Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy istnieja soczewki do wizjera 30D pozwlajace na wieksza..
Autor Wiadomość
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   Czy istnieja soczewki do wizjera 30D pozwlajace na wieksza..

Czy istnieja soczewki do wizjera 30D pozwlajace na wieksza korekte dioptrii ?

No cóż. Książki, komputerek, praca "we firmie" i wzrok sie psuje. Czasami nosze okulary. W czasie fotografowania nigdy - nie lubie i tyle. Dzisiejsza wada wzroku jest "na tyle mala :? ", że wbudowana korekta w 30D wystarcza mi. Nie wiem jednak co będzie za rok itd.

Dltego też stawiam ww. pytanie. Wyobrażam sobie to jako jakiś kawalek szkielka wkladany gdzies tam do środka wizjera ( w serwisie ). Może jakaś nakładka na wizjer w miejsce tej gumowej osłony ?. Oczywiście w zależności od tego czy potrzebujemy korekty na + czy - kupujemy inna soczewke.

Jeśli coś takiego istnieje to jak to wpływa na czystość obrazu w wizjerze tzn. np. manualne ustawianie ostrośći ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Masz plusy?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Poszukaj w google pod hasłem "Canon Diopter".
Tu przykładowy link: http://www.pstryk.com.pl/...on+diopter+ed+3
i tu podobny problem: http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=598
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

A ja polecem soczewki kontaktowe, latwo prosto i przyjemnie ;) Sam czasami uzywam
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

maziek napisał/a:
Masz plusy?


Mam minusy. Mam klopoty z dalszymi dystansami. Ostatnio to i cos co jest 5 m ode mnie mydelkiem zaczyna zalatywac.

Soczewek nie chce nosic. Dlatego zapytalem o ten gadżet.

P.S.

A moze moje slepia sa by Tamron. Chyba to nie L-ki..... :wink:
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Masz zwykle sigmy, ostrosc ale tylko z bliska i w centrum kadru ;D

Soczewy dobra rzecz, niedroga (uzywam sporadycznie jednodniowe jak potrzebuje),
też mam minusy. -1 EV :lol: Badanie nie jest kosztowne 50zl, dostajesz do tego soczewy na miecha gratis (juz jestes o 100 do przodu). Dokupujesz plyn za 40zl i jazda.

Jedyny minus moze byc jak ktos sie boi wsadzic sobie cos do oka (nie powiem ze latwo bo poczatki sa kiepskie), ale taki taki twardziel chyba sie nieda od malej biednej soczewki? :razz:
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Mój brat jest okulista, Panowie. :mrgreen:

To co z tymi nakladkami ? Bo te co podaliscie sa na +.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

oj koledze nie chce się szukać, to proszę na talerzu:
-2 : http://www.pstryk.pl/details:237/canon+diopter+e+2
-3 : http://www.pstryk.pl/details:237/canon+diopter+e+3
-4 : http://www.pstryk.pl/details:239/canon+diopter+e+4
i 185 str. instrukcji do 30D ....
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Jak to dobrze mieć wyśmienity wzrok pomimo "podeszłego" wieku :mrgreen:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

podeszły wiek to przechodzenie na plusy, a że Ty komputerem naciągasz ciągle mięśnie soczewki w oku siedząc tyle przed komputerem, co to się dziwisz :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

mavierk napisał/a:
podeszły wiek to przechodzenie na plusy, a że Ty komputerem naciągasz ciągle mięśnie soczewki w oku siedząc tyle przed komputerem, co to się dziwisz :)


To było do mnie? Ja Drogi Kolego naciągam swój wzrok w pracy a tam nie mam kompa na odległość kilometra w zasięgu wzroku a tym ostatnim w ten czy inny sposób zarabiam na życie i MUSZĘ go mieć w idealnym stanie :cool:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

MM stosuje specjalny kask ochronny na oczy taki jak ma w avatarze ;)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

MM drogi kolego, widzę, że nie rozumiesz o co chodzi ;) (z wiekiem mieśnie soczewek oka stają się słabsze - dlatego starsi ludzie lepiej widzą tylko ostrząc na większe odległości, przyzwyczajenie natomiast oka do ostrzenia na 50-60cm (czyli tyle, ile powinno się mieć przy monitorze) skutecznie ćwiczy owe mięśnie :) )

No jeśli ta teoria się nie sprawdziła, pozostają tylko marchewki i kask ochronny :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15