisywane na bieżąco i niema żadnego czekania na zapisanie, co zauważyłem to w formacie raw zapisuje na oko jakieś 1,5 sek(ale tam nie ma możliwości robienia seryjnych). A taki czas zapisu jak podajesz to mam do pamięci wewnętrznej gdy walne z 5 fotek.
Pozdrawiam
 
 
Liszu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 97
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Dzięki Klogg, zdaje się że kupuję nową kartę. Zapis do pamięci wewnętrznej też sprawdzałem i jest o jakieś 20% dłuższy od tego przy karcie 60x. Czasy podawałem "na oko" i rzeczywiste mogą być troszkę krótsze. Za to w przypadku pamięci wewnętrznej takie wartości faktycznie są realne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14