Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
Szkla do 30D
Autor Wiadomość
dziadek
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   Szkla do 30D

witam,
mam szybkie pytanie :D , jestem na etapie kompletowania szkiel do 30D.
chcialbym miec nie wiecej niz dwa szkla, na razie, ktore wystarcza mi na pare lat do robienia krajobrazow, portretow i reszty po trochu (dziecko w ruchu itp). moja opcja to 17-40 F4 i 70-200 F4 bez IS.
co wy na to, czy jest to zestaw godny uwagi? czy brak IS bedzie duzym minusem przy zdjeciach w ruchu np. dzieci, pokazy lotnicze itp?
testuje teraz kumpla szklo 70-200 2.8 IS i jestem ciekaw jak bedzie sie prezentowac 70-200F4 na jego tle (70-200 2.8 IS lub bez nie wchodzi w gre, za drogie).
jeszcze jedno jestem amatorem :D
dzieki za rady i opinie
dziadek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Poczytaj trochę najpierw tematów na forum, bo zarówno kwestia 17-40 jak i 70-200 była wałkowana ostatnio kilkakrotnie. Obiektyw 70-200/4L (bez IS) mogę z czystym sumieniem polecić, sprawdza mi się znakomicie do łapania dzieci, ostatnio kaczek :) Jeśli chodzi lotnisko to zaraz koledzy znający się na rzeczy pewnie stwierdzą, że stanowczo za krótki. Jeśli chodzi o 17-40/4L to jak dla mnie amatora za mały zakres ogniskowych i za ciemny, ale jeśli ktoś potrzebuje pancernej obudowy, to może mieć inne zdanie. To obiektyw wymyślony do innego celu niż jako standardowy zoom na lustrzankę APS-C. Jak poczytasz starsze wątki to sam zobaczysz jakie obiektywy są polecane jako podstawowy zoom do cyfrowej lustrzanki o niepełnoklatkowej matrycy.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Te dwie eL-ki to bardzo dobry wybór dla amatora i będziesz zadowolony.
Co do spottingu to nie wiem gdzie mieszkasz i jakie samoloty lubisz fotografować. Jeżeli duże pasażerskie na cywilnym lotnisku i w miarę blisko możesz podejść to 200mm na cropie wystarczy z zapasem. Jeżeli myślisz o pokazach i samolotach bojowych to już gorzej, czasami 400mm na cropie jest zdecydowanie za mało :wink:
 
 
dziadek
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

dzieki za odpowiedz,

komor:
powiem szczerze ze przeczytalem troche watkow na dwa lata do tylu chyba i stad moj wybow, min. zastanawialem sie nad 24-70 ale:
po 1. cena
po 2. popatrzylem sobie w sklepie przez 24-70 i 18-55 no i na moje oko 24 to zawasko 18 bylo dobrze a 17 bedzie jeszcze lepiej.

MM:
mieszkam w Krakowie i myslalem o samolotach wojskowych na pokazach glownie, a co gdyby zalozyc TCx1,4 do 70-200, to by chyba troche pomoglo, tylko co ze swiatlem, nie bedzie juz strasznie ciemno?


MM napisał/a:
Te dwie eL-ki to bardzo dobry wybór dla amatora i będziesz zadowolony.
Co do spottingu to nie wiem gdzie mieszkasz i jakie samoloty lubisz fotografować. Jeżeli duże pasażerskie na cywilnym lotnisku i w miarę blisko możesz podejść to 200mm na cropie wystarczy z zapasem. Jeżeli myślisz o pokazach i samolotach bojowych to już gorzej, czasami 400mm na cropie jest zdecydowanie za mało :wink:


a jeszcze jedno, co do podejscia to w krakowie jest tak ze jak na balicach samoloty podchadza od wschodu to w zasadzie leca nad glowa i jestes "na wyciagniecie reki"
pozdro


Połączyłem posty - MM
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Jeżeli głównym zastosowaniem tego 70-200/4L mają być zdjęcia na pokazach i chodzi o maszyny bojowe to może być za krótko. Jeżeli o to chodzi to ja bym poczekał na Sigmę 120-400 ze stabilizacją.
Jeżeli tele ma być bardziej uniwersalne to 70-200/4L plus TC 1.4 Kenko nie jest złym pomysłem.
Ostatnio zmieniony przez MM Wto 12 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dziadek
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

wlasnie, dorwalem kumpla C 10-22, ale k...... kat. zastanawiam sie na tym, ale pomiedzy tym a 70-200 za duza dziura a i tak budzet juz ciasny.
pozdro
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

MM napisał/a:
Te dwie eL-ki to bardzo dobry wybór dla amatora i będziesz zadowolony.


