Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
Szkla do 30D
Autor Wiadomość
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

komor napisał/a:
dziadek napisał/a:
czuje szczypte uszczypliwosci w cytacie powyzej :wink:


Nic z tych rzeczy :) Po prostu gdybym ja się zdecydował na te dwie eLki, to plastika bym już nich nie przystawiał, tylko wziął wersję z metalowym bagnetem.


tylko metalowy bagnet, ma się nijak do ceny; 2x drożej to już wolałbym dorzucić jeszcze trochę pieniędzy i 50/1.4 :mrgreen:
co do wykruszania się plastiku to mit.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dziadek
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

forum to bardzo dobre zrodlo informacji ale potrafi namieszac w glowie amatorowi. :???:
w zasadzie jestem zdecydowany na to co pisalem powyzej ale... no wlasnie, poczytalem jeszcze troche i znalazlem troche ludzi z zestawem 10-22, 50 i 70-200.
jakis komentarz? poprosze.

jeszcze jedno, czy do zdjec w srodku w swietle umiarkowanym do slabego lepiej pojsc w lampe np 430EX czy 50 f1.4?
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

dziadek napisał/a:

w zasadzie jestem zdecydowany na to co pisalem powyzej ale... no wlasnie, poczytalem jeszcze troche i znalazlem troche ludzi z zestawem 10-22, 50 i 70-200.
jakis komentarz? poprosze.


to kwestia tego co chcesz robić; zestaw 10-22, 50 i 70-200 ma ultraszeroki 10mm a przy zestawie z 17-40 go nie masz, więc jeżeli interesują Cię krajobrazy czy architektura to przydałoby się te 10mm, 17-40mm będzie bardziej uniwersalny.
Ten Canon 10-22 to najlepszy obiektyw w swojej klasie ale to nie L [a chyba się bardzo na nie zapaliłeś]
Ja raczej nie korzystam z zakresu powyżej 150mm tak więc raczej nie będę inwestował w takie szkła, co do Twojego wyboru...
OPCJA 1: chyba raczej bym zainwestował w 10-22mm, 17-40mm, a nad 70-200mm bym się zastanowił [napisałeś, że jest ciężkie kumpla f4 chyba też do lekkich nie należy -705g / chociaż moja mniejsza Tokina waży więcej ;-) ] - bo być może znajdziesz coś firm trzecich, przy okazji balansując budżet na ten 10-22.
OPCJA 2: 17-40, 50/1.8 lub 1.4, 70-200 nie znam 17-40mm - pozostałymi robiłem zdjęcia, będziesz zadowolony :wink:

dziadek napisał/a:

jeszcze jedno, czy do zdjec w srodku w swietle umiarkowanym do slabego lepiej pojsc w lampe np 430EX czy 50 f1.4?

ja wolałbym 50/1.4; bo nie lubię lamp - ale wiem że lampę warto mieć.
Ostatnio zmieniony przez igorax Pią 15 Lut, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

Warto mieć i lampę i jasne stałki. Co do 10-22... kupując 10-22 i 70-200 jako zoomy masz ogromną dziurę w środku zakresu i to taką często przez amatorów używaną. A wątpię by Ci się chciało i byś potrafił "pokryć" ten zakres "nogami". Już 35/2 byłby bardziej przyjazny, ewentualnie Sigma 30/1.4, ale to kosztuje.
Od razu napiszę, że Sigma 30/1.4 i Canon 10-22 nie pasują do korpusów z pełną klatką i dlatego ja canonierom (szczególnie przy obecnych cenach 5D) takich obiektywów za bardzo nie doradzam. Po kupnie takiego 5D ten 17-40L będzie widział niemal tak szeroko jak 10-22 na 30D.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

Używam Canona 10-22, do krajobrazów jest bardzo przydatny (nie zamieniłbym na inny pod matrycę APS-C), polecam. Jednak tak jak napisał igorax i MM 17-40 będzie bardziej uniwersalny (i bardziej przyszłościowy). Dziura między 22mm a 50 mm jest jednak spora, w pewnych sytuacjach ten zakres się przydaje.
dziadek napisał/a:
jeszcze jedno, czy do zdjec w srodku w swietle umiarkowanym do slabego lepiej pojsc w lampe np 430EX czy 50 f1.4?
50 f/1.4 jest użyteczny od f/2.0, przy 1.4 jest mydełko, nie zastąpi lampy. Wolałbym 50 f/1.8 + lampa.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Może i 50/1L nie jest produkowany, ale znaleść używkę ciężko, chociaż jest to prawdopodobne :)

Ale chyba nie będzie kolosalnej różnicy między 50/1 a 50/1.2 ;)
 
 
dziadek
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

OK, koniec dywagacji :grin: zamowione, 17-40, 70-200, 430EX+flash diffuser i troche innych szpejow.
zaczelo sie oczekiwanie na dostawe....

dzieki wszystkim za uwagi i opinie.
dziadek
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Dobry wybór. Gratulacje. Tylko ta lampa tak jakby za słaba.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Myśle że będziesz zadowolony z wyboru. A lampa 430EX nie jest taka zła :)
 
 
dziadek
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

"Ja wiem, że Polokoktowcy nas nie kochają ale my będziemy ich tak dlugo kochać aż oni nas wkońcu pokochają...." :mrgreen:

mala analogia do cytatu, ja wiem ze mozna kupic swiatlo 2.8 i 24-70 i 580ex i 40D albo od razu 5D ale jak sie nie ma (na to) co sie lubi to sie lubi (to) co sie ma :lol: , a lampe mam zamiar uzywac glownie w malych pomieszczeniach typu pokoj 6x3m.
dla mnie to naprawde przesiadka z malucha na co najmniej dwu letnie audi A4 - do tej pory mialem S1 IS, wiec.......

p.s.
dlaczego ta lampa nie jest DOBRA
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

Nie powiedziałbym, że ta lampa jest zła. Powiem więcej - to konieczność, bo wspomaganie autofokusa z wbudowanej lampy raczej się dobrze nie odbija na żywotnosci akumulatorów w aparacie. No i zawsze można odbijać błysk więc nie pojarasz facjat dla modeli :) Po prostu 430 ex nie jest najwyzszym modelem i tyle. Równie dobrze można powiedzieć, że 70-200 4L nie jest dobrym pomysłem bo jest przecież wersja 2.8 :grin: Do małych pomieszczeń na pewno Ci wystarczy.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

430 EX do małych pomieszczeń to aż nadto. Jej większa siostra może naświetlać dużo większe pomieszczenia i szybciej się ładuje, ale do małego pokoju to nawet moc takiej 220 EX by wystarczyła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15