Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 16 Lut, 2008
Zdjęcia sportowe
Autor Wiadomość
misza 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   Zdjęcia sportowe

witam. Od jakiegos czasu interesuje sie fotografia. Moj nowy nabytek to Canon 400d i teraz szukam jakiegoś obiektywu... Miałby byc to obiektyw do zdjęc sportowych na hali i w terenie... Co byście polecili początkującemu fotoamatorowi. ?? :cool: Cena to jakies 2000-2500 zlotego
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Sigma 70-200 f/2.8, Tokina 50-135 f/2.8 lub Sigma 50-150 f/2.8. Światło f/2.8 jest w zasadzie obligatoryjne, za zakres ogniskowych musisz wybrać w zależności od swoich gustów i możliwości finansowych.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Witamy na forum. Po pierwsze jednak pytanie czy czytał kolega post pt: "Przeczytaj zanim rozpoczniesz nowy temat ?"
A co do samego pytania, do hali potrzeba obiektywu tele o świetle min. f/2.8. W cenie do 2500 zł wybór nie jest za duży:
Sigma 50-150 f/2.8 APO EX II DC HSM.
Tokina AT-X 535 PRO DX 50-135 f/2.8.
Ze względu na HSM i większy zakres wybrałbym 50-150.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

...swiatlo to jedno, ale zwroc uwage na szybkosc to tez sie bedzie liczyc przy fotosport
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Tokina nie sprawdzi się ze względu na AF, przeraźliwie wolny. No i poza tym za mała ogniskowa na długim końcu. Trzeba by pomyśleć nad dozbieraniem kaski i kupnie Sigmy 70-200/2.8 HSM. Jasno, szybko i myśle sprawnie.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
Tokina nie sprawdzi się ze względu na AF, przeraźliwie wolny. No i poza tym za mała ogniskowa na długim końcu. Trzeba by pomyśleć nad dozbieraniem kaski i kupnie Sigmy 70-200/2.8 HSM. Jasno, szybko i myśle sprawnie.


AF w tej Tokinie super szybki nie jest, ale wystarczy; wiadomo że 70-200/2.8hsm będzie lepsza ale i 2x droższa. Natomiast 50-150 Sigmy wydaje mi się gorszym obiektywem do Canona niż Tokina 50-135, po pierwsze straszny FF jak próbowałem, fakt szybki ale co z tego że niecelny; a przebierać lub czekać na kalibrację to jakiś żart ;-) .
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Tak, faktem jest że Sigmy z Canonem nie najlepiej współpracują. Ale jak już się wykalibruje to są świetne. Tylko to strasznie drażni jak trzeba coś robić w serwisie wydając ponad 3kilo złotych.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

igorax napisał/a:
Natomiast 50-150 Sigmy wydaje mi się gorszym obiektywem do Canona niż Tokina 50-135, po pierwsze straszny FF jak próbowałem, fakt szybki ale co z tego że niecelny; a przebierać lub czekać na kalibrację to jakiś żart .
Czy gorsza to nie wiem, tym bardziej nowsza wersja z ulepszonym HSM-em. Kalibracja w serwisie do przyjemnych nie należy ale robią to dobrze. Do tego 3-letnia gwarancja. Do tego celu wydaje mi się lepsza Sigma, ale do innych np. portretu wolałbym Tokinę.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

goltar, oj dobrze mówisz o tej kalibracji :(
Oddałem wczoraj moją Sigmę 100-300 i body 400D. Za każdym razem jak sobie przypomnę o tym to mnie ciarki przechodzą.

Mimo wszystko, patrząc po sigmowych napędach HSM (których kilka sprawdzałem, w tym jeden przy okazji oglądania meczu siatkówki), jeśli będzie on dobrze skalibrowany, silnik powinien świetnie zdać egzamin.
 
 
misza 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. A co myslicie nad już sławnym Canonem 50mm 1.8 II ?? nadałby sie?? nna poczatek
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

goltar napisał/a:
Czy gorsza to nie wiem, tym bardziej nowsza wersja z ulepszonym HSM-em. Kalibracja w serwisie do przyjemnych nie należy ale robią to dobrze. Do tego 3-letnia gwarancja. Do tego celu wydaje mi się lepsza Sigma, ale do innych np. portretu wolałbym Tokinę.


pisząc że gorsza nie miałem na myśli możliwości i jakości optyki ;-) ; subiektywnie oceniam tylko, że bardzo bym się irytował z FF i z czekaniem na kalibracje [zresztą w tej chwili nie mógłbym sobie pozwolić na tydzień bez sprzętu]. Rozważałem jedynie wyjścia z sytuacji, lub rozwiązania do hali - i zgadzam się z Tobą, że Tokina bardziej przydatna jest do portretu, między innym dlatego ją wybrałem. HSM niewątpliwie będzie bardziej przydatny w hali - tym samym mi uwierzcie że ten silnik AF'a w tej Tokinie [body 40D] mimo fatalnego testu na optyczne zachowuje się naprawdę dobrze i jest cichutki - porównując go np do 17-50/2.8 Tamrona, który bzyczy jak oszalały i gubi się stosunkowo często. Tokina ma 2 lata gwarancji D2D.

50-135/2.8 + 50/1.8 to około 2200zł

misza napisał/a:
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. A co myslicie nad już sławnym Canonem 50mm 1.8 II ?? nadałby sie?? nna poczatek


moim zdaniem oczywiście, że by się nadał - gdzieś na forum ostatnio czytałem, że nawet ktoś robił zdjęcia na hali tym obiektywem.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008   

Kolego poczytaj ten watek:

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=1792

Jest o body i o szklach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16