Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sigma 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   Test obiektywu Sigma 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM

Zapraszam do lektury kolejnego ciekawego a zarazem nowego szkiełka:
http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=111

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

Muszę się przyznać, że lektura testu spowodowała u mnie chętkę na taki obiektyw. Szkoda, że w kolejce do wydatków jest tyle innych bardziej przydatnych i podstawowych szkieł, a na każde trzeba minimum półtorej kafla :(

Ad rem. Chciałem skomentować ten fragment:

Po co w obiektywie klasy "rybie oko" napęd HSM, jeśli w wielu przypadkach głębia ostrości jest tak duża, że ustawianiem ostrości prawie w ogóle nie trzeba zawracać sobie głowy?

Zastanawiam się kto jest typowym kupującym taki obiektyw: kasiasty hobbysta czy jednak zawodowiec. A jeśli zawodowiec to do czego potrzebuje takiego szkła. Piszę o tym w kontekście napędu HSM, bo nie wiem czy umieszczenie "ultradźwięków" jest po prostu dowodem konsekwentnego stosowania ich we wszystkich nowych produktach Sigmy, czy jednak wyborem spowodowanym potrzebami profesjonalistów.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

Dla mnie HSM to powinien być traktowany przez Sigmę jako oczywisty standard.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Szkielko bardzo fajne, ale takie zdjecia trzeba lubic :D
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Takim szkłem nieźle wychodzą foty ze skateparków, snowboardu etc i jeszcze inne sportowe gdzie można podejść bliżej; jak dla mnie czasami takie fotki to przegięcie ;-) , aczkolwiek z ciekawości bym tym obiektywem porobił zdjęcia. Trochę ta wystająca soczewka przednia mnie przeraża, coś czuję że szybko by mi się porysowała, a zakładanie takiej tulejki to nieporozumienie.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

igorax napisał/a:
... takie fotki to przegięcie ;-)...


hahaha
W zasadzie o to chodzi ;-)
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Arv napisał/a:
igorax napisał/a:
... takie fotki to przegięcie ;-) ...


hahaha
W zasadzie o to chodzi ;-)

Nic dodac, nic ujac :D

Ja od jakiegos czasu choruje na pelenga, ale brat nie chce mi takiego przywiezc od Lukaszenki, chociaz regularnie firma go tam wysyla, bo niby do miasta mu nie po drodze.
Ta sigma jest dla moich potrzeb zbyt droga, ale podoba mi sie.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

Pelenga trzeba tak do f/5.6 co najmniej przymykać, bo jest mydlany.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Arek napisał/a:
Pelenga trzeba tak do f/5.6 co najmniej przymykać, bo jest mydlany.

Wiem, ale w tym przypadku na swietle mi nie zalezy, a GO i tak jest bezdenna, wiec o problemie mozna chyba zapomniec.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Bardzo fajne szkielko. Sample z 20D daja mi pewien obraz i slinka cieknie.

Komor -> Kto kupuje ? Hmmm...Jak masz juz wszystko co zaplanowales w zakresie 20 - 500 mm; jak kupiles juz wszystko zonie; jak dzieciaki maja juz 100 paczek klockow lego i 23 lalki barbie; to kupujesz Rybie Oko :wink:

Mozna chodzic w jednych gaciach, wazne zeby nowe szklo bylo :grin:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

Smola napisał/a:
Komor -> Kto kupuje ? Hmmm...Jak masz juz wszystko co zaplanowales w zakresie 20 - 500 mm; jak kupiles juz wszystko zonie; jak dzieciaki maja juz 100 paczek klockow lego i 23 lalki barbie; to kupujesz Rybie Oko :wink:

Mozna chodzic w jednych gaciach, wazne zeby nowe szklo bylo :grin:


No tak, to wszystko wyjaśnia... :)

BTW, Smola, ładny nowy avatar... To z okazji nowej szaty graficznej strony? :razz:
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

[quote="komor"]
Smola napisał/a:
BTW, Smola, ładny nowy avatar... To z okazji nowej szaty graficznej strony? :razz:


Tamten był bardzo podobny. Obydwa byly zrobione w tej samej minucie przy Czarnym Stawie Gasienicowym. Obydwa jednak maja ten sam minus - przeswietlone niebo - musze sobie to obrobic. Wstawilem sobie ten, a tak, a jak - tak naprawde chcialem wam zaprezentowac 50-letnia laseczke, która widać w tle ( na awatarze ). :lol: HeHe
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Laseczkę rzeczywiście widać, jak się powiększy nieco obraz :) ale mnie bardziej interesuje ta technika fotograficzna prezentowana przez kolegę... To jakaś shaolińska sztuczka? :)
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

komor napisał/a:
Laseczkę rzeczywiście widać, jak się powiększy nieco obraz :) ale mnie bardziej interesuje ta technika fotograficzna prezentowana przez kolegę... To jakaś shaolińska sztuczka? :)


Nie, to jedna z metod fotografowania długimi szkłami - oficjalna. Tzn. miesien przedramienia + lokiec jednej reki spelnia funkcje podpórki, a cala reke stabilizujesz poprzez uchwyt dlonia drugiej reki na wysokości nadgarstka. Tym samym 2 lapy tworza jedna calość. Na tym zdjeciu akurat caly tubus jest schowany. Ale przy wysunietym juz sie przydaje. Cwiczylem sobie wtedy ta technike, a moja kobitka pstryknela mi fotke.


Moderatorzy - > sorki za off topic ale jakos tak z Komorem stesknilimy sie :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

To ja jeszcze nieco przeciągnę offtopiczną strunę i nadmienię, iż wydawało mi się, że wersja oficjalna każe opierać łokieć lewej ręki o mięsień piwny :) , tworząc w ten sposób stabilniejszy trójkąt nie obciążający tak mięśni przedramienia (tzn. wymagający mniejszego wysiłku).
Ale twoją shaolińską wersję muszę wypróbować, może odsetek poruszonych tele-zdjęć mi się zmniejszy :) Ostatnio przekonałem się, że nie ma to jak zoom w nogach oraz motywacja... Zabrałem córkę na spacer, że niby kaczki idziemy karmić. Córcia karmiła, a kaczki same mi się zoomowały, ośmielone bułką, nie musiałem ani wykosztowywać się na 400 mm, ani nawet monopoda nie zabrałem, a zdjęcia wyszły lepsze i kaczki na nich jakby większe :D Czyli zoom w nogach miały kaczki, a motywacją była bułka.

Tylko co to ma wspólnego z Okiem Ryby? Ryby zostały w stawie, a kaczki wyszły na trawnik!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 15