Hm, jako amator mam inne zdanie :) Bo jako podstawowy obiektyw brać coś, co jest f/4 nie wydaje mi się specjalnie dobrym wyborem, choć wszystko oczywiście zależy do czego. Ja wiem, że to jest porządny obiektyw, ale jako podstawowy zoom to dla mnie za ciemny. Dla mnie.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Dla większości oki jest zoom f/5,6 :wink:
Ludzie na tym portalu to już niemal zawodowcy i dlatego muszą mieć f/2.8 :mrgreen:
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

MM, myślę, że to bardziej kwestia tego, że jak ktoś już zasmakuje światła 2.8 to trudno mu się z nim rozstawać, niż samego profesjonalizmu :smile:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

MM napisał/a:
Ludzie na tym portalu to już niemal zawodowcy i dlatego muszą mieć f/2.8 :mrgreen:


Sarkazm zupełnie nieuzasadniony, skoro mówimy o zwykłych zoomach, a nie tele, bo jest Sigma 17-70/2.8-4.5 za 1300 zeta czy Tamron 17-50 ze stałym światłem 2.8 za niewiele więcej. Jak ktoś się zastanawia nad 17-40L, to na takiego Tamrona też go chyba stać? Albo dozbierać nieco na Canona 17-55/2.8 IS. Ale to tylko moje zdanie, jako amatora :)
Skoro to mają być dwa podstawowe obiektywy to trochę by mi brakowało możliwości użycia światła 2.8 w jakichś ciemniejszych sytuacjach. Ale nie wykluczam, że ktoś ma inne preferencje, choć chętnie usłyszałbym jakieś uzasadnienie...
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Światło 2.8 to fajna sprawa ale solidna obudowa L-ki i USM to także ważne argumenty. Do tego mniejsze prawdopodobieństwo problemów z BF/FF czy kalibracją w serwisie. Jeśli ktoś robi zdjęcia głównie na powietrzu lub z lampą to nie potrzebuje 2.8. Jedyna strata to utrudnione wykonanie zdjęć z małą GO, ale do tego i tak najlepsza stałka :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Goltar, w zestawie dwóch szkieł zaproponowanych przez autora wątku nie ma stałki :) A ja na dysku mam całe mnóstwo zdjęć zrobionych na powietrzu, które są takiej sobie jakości - bo było ciemno :)
Ale nie będę się upierał, bo nie o to chodzi w dyskusji na forum. Pozwolę sobie tylko przypomnieć założenia poczynione przez dziadka:

Cytat:
chcialbym miec nie wiecej niz dwa szkla, na razie, ktore wystarcza mi na pare lat do robienia krajobrazow, portretow i reszty po trochu (dziecko w ruchu itp).


Stąd moje wątpliwości.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Komor, zgadzam się z Tobą że gdybym miał wybrać tylko dwa obiektywy to pewnie kupiłbym coś ze światłem 2.8 ale lubię też jakość L-ek i USM :razz: dlatego wybrałbym Canona 17-55 f/2.8 (mógłby być używany). Przy ograniczonym budżecie z tele chyba wybrałbym Tokinę 50-135 f/2.8 (idealny zakres do portretów) lub proponowany Canon 70-200 f/4 jeśli potrzebne jest dłuższe tele.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

goltar, optycznie 17-40 F/4 L wcale wybitny nie jest. Za to bardzo solidny, ale czy tego każdy wymaga?
Najlepiej niech kolega odpowie sobie sam. Osobiście nie miałbym wątpliwości i wybrałbym lepsze światło. Najlepiej 17-55 F/2.8 jeśli fundusze pozwalają.

Przeciw temu obiektywowi przemawiają też ogromne filtry, jakie byłyby potrzebne (77mm)... a przy szerokokątnych obiektywach używanych do fotografii krajobrazów często się ich używa.
Taki rozmiar byłby do przyjęcia gdyby wiązał się z wybitnym światłem... a tak nie jest.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

...ta Tokina moim skromnym zdaniem to świetne szkło, jeśli tylko nie potrzebujesz FF; osiągi tego szkła są rewelacyjne, a cena w ostatnim czasie spadła dość znacząco. Faktycznie do portretów to idealny zakres, no i 2.8 na całym zakresie.
[wybaczcie że reklamuje coś co posiadam, ale naprawdę jestem b.zadowolony]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15